***PAPILDYTA*** Mažeikiškiai paminėjo Valstybės atkūrimo dieną

Ketvirtadienį Mažeikių bei rajono gyventojai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Nešė didžiausią mieste vėliavą

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną savaip pasitiko Mažeikių jaunimas: jie šią datą pagerbė nešdami didžiausią mieste Trispalvę.
Parodydamas, kad Lietuvai nėra abejingas, kad Vasario 16-oji jiems taip pat svarbi, solidarizuodamasis su visais Lietuvą gerbiančiais žmonėmis, Mažeikių jaunimas įsijungė į akciją „Būkime kartu“. Savo akcija Mažeikių jaunuoliai norėjo pademonstruoti savo neabejingumą tautos istorijai.

 

Mažeikių jaunimas norėjo pademonstruoti savo neabejingumą tautos istorijai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=86 template=caption]Nešini Trispalvės spalvų balionais, jaunieji mažeikiškiai su švente sveikino vieni kitus aikštėje prie Savivaldybės kultūros centro.
Išskleidę didžiausią Lietuvos Trispalvę, jaunuoliai miesto gatvėmis patraukė į senamiestį.
Ten jie prisijungė prie mažeikiškių, kurie po šv. Mišių Šv. Jėzaus Širdies bažnyčioje ėjo į Nepriklausomybės aikštę.

Vasario 16-ąją švenčiantys mažeikiškiai rinkosi į Nepriklausomybės aikštę. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šią dieną savo jėgas išbandė šaškių žaidėjai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į smiginio varžybas susirinko ir patyrę šios sporto šakos meistrai, ir pradedantieji. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės kultūros centre vyko šventinis koncertas „Graži tu, mano brangi Tėvyne“. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejuje vyko Mažeikių dailės mokyklos mokinių paroda-akcija „… ir mes himno dalis!“ Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Padėjo gėlių prie Biržiškų paminklo

Viekšniuose Vasario 16-osios minėjimas prasidėjo vidurdienį – šv. Mišių aukojimu Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Vėliau susirinkusieji padėjo gėlių prie brolių Biržiškų paminklo. Mykolas Biržiška 1918-aisiais kartu su bendražygiais pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Viekšniškiai pagerbė brolius Biržiškas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Aiškinosi protingiausiuosius

Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salėje vyko protų kovos: viktorina „Šalis ta – Lietuva vadinas“. Kieno protai šviesiausi, aiškinosi Viekšnių seniūnijos bendruomenių atstovai.
Protų kovose susirungė Gyvolių, Kapėnų, Palnosų, Užventės, Viekšnių bendruomenių ir Pakalupio seniūnaitijos komandos.
Viekšnių kultūros centro renginių koordinatorės Salomėjos Krupovisovienės teigimu, protų kovos – tai komandinis darbas. Todėl kiekviena bendruomenė sudarė komandas iš penkių narių. Du iš jų galėjo būti aukštesniųjų klasių moksleiviai, bet tai nebuvo privaloma.
Viktorinos klausimai buvo suskirstyti į penkias temas. Temos labai įvairios, susijusios su Lietuva nuo seniausių laikų iki 1940 m. Taip pat buvo prisiminta Žemaitijos istorija bei Lietuvos Sąjūdis, Nepriklausomybės atkūrimas ir įtvirtinimas. Dar viena tema – apie Viekšnius, nepamiršti ir muzikiniai klausimai. Iš kiekvienos temos buvo paruošta po dešimt klausimų.
Klausimai viktorinos dalyviams buvo pateikti žodžiu ir didžiuliame ekrane. Atsakymus dalyviams reikėjo pateikti raštu per nustatytą laiką. Kiekvienas klausimas buvo vertinamas balais, po kiekvienos temos vertinimo komisija skelbė, kiek kuri komanda surinko balų.

Proto mūšyje dalyvavusias komandas palaikė bendruomenės atstovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jei turite daugiau informacijos ar nuotraukų šia tema, kviečiame pasidalinti el. paštunaujiena@santarve.lt arba tiesiog portalo viršuje paspausti mygtuką „Atsiųsti naujieną“.

One Reply to “***PAPILDYTA*** Mažeikiškiai paminėjo Valstybės atkūrimo dieną”

  1. Alvydas Medalinskas parašė:

    Alvydas Medalinskas, 2012 02 16 Informuoju visus, kad šią gražią dieną subrendo įvairių Lietuvos visuomeninių organizacijų susitarimas kitą savaitę, trečiadienį, vasario 22 d. 12 val. surengti visuomeninę pilietinę protesto akciją aikštėje prieš Lietuvos Respublikos Prezidento rūmus kol kas dar sąlyginiu pavadinimu ” Išvykime neteisingumą iš Lietuvos”. Antradienį , švęsdami Užgavėnes, išvysime iš …Lietuvos žiemą, kitą dieną pareikalaukime iš mūsų valdžios išvyti vieną kartą neteisingumą ir tuos, kas tai Lietuvoje įkūnija. Pareikalaukime grąžinti dorus teisėsaugos pareigūnus toliau dirbti jų prasmingo ir reikalingo darbo, kovojant su politine, partine korupcija, kontrabanda, neteisėtu praturtėjimu. Rytoj šiuo tikslu Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai: Romualdas Ozolas, Bronius Genzelis ir aš, Alvydas Medalinskas, įteikiame pareiškimą Vilniaus savivaldybėje, kad tokį renginį organizuojame. Kviečiame visus vilniečius ir kitos Lietuvos žmones, neabejingus teisingumui Lietuvoje ir norinčius, kad to teisingumo būtų mūsų valstybėje, aktyviai jame dalyvauti. Apie šio renginio kitas detales dar paskelbsime žiniasklaidoje ir intereneto komentaruose. Perduokite šią informaciją vienas kitam, kaip Sąjūdžio metais, iš lūpų į lūpas ir pakvieskite ateiti savo bendraminčius. Ateikime įšį renginį ne tik su plakatais, atsindinčiais mūsų požiūrį į neteisingumą Lietuvoje, bet ir su trispalvėmis, parodydami, kad mums yra labai svarbi mūsų valstybė.

    ——————————————————————————–

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto