Mažeikiškiai laikosi žvejybos taisyklių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiuo metu galioja draudimai žvejoti net trijų rūšių žuvis. Mažeikiškiai aplinkosaugininkai, surengę kelis reidus, įsitikino: vietos žvejai laikosi taisyklių.

Pažeidimų nenustatė

Pirmąjį reidą, skirtą akcijai „Lydeka“, Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surengė kovo pradžioje – buvo apvažiuoti beveik visi rajono tvenkiniai, pradedant Juodeikių bei baigiant Tulnikių. Patikrinta dešimt poledinės žūklės mėgėjų, pažeidimų neužfiksuota.
Šį antradienį aplinkosaugininkai žvalgėsi po Tulnikių, Leckavos ir Juodeikių vandens tvenkinius, patikrino 14 žvejų. Kaip „Santarvei“ sakė Mažeikių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas, pažeidimų taip pat neužfiksuota.
Šiuo metu žūklės mėgėjai žvejoja ant ežerų ar tvenkinių ledo. Aplinkosaugininkai teigia, kad pavojaus ten nėra, ledo storis – apie 17 centimetrų, tačiau ant Ventos ir kitų upių ledas jau praktiškai nutirpęs.

Gresia piniginės baudos

Aplinkosaugininkai primena, kad šiuo metu galioja draudimai net trijų rūšių žuvų žūklei ir visi jie dar galios gana ilgą laiką.
Nuo mėnesio pradžios iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius, iki gegužės 20 d. – sterkus.
Iki balandžio 20 d. galios draudimas gaudyti vieną populiariausių mūsų rajono žvejų laimikių –  lydekas.
Aplinkosaugininkai primena, kad už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą pažeidėjams gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, be to, konfiskuojami žvejybos įrankiai ir priemonės. Pažeidėjai taip pat turės atlyginti padarytą žalą žuvų ištekliams – už kiekvieną neteisėtai sugautą kiršlį, sterką ar lydeką papildomai sumokėti po 145 eurus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto