Mažeikiškiai išklausė seminarą apie daugiabučių modernizavimą

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiuose vyko seminaras „Daugiabučių namų renovacija Lietuvoje 2014 m. – didžiausi iššūkiai ir galimybės“. Gyventojai buvo supažindinti su daugiabučių namų modernizavimo ypatumais ir dažniausiai kylančiomis problemomis bei jų sprendimo būdais.

Aptarti ypatumai

Seminare kalbėta apie daugiabučių namų modernizavimo reikalingumą bei teigiamus pokyčius po atnaujinimo. Lektorius Sigitas Remėza palygino identiškų namų – atnaujintų ir neatnaujintų – sąskaitas už suvartotą šilumos energiją, kurios gerokai skiriasi.
Taip pat kalbėta ir apie investicinio bei techninių projektų rengimą ir jų įgyvendinimą. Aptarti ir rangos darbų sutarčių pasirašymo ypatumai bei daugiabučio namo energetinio sertifikavimo nauda.

Pateikė informaciją

Kita lektorė Jurgita Drizgaitė susirinkusius mažeikiškius supažindino su projektų rengimo tvarka ir statybą leidžiančiais dokumentais. Informuota buvo ir kitais aktualiais renovacijos klausimais: pastatų klasifikacija pagal energinio naudingumo klases, pastatų sertifikavimu bei teisinės bazės pakeitimais.
Seminare dalyvavę bankininkai kalbėjo apie daugiabučių renovacijai reikalingos kreditavimo sutarties ypatumus, kreditų teikimo sąlygas. Aptarti ir finansavimo principai, keliami reikalavimai bei kylančios grėsmės.
Taip pat buvo pasidalinta gerąja užsienio šalių patirtimi.

6 Atsakymai į “Mažeikiškiai išklausė seminarą apie daugiabučių modernizavimą”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Zmones nespeja atsigauti nuo skolu,o gal dar ir negrazintu skolu uz renovacijos darbus,kaip tuoj prisistato kiti maitvanagiai?! Kodel taip norima zmones palikti plikus,kai jie jau ir taip pliki? Kada bus stabdis gi pagaliau? Kokiu brokus patys gyventojai taiso po vd,namo renovaciju! Koks gali buti namo modernizavimas ,kai senamiestyje daug namu pastatyti daugiau ,kaip pries 50 metu . Pamatai seni ,namai aplipdyti ir visa namo renovacija? Griauti reikia tokius,kaip tai daro Rusijoje ir suteikti zmonems naujus . Plytos sienu sudulejusios is kuriu smelis byra imant grezti laukutines namo sienas! Suuode gera pasipelnijima gyventoju saskaita? Zmones turi vienytis ir spresti si klausima,kuris jau tampa begalinis. Gal geriau statykit naujus modernizuotus daugiabucius?

 2. st.inznierius parašė:

  nezinia ,kas ta renovacija sumane,noreciau susitikti su tuo debilu ,pirmiausia darbai vykdomi ne pagal SNirT,pirmiausa turejo buti perziurimi laikanciu konstrukciju armaturos suvirinimo mazgai ,kuriu nera daroma ,o kad namas apklijuojamas akmens vata ,nesant jokios ventiliacijos,tai tik pagreitina konstrukciju erozija ir namas dvigubai greiciau suyra ,tai sugalvota tam ,Lietuvos gyventojus apiplesti vidury dienos ir pasiskusti nera kam,tai vyriausybes nutarimas

 3. juzis parašė:

  uz vieno namo renovavima darbu v-jas ,kuris vykdo to namo renovacija,pasistato sau namuka ,o vargsai to namo gyventojai dvidesimt metu moka neaisku uz ka,gal ,kad vieno renovuojamo namo plastikiniai langai pervezami i kita renovuojama nama,tas patsyra ir su durimis bei balkonu konstrukcijomis -i kalejima vagis ir zulikus

 4. Kits parašė:

  Nekenciu reklamos.

 5. to uzkniso juodai parašė:

  parsisiuskit Adblock programele, baigsis visos reklamos

 6. UŽKNISOT JUODAI parašė:

  MAŽINKIT REKLAMAS, NEBEINA SPĖTI ATSIJUNGINĖT VISOKIAS NESAMONES ALKOGOLIUS IR KITOKĮ ŠŪDĄ NUO VAIZDUOKLIO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto