Mažeikiškiai karatekos grįžo su medaliais

Gabrielė Marozaitė tarp Baltijos šalių sportininkių buvo nenugalima tiek kata, tiek kumitė rungtyse. Nuotrauka iš asociacijos archyvo

Radviliškyje vyko šešioliktasis Baltijos šalių karatė čempionatas. Įveikę didžiulę konkurenciją, turnyro medalius pelnė ir mūsų miesto karatė klubų atstovai.

Pirmenybės „išaugo“ Mažeikius

Lietuvos karatė asociacija Baltijos šalių karatė čempionatus Mažeikiuose pradėjo rengti prieš šešiolika metų, tačiau, augant pirmenybių populiarumui bei gausėjant dalyvių, mūsų mieste paprasčiausiai nebeliko sąlygų priimti tiek sportininkų ir svečių. Pirmenybės buvo iškeltos į Šiaulius, o šiais metais jos pirmą kartą vyko Radviliškio sporto arenoje.
Į šešioliktąsias pirmenybes atvyko 250 sportininkų iš 33-jų Estijos, Latvijos, Lietuvos bei Baltarusijos klubų.
„Į šias pirmenybes renkasi tik paties aukščiausio meistriškumo pasiekę sportininkai. Į varžybas ir mes atsivežėme tik du perspektyvius naujokus – vien tam, kad jie pajustų tą varžybų dvasią. Tuo tarpu visi kiti klubo karatekos, dalyvavę pirmenybėse, buvo nusitaikę į aukščiausius apdovanojimus“, – sakė šeštąją vietą komandinėje įskaitoje užėmusio mūsų miesto karatė klubo „Danas“ vadovas Artūras Gerikas.

Lietuvius lenkė latviai

Kaip pažymėjo treneris, Latvijos ir Estijos klubai dalyvauja aukšto lygio varžybose, jie atsiuntė tikrai stiprius sportininkus, tai parodė ir rezultatai – latviai pelnė net 58 medalių komplektus, kai tuo tarpu lietuviai – tik 32.
Tradiciškai sau lygių tarp Baltijos šalių sportininkų neturėjo mažeikiškė „Dano“ atstovė Gabrielė Marozaitė – moterų grupėje ji triumfavo tiek kata, tiek kumitė rungtyse. Dar vieną aukso medalį kumitė rungtyje „Danui“ pelnė dvylikamečių sportininkių grupėje kovojusi Kotryna Niaunytė.
Kitiems mažeikiškiams teko tenkintis sidabro ir bronzos apdovanojimais – antrąsias vietas kata rungtyje 14–15 metų sportininkų grupėje iškovojo Nedas Jucys (klubas „Žemaitis“), kumitė rungtyje – „Dano“ sportininkai Kipras Černiauskas bei Mantas Lobanovas, bronzą pelnė Lukas Vanagas.