Mažeikiškiai nenori mokėti už „orą“

Daugiabučio namo M. Daukšos g. 44a laiptinėse nėra radiatorių, bet į gyventojų sąskaitas už sunaudotą šilumos energiją yra įtraukta eilutė – bendro naudojimo patalpų šildymas. Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Dalies mažeikiškių sąskaitose už suvartotą šilumos energiją nuo praėjusių metų balandžio mėnesio atsirado eilutė – mokestis už namo bendro naudojimo patalpų šildymą.
Gyventojams sunkiai suvokiama, kodėl jie turi mokėti, mat tokia eilutė atsirado sąskaitose ir tų gyventojų, kurių laiptinėse radiatorių… nėra.
Į redakciją kreipėsi kelių daugiabučių namų gyventojai, kurie neslėpė pasipiktinimo dėl, jų manymu, naujo mokesčio įvedimo, apie kurį žmonės net nebuvo įspėti. Be to, jiems nesuvokiama, kaip prie bendro naudojimo patalpų gali būti priskiriamas ir rūsys, kuris nėra šildomas, o jame esantis vamzdynas izoliuotas, todėl šilumos neskleidžia.
Naftininkų g. 5-ojo namo trečio korpuso gyventojus stebina tai, kad sumos už bendro naudojimo patalpų šildymą siekia apie tūkstantį litų.
M. Daukšos g. 44a namo gyventojai pateikė konkrečius skaičius: jiems sausio mėnesio dviejų laiptinių bendro naudojimo patalpų šildymas atsiėjo per 1,5 tūkst. litų.

Gyventojų nuomonė ir pastangos rasti tiesą bei specialistų atsakymai – ketvirtadienio „Santarvėje“.

10 Atsakymų į “Mažeikiškiai nenori mokėti už „orą“”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  Šiais laikais yra įvairiausių priemonių tam, kad gauti informaciją , kažką sužinoti ar pažiūrėti, todėl manau, jog dėl ,,pažiūrėjimo‘‘ nėra būtina kilnoti užpakalį . Tie ar tos , kurios pernelyg dažnai kilnoja užpakalius , manau ,kad gali pasigirti ar džiaugtis kitais dalykais.

 2. Stebėtojas parašė:

  Daugiabučio gyventojai apmoka tik tą šilumos kiekį, kurį jų daugiabutis sunaudoja. Šis šilumos kiekis užfiksuojamas įvadiniu apskaitos prietaisu. Užfiksuotas šilumos kiekis vėliau yra paskirstomas patalpų šildymui ir „gyvatukui“. Už „gyvatuką“ mokame todėl, kad būtų užtikrintas karšto vandens temperatūros palaikymas (t. y., kad atsukus čiaupą iš karto bėgtų karštas vanduo) ir buto pagalbinių patalpų (vonios ir tualeto) sanitarinės higienos sąlygos (kad drėgmėje nesikauptų pelėsis).
  Visų butų gyventojų „gyvatukų“ energijos suma (1 „gyvatukas“ prilyginamas dažniausiai 160 kWh) bei sunaudotos energijos karštam vandeniui ruošti suma (1 kub. m. prilyginamas 51 kWh) atimama iš namo įvadinio apskaitos prietaiso užfiksuoto bendro namo suvartoto šilumos kiekio. Šis likęs šilumos kiekis paskirstomas tarp butų. Taigi šiluma paskirstoma proporcingai pagal butų plotus ir, netgi eliminavus vonios ir tualetų plotus, bendras šilumos kiekis, kurį reikia paskirstyti tarp butų, išliktų tas pats.

 3. Mija parašė:

  Vija, kiek klasiu esi baigus, ir matyt alga gera tau duoda , kad taip nori visus itikint, kad juoda yra balta. Pasakyk, koks radijatorius sildo vonia?, kad vonios plotas yra pripliusuotas prie sildomos kvadraturos?netikekit, jie tik noti D A R islupt daugiau is Jusu pustustes pinigines !!!

