Mažeikiškiai svarsto galimybę statyti kolumbariumą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai politikai svarsto galimybę rajone statyti kolumbariumą. Mėnesio pabaigoje komisija turėtų pateikti išvadas, kur ir kaip būtų galimą jį įrengti.

Pateikė siūlymą

Lietuvos savivaldybių asociacija iš vienintelį Lietuvoje krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ sulaukė pasiūlymo rajonuose statyti  kolumbariumus.
Minėtos įmonės direktorius Vytenis Labanauskas „Santarvei“ sakė, kad tokia idėja kilo stebint dabartinę situaciją, kuomet daugėja pageidaujančiųjų kremuoti mirusiųjų kūnus.
„Per mėnesį mūsų krematoriume kremuojama apie 120 mirusiųjų kūnų, ir šis skaičius sparčiai didėja. Tačiau nemaža dalis gyventojų susiduria su problema, nežinodami, kur po kremavimo pelenus laikyti. Pasitaiko atvejų, kad mirusiojo artimieji neturi šeimos kapų arba jie yra labai toli“, –  pastebėjo pašnekovas.

Galėtų sudominti verslininkus

V. Labanausko teigimu, kolumbariumai ne tik patenkintų visuomenės poreikius, bet ir išspręstų valstybei aktualias problemas, susijusias su žemės plotų skyrimu kapinėms.
„Mes tik pateikėme pasiūlymą, o dėl kolumbariumo statybų turi apsispręsti pačios savivaldybės. Ši idėja turėtų būti įdomi ir vietos verslininkams, kurie galėtų tuos kolumbariumus statyti ir po to juos prižiūrėti“, – įsitikinęs „K2 LT“ vadovas.

Laukia komisijos išvadų

Panašios nuomonės yra ir rajono Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto pirmininkas Gintautas Šmaižys. Komiteto posėdyje buvo pasiūlyta tuo klausimu sudaryti komisiją, kurios išvadų laukiama dar šio mėnesio pabaigoje.
G. Šmaižys „Santarvei“ sakė, kad komisija sudaryta ne tik iš Tarybos narių, į ją įeina ir rajono architektas, ir bendruomenės atstovas.
„Po komisijos pateiktos informacijos bus aišku, kur ir ką galėsim daryti, nes neužtenka vien pritarti kolumbariumo statymui. Reikia numatyti tam vietą, įtraukti jį į strateginius planus. Reikalui esant, pakoreguoti detaliuosius planus“, – teigė komiteto pirmininkas.

Sutaupytų lėšas

G. Šmaižys prisiminė, kad mintis rajone statyti kolumbariumą buvo kilusi dar prieš porą metų. Bet tuo metu esą šis pasiūlymas palaikymo nesulaukė ir buvo primirštas. Todėl dabar jis tikisi, kad šis klausimas nebebus nustumtas į šoną.
„Kolumbariumas sutaupytų ne tik valstybės, bet ir gyventojų lėšas. Kapinių įrengimas šiais laikais be galo brangus, o ir žmogui ištisus metus prižiūrėti ir tvarkyti kapus taip pat kainuoja nemažus pinigus. O laikant artimojo pelenus kolumbariume būtų daug pigiau“, – įsitikinęs G. Šmaižys.

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai svarsto galimybę statyti kolumbariumą”

  1. Komentatorius parašė:

    Būtų pats geriausias sprendimas, koks tik įmanomas. Gal pagaliau supras, kad kremavimas – idealiausias variantas.

  2. Darius parašė:

    Kur garantijos ,kad piemenys,vagys ar vandalai neistampys tu urnu? sarga statysit ? ar grotas desit? nepamirskit ,kad kapiniu prieziura ( skaldele,lauko geles,krumeliai ,antkapiai,plyteles) visa tai „uzsuka“ dideli rata imoniu ir tai nera blogai.Kiek teko dometis ,nuoma urnom nera labai jau prieinama paprastam gyventojui(sakysit kapus priziureti taip pat daug islaidu atsieina,tik ne siais laikais kai yra visokiu priemoniu bei medziagu kuriom gali nukloti kapaviete).Be to nematau dideles problemos pelenus grazinti gamtai (tai yra palaidoti kapavietej prie artimu zmoniu papildomos islaidos tik raidziu kalimas,kam didelis noras yra gali isberti gimtojoi zemej ,pievoi ar panasiai…)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto