Mažeikiškiai pakilo į turnyrinės lentelės viršų

Osvaldas Mačernis (balta apranga) buvo rezultatyviausias pergalingose savaitgalio rungtynėse. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dviem pergalėmis šį savaitgalį savo gerbėjus nudžiuginusi „Mažeikių“ krepšinio komanda užkopė į Nacionalinės krepšinio lygos turnyrinės lentelės viršūnę.

Iškovotos pergalės

Mažeikiškiai namuose susitiko su legendine Vilniaus „Statyba“, kuri iki tol pirmenybėse buvo suklupusi tik kartą. Nuo pat rungtynių pradžios mažeikiškiai neleido varžovams atsikvėpti, jau po pirmojo kėlinuko pirmavo penkių taškų skirtumu, po antrojo jų pranašumas siekė dešimt taškų. Po ilgosios pertraukos svečiai ėmė spausti mažeikiškius, tačiau vedami pirmą kartą mūsų ekipoje rungtyniavusio Andriaus Mažučio, užtikrintai laikė žaidimo gijas savo rankose ir trečiąjį kėlinį laimėjo jau dvylikos taškų skirtumu, o rungtynės – rezultatu 72:63.
Mūsų ekipoje rezultatyviausiai žaidė jos kapitonas Osvaldas Mačernis, pelnęs 18 taškų, 12 taškų  įmetė Modestas Šidlauskas, 11 – Olegas Koženecas.
Kitą dieną išvykoje mažeikiškiai vieno taško persvara 75:74 (24:17, 38:35, 57:57) palaužė Kauno „Žalgirį-2“.Puolime vėl galingai rungtyniavo Osvaldas Mačernis, pelnęs 16 taškų, 13 įmetė Rokas Giedraitis, 12 – Andrius Mažutis.
Lemiamos buvo paskutinės šio susitikimo sekundės, kai atakuodamas Andrius Mažutis „pavogė“ kamuolį iš varžovų krepšininko rankų.

Lems nusiteikimas ir sėkmė

„Labai jau lygios yra visos komandos, kurios rikiuojasi pirmojoje turnyrinės lentelės pusėje. Kad ir tie patys vilniečiai – žaidėme susikaupę, išnaudojome savo stipriąsias puses, be to, rungtyniavome savo salėje, todėl ir iškovojome pergalę.
Su kauniečiais žaisti išbėgome kiek pavargę, tačiau sugebėjome jiems primesti savo žaidimą. Manau, kad daug ką lėmė ir patirtis, ir juo labiau sėkmė rungtynių pabaigoje“, – savaitgalio pergales komentavo ekipos lyderis Osvaldas Mačernis.
Kalbėdamas apie prie komandos prisijungusį Andrių Mažutį, kapitonas negailėjo jam gerų žodžių – Andrius palaiko tvarką aikštelėje, mato žaidimą, kai reikia – jį pristabdo, kai riekia – pagreitina, surikiuoja žaidėjus taip, kaip jam sako patirtis, o svarbiausia, nebijo mesti, kai to reikalauja aplinkybės, ir pataiko.
Šį savaitgalį mūsų ekipos laukia dvejos rungtynės namuose – penktadienį su ketvirtoje vietoje esančia Alytaus „Dzūkija“, šeštadienį – su aštuntą poziciją užimančiu Šakių „Zanavyku“. „Mažeikių“ komanda, iškovojusi aštuonias pergales ir patyrusi du pralaimėjimus, kartu su Vilniaus „Statyba“ dalijasi pirma antra vietomis.
„Šį savaitgalį atvažiuoja geros komandos, kurios nuo mūsų atsilieka tik viena ir dviem pergalėmis. Manau, kad viską lems geresnis nusiteikimas kovai bei sportinė laimė“, – kalbėjo kapitonas.

One Reply to “Mažeikiškiai pakilo į turnyrinės lentelės viršų”