Mažeikiškiai dalyvavo Žemaičių čempionate

majame žemaičių čempionate vienam iš stipriausių Lietuvos žaidėjų Arūnui Čipliui į finalą prasimušti nepavyko – užimta trečioji vieta. Nuotrauka iš klubo archyvo

Mažeikių DARTS sporto klubas kartu su šiauliečiais surengė pirmą atvirą Žemaičių smiginio čempionatą, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys, o sportininkų pasiekimai buvo įtraukti į Lietuvos ir Baltijos reitingus.

Rungtyniavo septyni mažeikiškiai

Šiauliuose vykusiame čempionate Mažeikių klubui atstovavo septyni žaidėjai. Iš viso dalyvavo  pusšimtis vyrų ir septyniolika moterų iš Lietuvos ir Latvijos klubų.
Apšilimo rungtyje „301“ tarp 44 žaidėjų geriausiai iš mūsiškių pasirodė Darius Repšys, iškovojęs penktąją vietą. Pagrindinėje rungtyje pogrupių barjero neįveikė Saulius Sukuris, tačiau jis turėjo šansą kovoti dėl paguodos prizo – šioje grupėje žaidžia tarp 32-iejų geriausių žaidėjų nepatekę sportininkai. Ir čia jam sekėsi neblogai – būsimam nugalėtojui Saulius pralaimėjo tik pusfinalyje ir paguodos turnyre iškovojo trečiąją vietą.
Labai sėkmingai pogrupyje sužaidęs Andrius Idzelis pralaimėjo atkrintamųjų varžybų pirmajame rate ir liko 17 vietoje. Darius Repšys ir Jurijus Stekolnikovas atkrintamosiose varžybose turėjo susitikti su kitu mažeikiškiu Arūnu Čipliu. Pastarasis buvo stipresnis, tad Darius liko devintoje vietoje, o Jurijus iškovojo penktąją vietą.
Devintas buvo ir kitas mažeikiškis Algimantas Razgus, kuris tik 3:4 pralaimėjo ketvirtąją vietą užėmusiam Tomui Šakiui. O Arūnui Čipliui į finalą prasimušti nepavyko – pusfinalyje jis turėjo pripažinti geriausio Latvijos žaidėjo Madarso Razmos pranašumą. Kovoje dėl trečiosios vietos Arūnas nugalėjo Tomą Šakį 4:0 ir tapo geriausiai pasirodžiusiu žemaičiu.
Moterų grupėje Irena Čiplienė gerai sužaidė pogrupyje, iškovodama pirmąją vietą, tačiau atkrintamosiose varžybose pralaimėjo jaunai jonavietei Kornelijai Lušaitei ir liko penkta.

Sezone – pertrauka

„Džiugu, kad į pirmąjį Žemaičių čempionatą susirinko gausus būrys žaidėjų, kad dalyvavo trys stipriausi Baltijos šalių sportininkai, kurie ir pasidalijo prizinėmis vietomis. Šiomis varžybomis baigėme pirmąją sezono dalį, dabar DARTS klubui – vasaros atostogos.
Sezono pradžia buvo sėkminga – iškovota šalies smiginio taurė, su medaliais grįžome iš šalies čempiono bei kitų įvairių turnyrų“, – pasidžiaugė DARTS klubo vadovas A. Čiplys.
Mažeikiškiai antroje sezono dalyje startuos rugpjūtį varžybomis Vilniuje, po jų artimiausios pasaulio reitingo varžybos bus tik rugsėjo mėnesį, kai Trakuose sportininkai jėgas išbandys „Baltijos Taurėje 2013“.
A. Čiplys informavo, kad šiais metais Pasaulio taurės varžybos vyks Kanadoje, todėl dėl lėšų stygiaus į šią tolimą šalį šalies rinktinė nevyks.