Mažeikiškiai krovinių vežėjai prašo pagalbos

Teisės aktai neleidžia neturint licencijos vežti bet kokio krovinio, jeigu už tai imamas atlygis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai verslininkai siekia, kad vežant krovinius savivaldybės teritorijoje, nereikėtų licencijos.
Paramos jie kreipėsi į Seimo narį Joną Stanevičių.

Sulyginti su stambiomis įmonėmis

Krovinių vežimo kelių transporto priemonėmis vidaus maršrutais tvarka pradėta licencijuoti 2003  metais. Licencijų nereikia tik tada, kai pakrautos transporto priemonės masė neviršija 3,5 tonos.
Kreipimosi į Seimo narį iniciatorius bendrovės „Šaja“ direktorius Petras Šalkauskas, kalbėdamasis
su „Santarve“, piktinosi, kad smulkieji vežėjai prilyginti stambioms transporto įmonėms.
„Kiek ten tų vežimų beturime. Tačiau nors vieną žvyro ar malkų mašiną už atlygį nuvežei, jau turi turėti licenciją“, – stebėjosi pašnekovas.
Tokie reikalavimai – ne tik papildomi rūpesčiai, bet ir išlaidos, ne tik už licenciją – į transportą tenka montuoti nepigiai kainuojantį tachografą.
„Turėdami užsiėmimą dar valstybei mokesčius sumokame, o jei verslas žlugs, teks delną atkišus paramos prašyti“, – samprotavo pašnekovas.

Kritikuoja ministerijos poziciją

Seimo nariui adresuotą prašymą pasirašė šešių įmonių atstovai. J. Stanevičius, susipažinęs su mažeikiškių keliamomis problemomis, sutiko, kad smulkiajam verslui dedamas apynasris.
Dėl krovinių vežimo licencijavimo parlamentaras  kreipėsi į Susisiekimo ministeriją. Gautas atsakymas, kad siekiant užtikrinti sąžiningą konkurenciją, visiems taikomos tos pačios vežimo kelių transportu veiklos taisyklės.
„Kyla įtarimas, kad Susisiekimo ministerija dirba būtent stambiųjų vežėjų naudai“, – komentavo tokią poziciją Seimo narys.

Pateikė kodekso papildymo projektą

Pagal Kelių transporto kodeksą, licencija verstis krovinių vežimu vidaus maršrutais nereikalinga universaliųjų pašto paslaugų teikėjams, vežantiems pašto siuntas, vežant sugadintas ir avarijas patyrusias transporto priemones, vežant vaistus, prietaisus, įrenginius ir kitus gaminius, reikalingus pirmajai medicinos pagalbai teikti atliekant gelbėjimo darbus, ypač stichinių nelaimių atveju.
Seimo narys kodekso papildymo įstatymo projekte siūlo licencijos netaikyti ir vežant krovinius savivaldybės, kurioje įregistruotas juridinis asmuo, teritorijos ribose.
J. Stanevičius mano, kad jeigu būtų panaikintas licencijavimas vežti krovinius už atlygį savivaldybės teritorijoje, atsirastų daugiau vežėjų, galinčių teikti panašaus pobūdžio paslaugas, o tai teigiamai atsilieptų paslaugų kainai ir kokybei, be to, daugiau žmonių turėtų darbo.

5 Atsakymai į “Mažeikiškiai krovinių vežėjai prašo pagalbos”

 1. Yukio parašė:

  V. VenslovaVasaris 8, 2011 16:26Dėkoju likimui, nubloškusiam darbo ieškoti į JK. Tačiau švietimo įvykius seku ir iš ten. Buvo minčių likti Lietuvoj, grįžti į moykklą, tačiau dabar jų nebeliko. Ne vienas kolega ar kolegė lituanistas su siaubu laukia naujosios programos starto. O jis bus, neabejokite, kad ir visas pasaulis sukiltų prieš. Jūsų argumentai negirdimi. Ir kuo jų daugiau, kuo jie teisingesni, tuo labiau bus ignoruojami. Būtų gerai, kad pamirštumėte pasakėles apie gerąjį tėvelį carą, nežinantį, kas jo carystėje dedasi. Viską mūsų Stepukas žino, viskam vadovauja. Valymai UPC ir ministerijoje, savos chebros protegavimas, negirdėjimas ir nematymas , melas, išsižadėjimas ir panašūs darbo metodai jo kasdienybė ir partinis užsakymas. Supraskit, merginos (nes vyrai seniai į kojas dėjo), milijonai pinigų paimti, panaudoti, kažkoks šūdukas, a la programa, už tuos pinigus sukurtas, po to einantys labai gerai finansuojami darbai jau užsakyti (saviems, ne jums nesuklyskite). Laikraščiai papirkti (neglostyčiau galvelės ir Dialogui ). Mano draugė bitelė Zitelė turbūt jau naujam Avilio projektėliui finansavimą ta proga prasuko, tuščių koriukų prikūrė (negi neatspėjau?), tikriausiai jau ir vadovėliai, knygos, knygelės parašyti, laukia eilės ant konvejerio gultis (JK vadovėliai į internetą sukelti skaityk, žiūrėk pamokų įrašus ). Ta nelygi kova, apie kurią, deja, skaitau tik Dialoge , labai panaši į disidentų situaciją nenustebkit, merginos, jei jus beprotėmis apšauks ir pasakys, kad jūsų vieta ligoninėje. O gal jau pasakė? Kad programai prieštaraujantys profesoriai yra per seni ir atsilikę, pasakė? Jei ne, tikrai pasakys. Sutryps kiekvieną, kas trukdys mėgautis meiliai šiugždančiais ir kišenę šildančiais ES pinigėliais, skirtais programų projektams (antras penktas milijonas juk ne pinigai, šiaip smulkioms išlaidoms) Ir vis dėlto lenkiu prieš jus galvą pirmą kartą Lietuvos švietime mokytojai neleidžia valdžiai ramiai miegoti. Patikėkit JIE jūsų bijo. Artėja rinkimai ir už nusiaubtą švietimo sistemą reikės kažkam atsakyti. Reikia išlaukti. Arba emigruoti.

 2. Treciadienis parašė:

  PEDOFILAMS NE!

 3. Valdas parašė:

  Pilnai pritariu ir aš.

 4. kurmis parašė:

  Tik nereikia pasakų,.visiems vežėjams turi būti privalomos licenzijos ir visi privalo mokėti mokesčius valstybei. Pažiūrėkit kas dabar didžiausi sukčiai- taksistai ir vežėjai.

 5. Darius parašė:

  Paziurekit kas susisiekimo ministras ir viskas bus aisku..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto