Mažeikiškiai skundo dėl Dainų šventės nepasirašytų

Mažeikiškiams šventės dalyviams teko gyventi mokyklos salėse. Živilės DAMULYTĖS nuotr.

Parlamentinės grupės „Už vaiko teises“ pirmininko Sauliaus Stomos prašymu Seimo Audito komitetas aiškinsis, kaip buvo panaudotos ir ar tinkamai paskirstytos Moksleivių dainų šventei skirtos lėšos. Teigiama, kad šventės dalyviai buvo prastai maitinami, turėjo kęsti karštį bei negalėjo stebėti visos šventės. Vis dėlto mažeikiškių kolektyvų vadovai nebuvo tokie kategoriški – pasitaikė visko, tačiau didelių skundų nėra.

Piktinosi organizavimu

Seimo pranešime spaudai teigiama, kad Seimo narys Saulius Stoma piktinasi, jog šventėje dalyvavusiems vaikams nebuvo organizuojama tinkamų ekskursijų, nesudaromos sąlygos pailsėti, o siekiant sutaupyti lėšų vaikai negalėjo dalyvauti visuose šventės renginiuose ir, atlikę savo pasirodymus, iškart buvo vežami namo.
„Susidaro toks įspūdis, kad šventė, kuri pirmiausia turėtų būti skirta moksleiviams, iš tiesų buvo skirta valdžiai, po renginio galinčiai pasidžiaugti, kaip viskas buvo gerai. Tačiau taip toli gražu nėra“, – savo nuomonę išsakė S. Stoma.
Seimo narys teigė gavęs tėvų ir renginyje dalyvavusių mokytojų skundų dėl labai prasto šventės organizavimo: neatsižvelgus į alinančius karščius, vaikai turėjo atlaikyti ilgą repeticijų maratoną ir buvo prastai maitinami.

Įžvelgia savireklamą

Šventės dalyvių, pučiamųjų instrumentinio orkestro „Mažeikių dūdoriai“ vadovas Vidmantas Alčauskis „Santarvei“ sakė nekomentuosiąs Seimo nario pareiškimo, kadangi tai panašėja į priešrinkiminę reklamą nei rimtą problemą ir naudojamasi vaikų švente.
„Kiekvienoje šventėje ar renginyje kyla nesklandumų ar nepasitenkinimo, mes ir patys žinojome, kad patogumų nebus“, – sakė vadovas, tvirtindamas, kad renginyje dalyvavo ne dėl materialinių, bet dvasinių dalykų.
V. Alčauskio nuomone, organizaciniai reikalai turėtų būti sprendžiami ne per spaudą ar Seimą, o tariantis su šventės organizatoriais.

Visko pakako

Sediškių pučiamųjų instrumentinio orkestro  „Griaustinis“ vadovas Kęstutis Dvaržeckis „Santarvę“ patikino, kad skundų taip pat neturi. Nors kolektyvas buvo gausiausias iš važiavusių mažeikiškų, visko pakako.
„Menkus pietus kompensavo pusryčiai ir vakarienė grįžus iš po repeticijų“, – teigė vadovas, kuris manė, kad tai nėra didelė problema, nes dalyviai turėjo ir savo pinigų, už kuriuos galėjo nusipirkti ko nori.
K. Dvaržeckis neįžvelgė ir kitų Seimo nario vardijamų šventės organizavimo blogybių. Ekskursijos po miestą priklausė nuo pačių kolektyvų vadovų, jei vaikai norėjo pasigrožėti miestu, tereikėjo paprašyti autobuso ir kolektyvai būdavo nuvežami į pageidaujamą objektą. Vadovas pridūrė, kad Mažeikių štabas geranoriškai į visa tai žiūrėjo ir net skatino vaikus važiuoti, nesėdėti vienoje vietoje.

Prastos gyvenimo sąlygos

Vaikų folklorinio ansamblio „Alksniukai“ vadovė Dainora Petrikienė teigė, kad vienas prasčiausių dalykų šventėje buvo gyvenimo sąlygos: vaikai gyveno sporto salėje, kurioje buvo ir drėgmė, ir pelėsis, nors tai ir nesudarė didelių nepatogumų.
„Po repeticijų grįždavome 12 valandą nakties, visi nespėdavome nusimaudyti“, – neslėpė blogybių ansamblio vadovė, teigusi,  kad 400 žmonių buvo skirti tik 3 dušai, o pirmą nakties būdavo išjungiamas karštas vanduo.
Ji atkreipė dėmesį ir į tai, kad „geltonieji“ mokykliniai autobusiukai buvo labai nepatogūs ir nepritaikyti vežti vaikus tokį didelį atstumą.
„Dėl maitinimo suprantama, nebuvo daug pinigų, todėl jo buvo mažai“, – patvirtino D. Petrikienė, bet teigė, kad tai vaikams nesukėlė didelių bėdų.

Viskuo patenkinti

Gabijos gimnazijos jaunimo bei merginų šokių grupių vadovės Simonos Gargasienės teigimu, kiekvienas žmogus turi savo nuomonę, tačiau dėl šventės organizavimo didelių priekaištų neturinti.
„Maitinimas buvo skurdokas, tačiau nei vaikai, nei aš pati dėl to problemos neįžvelgiau“, – sakė ji, patvirtinusi, kad vaikai ir patys galėjo nusipirkti kažkiek užkąsti.
Pasak vadovės, prieš kelionę ji pati vaikus įspėjusi, kad ne viskas gali būti idealu, tačiau ir po šventės jokių priekaištų iš jaunuolių nesulaukė. Ji paneigė skunde išdėstytą nuomonę, kad vaikams trūko ekskursijų, nes jos vadovaujami kolektyvai aplankė ir Vilniaus objektus, o grįždami namo dar užsuko ir į Druskininkų vandens parką.
Tačiau S. Gargasienė irgi atkreipė dėmesį į prastokas gyvenimo sąlygas: trūko dušų, karštas vanduo anksti būdavo išjungiamas. Anot jos, apie tai bent turėtų būti perspėta iš anksto, tada geriau galima planuotis.
Vadovė dar kartą pridūrė, kad viskas priklauso nuo požiūrio bei nusiteikimo. Nors ir su trūkumais, bet tiek jai, tiek kitiems kolektyvams iš visų Dainų švenčių, kuriose teko dalyvauti, ši buvusi pati geriausia.
Rytis SAVICKIS

4 Atsakymai į “Mažeikiškiai skundo dėl Dainų šventės nepasirašytų”

 1. 123 parašė:

  Pati buvau dainu sventeje, gyvenimo salygos nebuvo geros, bet praleistas laikas buvo smagus. Vakarais nebebudavo silto vandens. Karta tualete is lubu pradejo varveti anduo.

 2. Algis parašė:

  Būtų objektyviau, jei kalbėtų moksleivija, o ne jų vadovai.

 3. abc parašė:

  Nuo kada tam Stomai taip labai parūpo moksleivija ir labai graži šiųmetė jų šventė? Kiša snapą, nes artėja Seimo rinkimai, užtat tie pilypai dabar vienas po kito ir lenda iš kanapių, kad tik būtų girdimi ir matomi.

 4. Santechnikas parašė:

  Jūs man paaiškinkite, kaip įmanoma lokaliai, tam tikrą valandą, kažkokiai mokyklai išjungti karštą vandenį? Juk tai ne elektros lemputė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto