Mažeikiškiai kviečiami prisijungti prie Gedulo ir vilties savaitgalio

„Gedulo ir vilties savaitgalis Mažeikiuose: žvakė už kiekvieną vaiką“ prisijungę mažeikiškiai žvakutes dega prie Tūkstantmečio akmens, esančio šalia Mažeikių rajono savivaldybės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=800 template=caption]Penktadienio ankstų rytą visą šalį apskriejo skaudi žinia, kad nuo patirtų sužalojimų mirė keturmetis berniukas iš Kėdainių. Įtariama, kad mirtinus smūgius vaikui sudavė jo motina ir patėvis.
Ši netektis privertė susimąstyti apie smurto šeimose pasekmes ir aplinkinių abejingumą skriaudžiamiems vaikams. Todėl per Lietuvą vilnija gedulo ir žvakučių uždegimo akcija už mirusį berniuką, kurios viena iš iniciatorių – buvusi mažeikiškė, dabar savo verslą turinti ir veiklą vykdanti sostinėje, Erika Purauskytė. Ji kviečia mažeikiškius nelikti abejingais – šiandien vidurdienį ir visą savaitgalį kviečiama ateiti prie Mažeikių rajono savivaldybės ir uždegti žvakutę.  

E. Purauskytė „Santarvei“ sakė, kad surengti akciją paskatino jos pačios skaudi patirtis. Ji ne kartą viešai yra kalbėjusi apie vaikystėje patirtą smurtą, kuomet rankų nevaldė nei mama, nei patėvis.  Todėl mažeikiškė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė apie akciją „Gedulo ir vilties savaitgalis Mažeikiuose: žvakė už kiekvieną vaiką“.
Savo paskyroje E. Purauskytė rašo:
„Žinia neabejingiems, žinia Mažeikių ir visos Lietuvos mamoms, tėčiams, broliams, seserims, močiutėms, seneliams, mokytojams, medikams, socialiniams darbuotojams, socialinių projektų kūrėjams, žurnalistams ir absoliučiai visiems, kuriems rūpi GYVYBĖ.
Kviečiu gedulo savaitgaliui už kiekvieną žuvusį vaiką, už kiekvieną vaiką, prieš kurį smurtaujama, už kiekvieną mažą žmogų – mūsų šalies pilietį, mūsų ateitį ir mūsų turtą, uždegti vilties ir gedulo žvakę kaip palaikymo jiems ženklą ir aiškų pasakymą: NESUTINKU su tuo, kas vyksta mūsų šalyje.
Tylos minutė ir žvakė prie Mažeikių savivaldybės tegul bus taikus pareiškimas, kad mes kartu su visa Lietuva nesutinkame, kad prieš mūsų visų vaikus būtų smurtaujama bet kur, kur tik jie yra: namuose, mokymosi įstaigoje ar viešoje vietoje.
Pradedame nuo šio penktadienio pietų – paaukokime juos žvakei uždegti, o visą savaitgalį kviečiu tai daryti, ateinant su savo vaikais, ir pasakoti, kodėl mes tai darome visi“.

17 Atsakymų į “Mažeikiškiai kviečiami prisijungti prie Gedulo ir vilties savaitgalio”

 1. Pritariu Aurelijai parašė:

  Pritariu Aurelijai dėl Židikų seniūnijos soc. darbuotojos, ji tikrai kabinetinė. Žinau šeimų iš tolimesnių kaimų, kurie nelabai rūpinasi vaikais, bet pas juos niekas nesilanko, nes nelabai kam ir įdomu, o apie ligotus ir vienišus aš net nekalbu, juk jie ligoti, vieniši ir niekam nereikalingi.

 2. Skirta " sava" parašė:

  Dirbot kartu… ir nematėt… tai baisiausia… Reikėjo atsimerkt….

 3. labai parašė:

  gaila nekalto vaikelio.Liudina zmoniu abejinguma,kurie girdejo,zinojo,kad vaikelis skriaudziamas ir nesikiso.nieko nedare.

  Bet dabar kai kas is sios nelaimes darosi sau didele reklama,ypac musu zinomos zvaigzdes prie Seimu rumu degdamos zvakeles.O kodel ne prie berniuko namu-juk jis ten kentejo ir buvo nuzudytas.

 4. Liūdna parašė:

  O aš uždegsiu žvakutę…. Ne dėl reklamos, ne dėl kalbų…. Tiesiog gedulas manoj širdy, man beprotiškai gaila šio vaikelio…..kiek sužiaurėję žmonės….. Plyšta širdis….

 5. SAVA parašė:

  Eilinis Purauskytes melas apie sunkia vaikyste.Jos motina gerai pazinojau,nes kartu dirbome bibliotekoje.
  Erika kiekviena diena po pamoku Senamiescio vid.mokykloje ateidavo i biblioteka pas mama ir gerdavo arbata,valydavo ir ruosdavo pamokas,o po darbo kartu eidavo namo.
  Kiekviena diena ja mateme ir tikrai nemateme melyniu ar sumustos ar netvarkingos.