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar kas nors iš gyventojų yra8odymus tikrovėje, mes matome tik parašytus ant popieriaus, o ką tie skaitliukai rodo niekas nežino, išskyrus ADMITURĄ. Turėtų iš namo gyventojų būti atsakingi žmonės kurie parodymus pateiktų butų ūkiui, tas pats turėtų būti ir su laiptinės elektros skaitiklių parodymais. dabar mokame nežinia už ką. Kompiuteriniai tinklai prisijungę prie laiptinės elektros, o ką jie moka nežinom??

 5. vija parašė:

  Žmonės paskaitykite kaip apmokestinamas šildymas. Iš viso šilumos kiekio atimamas šilumos kiekis karštam vandeniui paruošti ( pagal deklaruotus karšto vandens kiekius), paskui atimamas šilumos kiekis gyvatukams. kas lieka paskirstoma pagal šildomus plotus…Taip, kad dvigubo vonios apmokestinimo nėraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Kas kita jei kaimynai nerodo kiek išnaudojo karšto vandens. Parodo nulį, va tada jau likusi šiluma, atėmus gyvatukus, gaunasi didesnė ir paskirstoma pagal kvadratūrą…Va čia jau kaimynai mus apvaginėja. O reikia tiek nedaug. Sąskaitose parodyti kiek išnaudota karšto vandens, o jei su pinigėliais striuka, tai skiltyje „suma“ pabrėžti brūkšniuką. Tuo atveju skola kelsis į kito mėnesio likutį tik tam gyventojui ir nebus apvaginėjami kaimynai….

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Nu ar savivaldybe ir patvirtins tuos kliedesius? Tas reiskia jog savivaldybe gauna “atkatus “ ! Jau taip dvigubi mokesciai uz voniu kambariu sildyma! { Mokame uz gyvatuka- karsto vandens sistemos-prieziura, o uz sildyma mokame uz visa buto plota ,taigi ir uz vonios sildyma! Tarsi ta vonia sildo ne tas pats gyvatukas, uz kuri jau sumokejome . Uz kazkokia nesama administracia didziausias mokestis. Dar PVM ! tegu PVM moka tos administruojancios imones, jug jos yra pelno gavejos !!!! Zmones Nemokekit, tegu pirma daro susirinkimus , Ta musu brangiai samdi\oma “administracija“ daro susitikimus su zmonem, sprendzia ju problemas, pateikia samatas tada ziuresim ko mums reikia ir ka verta apmoket! Perdaug Stonkus isijaute! Jo “administracija“ nesiteike siemet net pateikt ataskaita apie sukauptas lesas. Ka jau pavogt ,matyt , ruosiasi ! Pamastykit, zmones, ————–Vidutinis75butu namas kas menesi sumoka 3000lt administracinio mokescio, o kokia paslauga uz tai gauma?, per metus gaunasi 36 000 lt Ir tai tik uz vieno namo “administracija “ Ar bent isivaizduojat kokia bus kaina uz laiptiniu sildyma,nors jame nera radijatoriu! ? Tyleti nebegalima ! Stonkau , Pasiaiskink zmonems!

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Didesnes korupcijos ,kaip Mazeikiai,manau jau nebera? ! Laikas keisti valdininkus naujais,saziningais ir jaunesniais,kuriu dar nesutepta sazine!!!

 8. to Šideikienė parašė:

  Užuot komentavusi, nueikit ir pažiūrėkit. Kam ten sėdit Taryboj jei užpakalio nepakeliat?

 9. Daiva Šideikienė parašė:

  Kažin, ar ne tokia pati yra situacija yra labai prastame gyvenamajame name, adresu Žemaitijos g. 18-ajame,( prie Maxsimos) ,kur gyventojai į savo namus patekdavo kopdami tik laiptais, nes daugiau kaip dvejus metus buvo sugedęs liftas.? Įdomu , kiek ten gyventojai sumoka už bendro naudojimo patalpų šildymą ?

 10. izoliacija menka parašė:

  Kas ,kad izoliuoti.siluma visvien skleidzia.Paziurekite I pievas prie namu,nors ir vamzdziai naujai perkloti ,bet visvien zole ziema zaliuoja.Silumos tinkluose reikia nepriklausomo audito.O po jo ir isvadas daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto