Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai – tarp stipriausiųjų

Mažeikiškiai pareigūnai Rokas Lindenis (kairėje) ir Renatas Viskontas – vieni stipriausių ugniagesių gelbėtojų Lietuvoje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Du mažeikiškiai pareigūnai puikiai pasirodė Lietuvos stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose: vienas tapo antros vietos laimėtoju, kitas, kuris debiutavo tokiose varžybose, pateko į elito gretas.

Po trejų metų pertraukos Šiauliuose dvi dienas vyko Lietuvos stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybos. Jose mūsų rajonui atstovavo Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas Rokas Lindenis ir Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Renatas Viskontas.
Vilkint apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėjus suspausto oro aparatus ir kaukes, varžybų dalyviams teko įlipti į kone penkiaaukščio namo konstrukciją, nešant 20 kilogramų virvę, užtempti į viršų laistymo žarną, nulipus kūjo smūgiais nustumti svorį. Po to nubėgti ir atsitempti žarną, vandens srove pataikyti į taikinį ir nutempti į finišą 80 kilogramų sveriantį manekeną.

Tarp 68 dalyvių stipriausiu šalies ugniagesiu gelbėtoju tapo akmeniškis Gintautas Samauskis, trasą įveikęs per 1,36,6 min., nuo jo atsilikęs tik trimis šimtosiomis sekundės antrąją vietą iškovojo mažeikiškis R. Lindenis.
Varžybose debiutavęs R. Viskontas trasą įveikė per 1,45 min. ir užėmė aštuntą vietą. Mažeikiškis ugniagesys gelbėtojas apdovanotas elito (įveikė trasą greičiau nei per dvi minutes) ženklu. Juo apdovanota keturiolika varžybų dalyvių.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai – tarp stipriausiųjų”