Mažeikiškiai šauliai apžvelgė nuveiktus darbus, pasidžiaugė pagausėjusiomis gretomis

Mažeikių 801-os šaulių kuopos vadas Pranas Trakinis jaunuosius šaulius pagerbė padėkos raštais.
Nuotr. iš kuopos archyvo

Mažeikių 801-os šaulių kuopos ataskaitiniame susirinkime buvo pažymėta, kad šaulių gretos labai išaugo. Kuopos vado Prano Trakinio manymu, tai susiję su Rusijos vykdoma karine agresija Ukrainoje.

Šaulių gretos pagausėjo

Mažeikių Gabijos gimnazijoje vyko ataskaitinis Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės Mažeikių 801-os šaulių kuopos susirinkimas, kuriame svečių teisėmis dalyvavo ir pasisakė rinktinės vadas Julius Svirušis, Mažeikių savivaldybės kultūros centro meno padalinio vadovas Paulius Mylė, su šauliais glaudžiai bendradarbiaujantis renginiuose.

Pristatydamas šaulių veiklą P. Trakinis pažymėjo, kad šiuo metu kuopą sudaro 220 jaunųjų šaulių ir apie 60 šaulių. Vien per pastaruosius metus jų gretas papildė daugiau nei trys dešimtys naujų narių.
„Tokio šaulių gretų pagausėjimo nėra buvę per visus mano vadovavimo kuopai metus, o vadovauju jai jau tris dešimtmečius. Manau, kad šaulių organizacijos populiarumui didelės įtakos turėjo karas Ukrainoje. Prie mūsų prisijungė nemažai jaunų vyrų, kurie pagal pasirengimą tinka į kovinius būrius“, – „Santarvei“ sakė P. Trakinis.

Renginių ir užduočių netrūko

Kuopos vadas įteikė padėkas Gabijos-Sodų, Viekšnių, Tirkšlių, Kalnėnų, Sedos ir Židikų būrių jauniesiems šauliams. Būrių vadai pateikė kandidatūras tų jaunųjų šaulių, kurie ne tik dalyvauja renginiuose, bet ir yra aktyvūs įvairiose veiklose, kurių jiems netrūksta, – tai ir pakopinės stovyklos, ir naktinės stovyklos, žygiai, sporto varžybos.

Ataskaitiniame kuopos šaulių susirinkime apžvelgti praėjusių metų renginiai ir aptarti
ateities planai. Nuotr. iš kuopos archyvo

„Tradiciškai kuopos šauliai dalyvauja Sausio 13-osios, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios minėjimuose, pažymi Birželio sukilimo ir Sedos kautynių datas, sunku ir išvardyti visus renginius. Pastaraisiais metais mums teko ir neįprastų užduočių, tai budėjimas pandemijos metu, pagalba gaisro gesinimo metu. Padėjome Mažeikių parapijos klebonui per Žemaičių Kalvarijos atlaidus, kai buvo mūsų dekanato dienos“, – nuveiktus darbus vardijo kuopos vadas.

P. Trakinis pažymėjo, kad jau sudarytas Mažeikių 801-os šaulių kuopos veiklos kitų metų bendras planas, dar jis bus priderintas prie Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės planų, tuomet bus numatyti ir mokymai, ir šaudymo pratybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto