Mažeikiškiai labai aktyviai kreipėsi dėl paramos būstui

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo rugsėjo 1-osios įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas. Jis suteikia galimybę gauti paramą, skirtą pirmojo jaunų šeimų būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti.
Mažeikiškiai, nepaisant to, kad teikdami prašymus elektroninėje sistemoje patyrė trikdžių, buvo labai aktyvūs ir prašymus teikti suskubo jau pirmosiomis valandomis.

Padidino skiriamą sumą

Šią vasarą Seimas pritarė Vyriausybės siūlymui suteikti subsidijas pirmąjį būstą regionuose perkančioms ar statytis namus norinčioms jaunoms šeimoms, nevertinant jų pajamų. Pagrindinis tokio siūlymo tikslas – bandyti pritraukti į nuo didžiųjų Lietuvos miestų nutolusius regionus jaunų žmonių, mažinti emigraciją.
Finansinėms paskatoms pirmajam jaunų šeimų būstui įsigyti šiems metams iš pradžių buvo numatyta skirti 2 mln. eurų. Tačiau šios savaitės pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino informaciją, kad šiam tikslui papildomai skiriama dar 2 mln. eurų.
Vos tik įstatymas įsigaliojo, jaunos šeimos suskubo teikti prašymus.
Rugsėjo 10-osios duomenimis, per visą Lietuvą iš viso buvo pateikti 1379 prašymai subsidijai pirmajam būstui regione gauti. Iš jų priimti 586 prašymai, atmesti – 512, apdorojama – 281. Dažniausia prašymų atmetimo priežastis – neužpildyta šeimos turto deklaracija. Ją užpildyti būtina dėl to, kad ji leidžia įsitikinti, ar jauna šeima iš tiesų siekia įsigyti savo pirmąjį būstą.

Kreipėsi 30 mažeikiškių

Antradienį kalbinta Mažeikių rajono savivaldybės administracijos turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Dimienė „Santarvei“ sakė, kad Mažeikių rajone jau yra gauta ir užregistruota 30 elektroninių prašymų.
Savo pirmąjį būstą pasistatyti pačios norėtų 4 mažeikiškių šeimos. Iš jų viena, jeigu gautų valstybės paramą, namus statytųsi Mažeikių mieste esančioje sodininkų bendrijoje, kitos trys – rajono kaimuose ar miesteliuose.
Kitos 26 šeimos, pateikusios prašymus, pirktų butus. Dauguma juos įsigytų Mažeikių mieste ir tik kelios – Viekšniuose, Laižuvoje.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai labai aktyviai kreipėsi dėl paramos būstui”

  1. manau parašė:

    Gaus tik gimines

  2. jo parašė:

    neaisku kiek atmes, kiek gaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto