Mažeikiškiai keisti padangų neskuba

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo balandžio 1-osios keičiasi kai kurie Kelių eismo taisyklių reikalavimai. Vieną iš jų pakoregavo ir karantinas – nukeltas dygliuotų padangų keitimo laikotarpis.

Lietuvoje žieminių padangų sezonas trunka nuo lapkričio 10-osios iki kovo 31-osios, taigi, vasarines padangas galime naudoti nuo balandžio 1-osios. Kelių eismo taisyklėse numatyta, jog žieminių dygliuotų padangų naudojimas draudžiamas nuo balandžio 10 iki spalio 31 dienos. Jeigu šio reikalavimo nesilaikoma, transporto priemonėms su dygliuotomis padangomis policijos pareigūnai turi teisę anuliuoti valstybinės techninės apžiūros galiojimą, joms taip pat negalioja ir civilinės atsakomybės draudimas.
Tačiau šiais metais Vidaus reikalų ministerija šiai nuostatai padarė išimtį – dėl padangų keitimo reikalavimų pažeidimo karantino metu nutarta žmonėms netaikyti bausmių, o šiam laikotarpiui pasibaigus, palikti pakankamai laiko pasikeisti padangoms.
Pareigūnai primena, kad vasarinių padangų protektoriaus gylis negali būti mažesnis kaip 1,6 milimetro (žieminių padangų – ne mažesnis kaip 3 milimetrai).
Skirtingai nuo praėjusių metų, kai autoservisų meistrai teigė, jog nuo balandžio pradžios padangų keitimo eilė buvo sudaroma kelioms savaitėms į priekį, šiais metais jokio bumo nėra.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto