Mažeikiškiai svarsčių kilnotojai tapo Europos čempionais

Židikiškiai moksleiviai (iš kairės) Vytautas Kekys ir Irmantas Bunkus džiaugėsi pelnytais nugalėtojų medaliais. Nuotrauka iš komandos archyvo

Mūsų rajone išugdyti svarsčių kilnojimo meistrai pasiekė puikių rezultatų Lenkijoje vykusiame Europos svarsčių kilnojimo čempionate – trys mūsų rajono atstovai tapo senojo žemyno čempionais.

Lenkijos mieste Gdynėje vyko Europos svarsčių kilnojimo čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė 22 sportininkai. Tarp jų buvo ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos kūno kultūros mokytojo Andriaus Šakinsko parengti moksleiviai Irmantas Bunkus bei Vytautas Kekys, taip pat pikeliškis, šiuo metu Kaune studijuojantis Rimantas Inta.
Lietuvos rinktinė pasirodė puikiai – pelnyti 22 medaliai, net penkis iš jų pelnė ir mūsų rajono atstovai.
Mūsų rajono atstovai varžėsi tarp sportininkų, kurie kilnojo 24 kilogramus sveriančius svarsčius. R. Inta, kuris varžėsi svorio kategorijoje iki 73 kg, svarsčius išstūmė 100 kartų, išrovė 150 kartų ir iškovojo pirmąją vietą. Dalyvaudamas ilgo ciklo rungtyje (kai svarsčius galima nuleisti tarp kojų), pikeliškis svarsčius iškėlė 61 kartą ir liko antras.
Vytautas Kekys (svorio kategorijoje iki 63 kg) ilgo ciklo rungtyje svarsčius išstūmė 53 kartus ir taip sau užsitikrino čempiono titulą. Nuo jo neatsiliko ir Irmantas Bunkus (svorio kategorija iki 68 kg). Ilgo ciklo rungtyje jis svarsčius išstūmė 67 kartus ir tapo nugalėtoju savo svorio kategorijoje.
Dar vieną medalį, bronzos, R. Inta iškovojo jaunimo estafetės varžybose. Čia komanda, kurią sudaro penki sportininkai, pasikeisdami kas tris minutes kilnojo 32 kg svarsčius. Lietuvos komanda šioje rungtyje surinko 171 tašką ir užėmė trečiąją vietą.