  Vargse jos mama,kodel,Erika,tu taip neteisingaii elgiesi su mama?.Juk tu pati zinai,kad tai netiesa ir mes visi ta zinom.Ar cia del reklamos?Bet juk tai ziauru.Tarp kita ko, tavo mama bibliotekoje isdirbo virs 20 metu ir tikrai ji buvo draugiska ir maloni moteris.
  Zurnalistai galetu giliau pasidometi,tad ir melas isaisketu.

 6. Jonis parašė:

  Mane tai biesina prostitutiniai zurnaliugos ai ai kur žiuri vaiku teisių apsaugos pareigūnai ai kokie jie blogi ir t.t.o žiūrėkit atėmė girtuokliams vaikus ai ai kaip negerai vaikui vistiek geriau augt šeimoj nu pageria tėvai nu ka jau padarysi bet vaikui geriau šeimoj dabar vel atiu atiu juos .Tik per tokius suskius zurnaliugas taip ir gaunasi ,as jokių būdu neginu tu specialistu bet per tuos kalnus popieriu ir nebemato zmogaus ir be to atims vaika vel zurnaliugos aps….ks ,galiu duot patarimą kai tik zurnaliugos pradeda perdaug įsijausti Jus pareiškimą prokuratūrai Trukdimas atlikt savo pareiga ir pasibaigs visos tos nesąmones ,vaikas nevalgęs sušalęs tai valdiškuose namuose aisku irgi ne kas bet nors saugus pavargęs ka jau padarysi kad Dievulis tokius tėvus dave,išaugęs nors pats Žmogum bus.

 7. Vika parašė:

  Labai pikta esu ant visų girtuoklių motinų..o tie kuri

 8. RIMA parašė:

  Nesmerkime taip sunkiai dirbančių socialinių darbuotojų!Labai daug yra gerai ir atsidavusiai dirbančių žmonių !Baisi tragedija rodo VISŲ mūsu abejingumą artimui,baimę mylėti….Smurto pilna kelyje ,televizijoje ,internete.Koks užauga žmogus be grožio? Gėrio?Argi galima ramiai gyvent ,jei žinai ,matai ,girdi kap kaimynas muša vaiką?Visi bejėgiai,nieks“ nenori kištis“….O kur yra moterys???Taip moterys,mamos ,močiutes ,kurios mato ir atpažįsta smurtą dar tik užsimezgusį ir netyli ?.Deja ,neatpažįstame……Ir dar ,labai norėtus paklaust ,visų ,pasisakančių prieš soc. darbuotojus,ar būtumėt pasirengę priimt į SAVO ŠEIMĄ vaiką iš krizinės šeimos?

 9. Aurelijai parašė:

  Aurelija, tai nebūkit tas „drąsus“ kaimynas, kuris tik čia garsiai kalba. Eikit, darykit kažką, konkrečiai vardinkit.
  Visi kartu turim dirbti šiuo klausimu, o ne tikėtis, kad tam tikros tarnybos ar kažkas turi tuo rūpintis.

 10. Darius parašė:

  Pritariu Aurelijai ir vis dar negaliu patikėti, kad vaikų teisių specialistai, socialiniai darbuotojai leidžia sau už valdišką algą tik šiknas šildyti pusiau jaukaus kabineto kėdėj.

 11. Aurelija parašė:

  Kiek žinau. Židikų seniūnijoje nė piršto nepajudinama dėl asocialiose šeimose kankinamų vaikų. Viskas atliekama kabinetiniu metodu pildant popierines ataskaitas ir vaidinant, kad dirbama. Per maža pasmerkti tokius darbo metodus. Baisu.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Būtina kuo griežtesnė kontrolė ir atsakomybė vaiko teises ginančioms tarnyboms – trūksta tvarkos

 13. Jadzė parašė:

  Kaip gaila, kad mūsų išrinktiems „Valstiečiams“ (atsiprašau, kaimiečiams) tautiniai kostiumėliai ir meilės romanai rūpi labiau, nei didžiausios šalies ydos, tokios kaip smurtas prieš vaikus.

 14. Nu ir... parašė:

  Tai gal padaryt reiktu akcija nukankinkim tokius tėvus? Bent taip būtų teisingai pasielgta… dantis už dantį. užmusei vaika užmust ir tave reikia. kad būtų ligybe. Gal tada susiprotes taip nebedaryti

 15. del valdžios parašė:

  todėl, kad prie valdžios, todėl, kad gerbiami ponai atkreiptų dėmesį bei sukontroliuotų savo pavaldžias institucijas ir kad tokių nelaimių pas mus nebūtų…

 16. jo parašė:

  tikrai, kodel prie savivaldybes?

 17. Sigita parašė:

  klausimas: kodėl prie savivaldybės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto