Mažeikiškiai – tarp aktyviausių donorų

Donorystės žymūno pažymėjimais apdovanoti mažeikiškiai įsiamžino su juos pagerbti atėjusiu Savivaldybės meru Antanu Teniu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nacionalinis kraujo centras akcentuoja: Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, kraujo poreikis auga, ne kartą dėl jo trūkumo buvo iškilusi grėsmė, kad gali būti sustabdytos kai kurios operacijos.
Mažeikių ligoninės duomenimis, kasmet kraujo prireikia apie 400 įstaigos pacientų. Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo panaudota šiek tiek per trys šimtai litrų donorų kraujo.  
Donorystės akcijas organizuojantys Kraujo centro darbuotojai džiaugiasi mažeikiškių supratingumu – mūsų rajono donorai yra vieni aktyviausių šalyje.  

Birželio 14-oji – Pasaulinė kraujo donoro diena. Ta proga Nacionalinis kraujo centras jau septintą kartą surengė tradicinę pilietiškumo ir gerumo kelionę per Lietuvą.
Praėjusią savaitę Vilniuje startavusi akcija pasiekė ir Mažeikius. Neatlygintina kraujo donorystės akcija vyko šv. Pranciškaus aikštėje.
Aktyviausi donorai buvo apdovanoti Lietuvos donorystės žymūno pažymėjimais, padėkos raštais.
Iš viso per donorystės turą nuo birželio 15 d. iki liepos 9 d. ketinama aplankyti 21 Lietuvos miestą.
Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo atstovė, akcijos koordinatorė Indrė Stašinskienė informavo, kad Pasaulio sveikatos asamblėjoje nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet, birželio 14 dieną, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą.
Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienais metais kraujo ir jo komponentų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, prailgina pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerina jų gyvenimo kokybę.
Lietuvos tikslas – iki 2020 m. pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę. Šiuo metu Nacionalinis kraujo centras jau turi 82 proc. neatlygintinų kraujo donorų.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto