Mažeikiškiai siūlymų dėl biudžeto nepateikė

Jungtiniame komitetų posėdyje nutarta Tarybai teikti tvirtinti biudžeto projektą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Savivaldybės taryba turėtų patvirtinti 2012 metų biudžetą. Siūloma tvirtinti biudžetą, kuriame pajamų 13,6 milijono litų mažiau negu 2011 metais.

Trūksta daugiau kaip 11-os milijonų

Pirmadienį paskutinį kartą biudžeto projektas buvo pristatytas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei jungtiniame komitetų posėdžiuose.
Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Julijos Balvočienės duomenimis, 10-čia milijonų litų mažesnė biudžeto pajamų suma susidaro vien tik dėl pasikeitusių Seimo patvirtintų rodiklių. Mažėja daugelis prognozuojamų pajamų rodiklių: dotacijos, rajonui paliekama gyventojų pajamų dalis ir kt.
Finansų skyriaus skaičiavimu, normaliai išgyventi trūksta šiek tiek daugiau kaip 11 mln. litų: apie tris milijonus darbo užmokesčiui, pusantro milijono paskolai grąžinti ir apie septynis milijonus litų visoms biudžetinėms įstaigoms finansuoti.

Siūlymų nesulaukė

J. Balvočienė akcentavo, kad siekiant subalansuoti biudžetą, teko gerokai apkarpyti įstaigų poreikius, į projektą neįtrauktas dviejų mėnesių darbo užmokestis, numatytos kitos priemonės.
Biudžeto projektas ne kartą buvo pristatytas Tarybos komitetams, jis skelbtas Savivaldybės tinklalapyje, su biudžeto projektu supažindinta Verslininkų asociacija. Tačiau Finansų skyrius nesulaukė nė vieno siūlymo, kaip geriau subalansuoti biudžetą.
J. Balvočienė informavo, kad gauti tik prašymai iš septynių įstaigų dėl papildomo finansavimo. Tačiau juos tenkinti atsisakyta, nes visoms įstaigoms, planuojant jų finansavimą, taikyti vienodi kriterijai.

12 Atsakymų į “Mažeikiškiai siūlymų dėl biudžeto nepateikė”

 1. Tadas Blinda parašė:

  Kam trūksta darbo užmokesčiui, o kam ne tik darbo užmokesčiui, bet ir priedams prie atlyginimo užteks… Čia Lietuva, čia lietūs lyja…

 2. Paguoda parašė:

  Kodel tarybos naraiai L. Nagienei pasireikst neduoda. O jinai manau tikrai turetu ka pasiulyt. Sumani moteriske.

 3. svajonių biudžetas parašė:

  Tai tik ankstesnių metų valdymo rezultatas, taip sakant užderėjo vaisiai, o prieš tai tik žydėjo. Gal ir gerai. Iš to taupymo gal pagaliau paaiškės kas daugiausiai to biudžeto nusiurbia, kai reikės skaičiuoti kiekvieną dešimtį tūkstančių litų.
  Kita vertus dabar trūkstant lėšų įstaigos funkcijoms tinkamai vykdyti, įstaigos šefas išvis gali pasakyti – nėra lėšų ir toliau nieko neveikti turėdamas raštišką pagrindą. Ir gerai. Ir ramu. Ir dirbti mažiau, ir moka už tą patį. Ir darbas baigiasi 16:50

 4. -ab. parašė:

  eh, o 2008-2013 Mažeikių planuose viadukui/tuneliui skirta 16 mil. lt. Koks sutapimas, ar ne? :))

 5. jo parašė:

  su tais priedais valdžios vyrai pasikiaulino. Gailiuosi kad už socdemus balsavau. Juk jie dabar diriguoja paradui. Gal taupydami ne tik priedų galėtų atsisakyti, bet ir algas valdininkų sumažinti.

 6. pastebejimas 2 parašė:

  todel biudzete ir yra skyle.atimk 13 atlyginima ,priedus ir biudzetas bus proto ribose,ne deficitinis.

 7. pastebėjimas parašė:

  Svarbu sau priedų pasikelti neužmiršo…

 8. Bronelius parašė:

  Ner ko pateikti,viskas jau nuspresta,nukarpyta ir gatava.Gyvenkit kaip norit,Tevyne jusu nepamirs!

 9. Aurimas parašė:

  Algi, asmeniskai pats buvau kandidatas pastaruosiuose savivaldos rinkimuose, turiu grazius ilgus RUSVUS plaukus:)))) Problema, kad rajono gyventojai norėjo ir toliau matyt zilas galvas, o ne kitaip.. Tai dabar patys su pasekmem ir turi gyvent:)

 10. Dainys parašė:

  Įdomiausia tai, jog biudžetas patvirtintas tik 10 mėnesių…Kyla klausimas iš kur savivaldybė ims pinigų kitus du mėnesius?

 11. Algis parašė:

  pasitaisau – Kaip …

 12. Algis parašė:

  Kiap istaskyti,tai siulymu belekiek,o kaip surinkti,sutaupyti ,kad nenukentetu paprasti zmones ,pasisakymu 0.
  Nuotraukoje vien zilos galvos – ar ne laikas jaunimui vieta uzleisti ,kad inestu svieziu minciu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto