Mažeikiškiai tirs latvių nusikaltimus

Latviai į SEB banką ateidavo išsiimti iš užsienio įmonių pervestų pinigų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Du ikiteisminius tyrimus atliekantiems mažeikiškiams policijos pareigūnams teisinės pagalbos teks kreiptis į kelias Europos šalis.

Latviai nusitaikė į užsienio firmas

Pirmasis tyrimas buvo pradėtas sausio 23-iąją, kai AB SEB banko Mažeikių skyriuje buvo sulaikytas 22-ejų metų Latvijos pilietis, kuris bandė pasiimti iš savo sąskaitos 7 450 eurų. Šie pinigai jam buvo pervesti iš Olandijos įmonės „Mentech B.V.“
Kaip paaiškėjo tyrimo metu, pinigai iš minėtos firmos buvo užvaldyti nusikalstamu būdu.
Kitas tyrimas, taip pat susijęs su Latvijos miesto Kuldigos gyventojais, pradėtas vasario penkioliktąją, kai mažeikiškiai pareigūnai gavo AB SEB banko prevencijos departamento direktoriaus pranešimą. Jame informuojama, kad į Latvijos piliečio sąskaitą iš Italijos banko „Monte dei paschi di Siena“ buvo atliktas daugiau kaip septyniolikos tūkstančių eurų pervedimas. Kuldigiškis šiuos pinigus išsigrynino ir pasiėmė AB SEB banko Mažeikių skyriuje. Jau nustatyta, kad ir šie pinigai buvo pervesti neteisėtai.
Abiem atvejais Mažeikių rajono policijos komisariate pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėtu būdu įgytų pinigų legalizavimo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Rengs teisinius prašymus

Tai pirmoji byla Mažeikių policijos komisariate, kai bus ruošiami teisinės pagalbos prašymai į kelias kitas Europos valstybes. Nors nusikaltėliai – Latvijos piliečiai, tačiau nusikaltimai buvo padaryti mūsų mieste, todėl ir tyrimus pradėjo mūsų pareigūnai.
Pasak kriminalistų, Kuldigos gyventojai surado priėjimą prie užsienio bendrovių sąskaitų, perveda iš jų pinigus kaip atlyginimą už darbą, o bankui pateikia raštus, kad yra įgalioti pasiimti ir išgryninti pinigus. Tik vienu atveju buvo sulaikytas į banką pinigų paimti atėjęs vyriškis, o kitu atveju pranešimas gautas apie jau įvykusį faktą – kai pinigai jau buvo paimti.
Pareigūnai prognozuoja, kad jų laukia ilgas ir sudėtingas tyrimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto