Mažeikiškiai palaiko greitosios medikų reikalavimus

Medikai nori, kad skubi pagalba būtų kviečiama be tarpininko. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Medikai tęsia protestus, siekdami, kad greitoji medicinos pagalba būtų kviečiama be tarpininko ir jai būtų suteiktas atskiras suvienodintas trumpasis pagalbos numeris 113. Tokius reikalavimus palaiko ir Mažeikių „greitosios“ medikai.


Ketina organizuoti mitingą 

Pirmadienio vidurdienį priešais Vyriausybę, Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje, Lietuvos medikų profesinė sąjunga ir VšĮ GMPS medicinos darbuotojų profesinė sąjunga surengė protesto akciją. 
Kaip informuoja Elta, dvylika protesto dalyvių – GMPS darbuotojų – laikė plakatus su užrašais „Valstybinio audito išvados valdžiai niekinės“, „Kiek reikės dar mirčių?“, „Valdžia kurčia pagalbos šauksmui“, „Valdžia akla pinigų švaistymui“, „Vykdomas tautos genocidas“, „Skubi pagalba be tarpininkų“.
Pirmoji tokia protesto akciją prieš Vyriausybę buvo surengta spalio 5 dieną.
Protesto akcijas medikai planuoja rengti visą šią savaitę nuo 12 iki 13 val., o spalio 25-ąją, kitą penktadienį, ketina organizuoti mitingą.


Nori atskiro numerio

Lietuvos medikų profesinės sąjungos vadovė Albina Kavaliauskaitė informavo, kad medikai dvejus metus – lygiai tiek, kiek vėluoja Bendrosios pagalbos centro projekto įgyvendinimas, bandė derėtis su atsakingomis institucijomis, kad greitajai medicinos pagalbai būtų suteiktas atskiras suvienodintas trumpasis pagalbos numeris 113.
Atskiras numeris medikams reikalingas siekiant sutaupyti nelaimės atveju brangų laiką, be to, žmonės ir patys žino, kada jiems reikalinga išskirtinai medikų, o kada – kompleksinė gelbėjimo tarnybų pagalba.
Lietuvos medikų profesinės sąjungos vadovės A. Kavaliauskienės aiškinimu, būtinąją pagalbą labai svarbu suteikti per valandą, kai kiekviena minutė yra svarbi. Šiuo metu galiojanti tvarka, pagal kurią greitąją pagalbą galima išsikviesti keliais numeriais, keistina, nes, kol nelaimės ištiktas žmogus pasakoja savo bėdas Bendrosios pagalbos centro dispečeriams, jau sugaištama laiko.


Tarpininkai nereikalingi 

Nuo spalio pirmos dienos mažeikiškiai „greitąją“ kviečia per Šiaulius. Visi skambučiai pagalbos numeriais peradresuojami į Šiaulių medicinos pagalbos centro dispečerinę, ir iš ten Mažeikių greitosios medicinos pagalbos (toliau – GMP) centras gauna nurodymą, kur pasiųsti medikų ekipažus. 
Mažeikių GMP darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Liuda Veselienė „Santarvei“ teigė, kad protesto akcijoje mažeikiškiai nedalyvauja, nes ši sąjunga priklauso tik Žemaitijos regionui, tačiau mažeikiškiai palaiko kolegų reikalavimus.
„Be tarpininkų geriau. Nes mes pagal laikus matome, kada priimta informacija ir kada ji mums perduota. Laikas skiriasi. Na, aišku, mes stengiamės padaryti viską, kad pacientas nenukentėtų. Bet kartais ir minutė ar kelios sekundės gali nulemti“, – teigė pašnekovė.
Mažeikių GMP centro direktorė Virga Domeikienė patikino, kad „greitosios“ paslaugos nenukentėjo dispečerinės paslaugas perėmus Šiauliams. Nes medikai vos sulaukę signalo, kaip ir anksčiau, skuba pagal iškvietimus. Tačiau vadovė taip pat pasisako už suvienodintą trumpąjį  pagalbos numerį – nes žmogui kur kas paprasčiau prisiminti vieną skaičių nei kelis. Be to, skambinant numeriu 113 iš karto atsilieptų centrinė greitosios pagalbos dispečerinė, o ne tarpininkas.

4 Atsakymai į “Mažeikiškiai palaiko greitosios medikų reikalavimus”

 1. medike parašė:

  atvažiuokit mažeikiškiai,nes ta problema visus palies kai kviesit pagalbą.Tai renkamės spalio-25 d.penktadienį-12 val.Vilniuje Kudirkos aikštėje.Visi pacientai,medikai,GMP darbuotojai-visi kas rūpinasi savo sveikata

 2. pacientas parašė:

  tai susiburkim visi į mitingą ir išreiškime savo norus,kad bendrauti medicinos klausimais noreme su mediku,kodėl atima mums tokia teisę

 3. as parašė:

  senai reikejo ta numeri padaryt,kiek laiko prarandam kol prisikvieti.vienas atsiliepia kol ispasakoji kitas ir ziurek kol atvaziuoja visa valanda uztruks…kaip nebus mirciu

 4. balys parašė:

  duokit ,greitukei, nauja numeri 113 mums reikia greitos pagalbos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto