Mažeikiškiai mokiniai mokslo metus užbaigs mokyklose

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Trečiadienį didžioji dalis Mažeikių miesto ir rajono mokinių vėl pravėrė mokyklų duris. Kai kurie tai padarė po beveik pusės metų pertraukos. Iki šiol jie mokėsi nuotoliniu būdu iš namų. Galimybė grįžti prie kontaktinio mokymo klasėse atsirado, kuomet Vyriausybė pritarė nuostatai, kad ir pradinukai, ir 5–11 klasių mokiniai nuo birželio 1 d. gali mokytis mišriu būdu nesitestuodami savivaldybėse, kuriose nustatomos švelnesnės karantino sąlygos.
Mažeikiai į savivaldybių, kuriose karantino sąlygos švelnesnės, sąrašą buvo įtraukti beveik prieš dvi savaites. „Santarvės“ kalbinti mokyklų vadovai sako, kad vaikai džiaugiasi grįžę į mokyklas, galėdami susitikti ir bendrauti su klasės draugais.

Atsiradus Vyriausybės nutarimui, kad savivaldybėse, kuriose galimos švelnesnės karantino sąlygos, leidžiama grįžti prie kontaktinio 5–11 klasių mokymo, iš pradžių apsidžiaugė ne visi tėvai ir mokiniai. Tai parodė tėvų ir vaikų apklausos, kurias vykdė mokyklos, vadovaudamosi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus raštu. Kai kuriuos tėvus šios apklausos papiktino, jie stebėjosi, kam jos reikalingos, jeigu Vyriausybė jau leido grįžti prie kontaktinio ugdymo.
A. Stonkus „Santarvei“ paaiškino, kad apklausos buvo vykdomos tuoj po Vyriausybės ir ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo patvirtintų gegužės 26 d. pakeitimų. Po kelių dienų sekė kiti pakeitimai – nuo pirmadienio nei tėvų, nei vaikų apklausti nebereikėjo.
„Kasdien sulaukiame net kelių pakeitimų dėl šiuo metu vykdomo ugdymo proceso. Iš ryto vienokie, o po pietų, vakarop – jau kitokie. Todėl kyla nemažai neaiškumų ir atsiranda painiavos. Panašiai nutiko ir dėl apklausų. Praėjusios savaitės pabaigoje turėjome nurodymą apklausti, kiek vaikų norėtų grįžti į mokyklas, o po savaitgalio, pirmadienį paaiškėjo, kad to nebereikia ir vaikai grįžta prie kontaktinio mokymo“, – paaiškino vedėjas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto