Mažeikiškiai už šilumą mokės šiek tiek daugiau nei pernai

Lyderių pozicijas tarp mažiausiai mokančių už sunaudotą šilumos energiją toliau išlaiko renovuotų namų gyventojai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmosios sąskaitos už šilumą mažeikiškius turėtų nustebinti, mat vieniems daugiabučių gyventojams vieno kvadratinio metro šildymas spalio mėnesį atsiėjo vos devynis centus, o kitiems kaina perkopė keturis litus.


Didesnė kaina 

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad spalio mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra buvo pliusinė, siekė 9,7 laipsnio. 
Vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina paskaičiuota 1,26 Lt.
Tai šiek tiek daugiau nei šildymas kainavo pernai spalį, nors lauke tuomet buvo šalčiau.
Praėjusių metų spalio mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra buvo plius 8,3 laipsnio, o vieno kvadratinio metro šildymo kaina siekė 1,12 Lt.


Pasikeitė lyderiai 

Lyderių pozicijas tarp mažiausiai mokančių už sunaudotą šilumos energiją toliau išlaiko renovuotų namų gyventojai. Tik šiek tiek pasikeitė taupiausiai šilumą naudojančių namų sąrašas. 
Ankstesnius šildymo sezonus už suvartotą šilumos energiją mažiausiai mokėdavo Sodų g. 10-ojo namo gyventojai. Šį kartą jie liko dešimti tarp mažiausiai mokančiųjų. Šio namo butų vieno kvadratinio metro šildymo vidutinė kaina praėjusį mėnesį buvo 30 centų.
Mažiausiai už spalio mėnesį sunaudotą šilumos energiją – po devynis centus už kvadratinį metrą –  mokės mažeikiškiai, gyvenantys Gamyklos g. 15-ajame ir Mindaugo g. 13-ajame namuose.
Treti liko Mindaugo g. 15-ojo namo gyventojai.


Perkopė keturis litus 

Šildymo sezonas tik prasidėjo, tačiau net esant pliusinei lauko oro temperatūrai kai kurie mažeikiškiai už suvartotą šilumos energiją vienam buto kvadratiniam metrui šildyti turės pakloti daugiau nei keturis litus.  
Didžiausios sąskaitos už šildymą pasiekė Laisvės g. 218-ojo namo gyventojus. Jiems vieno kvadratinio metro šildymas atsieina 4,29 Lt. Beveik du kartus mažiau mokės gyvenantieji Ventos g. 71-ajame name – po 2,37 Lt už kvadratą. 2,18 Lt už kvadratinį metrą mokės Vasario 16-osios g. 8-ojo namo gyventojai.


Šiek tiek mažės 

Ateityje sąskaitos už sunaudotą šilumos energiją, pagal Mažeikių šilumos tinklų pateiktą informaciją, neturėtų labai „kandžiotis“ – nors orai vės, lapkričio mėnesį šiek tiek mažės šilumos kaina. 
Šilumininkų internetinėje svetainėje paskelbta, kad daugiabučių namų gyventojams lapkričio  mėnesį suvartotos šilumos energijos viena kilovatvalandė kainuos 23,38 ct. Spalio mėnesį kaina buvo 23,40 ct už kilovatvalandę.

28 Atsakymai į “Mažeikiškiai už šilumą mokės šiek tiek daugiau nei pernai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Vieniem per salta, kitiems per karsta.

 2. trukt parašė:

  uz vadziu – vel viskas is pradziu…….kitaip ir nebus

 3. Nijole parašė:

  „Dabar ……………………………… jau baigia renovuoti pačius šalčiausius, vėjų perkošiamus ir daug energijos prarydavusius daugiabučius namus.(Lietuvos rytas)“ . Tuo tarpu Mažeikiuose buvo renovuoti patys šilčiausi namai . Nes renovavus pačius šalčiausius, vėjų perkošiamus ir daug energijos praryjančius daugiabučius namus pasimatytų , kad taip renovuojant naudos mažai , bet iš tokios renovacijos gaunamas geras pelnas .

 4. Sakiau tiesą parašė:

  Ha,kaip sakiau,taip ir įvyko.Prieš šildymą rašiau,kad lauke šilta,miegam prie atvirų langų,o sąskItos ateis didelės.Taip ir įvyko.Tai kiek bemokėsim gruodźio mėn.?..Ei,Mažeikiečiai,negi dar ilgai tylėsim??????

 5. Renovuotas parašė:

  NERA pas mus jokiu dalikliu ant radiatoriu! negi sunku suprasti, kad kiekvienas butas turi savo individualu snaudotos silumos skaitikli, todel ir moka pagal jo rodmenis. tada is namo silumos skaitiklio parodymu atima visu butu rodmenis, gyvatuku sunaudota silumos kieki ir likutis padalinamas visiems butams STR-us skaityti moku, zinau, kaip turi buti, bet praktika ne tokia kaip reikalauja STR-ai

 6. renovuotam parašė:

  Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinto Šilumos šildymui paskirstymo dalikliais metode Nr. 6 nurodoma, kad
  Šilumos vartotojams (butui ar patalpai) priskiriamas bendrasis šilumos kiekis šildymui (QBŠD b) apskaičiuojamas:
  kai dalikliai įrengti ant ne mažiau kaip 70 proc. visų pastato butų ar kitų patalpų šildymo prietaisų bei šilumai paskirstyti taikoma ne mažiau kaip 70 proc. visų daliklių rodmenų – priskiriamas vidutinis normatyvinis šilumos kiekis (QBŠ vidut norm), nustatytas pagal šio Paskirstymo metodo 5.3 punktą:
  5.3 punktas
  vidutinis normatyvinis šilumos kiekis butui (QBŠ vidut norm) ar pastatui (QPŠ vidut norm)
  apskaičiuojamas:
  naujausios statybos ir renovuotiems pastatams, priskirtiniems A, B, C ir D energinio naudingumo klasei – šilumos šildymui vidutinį sąnaudų skaičiuotiną normatyvą (qPŠ vidut norm sk) padauginus iš šiems vartotojams priskirto naudingojo ploto (ABŠA) ar jų sumos (SUMA ABŠA).
  Šilumos paskirstymo vartotojams metodų rengimo ir taikymo taisyklėse rašoma, kad Būsto naudingasis plotas – gyvenamųjų kambarių ir kitų būsto patalpų (virtuvių, sanitarinių mazgų, koridorių, įstatytų spintų, lodžijų ir kitų šildomų patalpų) bendrasis grindų plotas.
  Jei nepatinka kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinti metodai, pasitvirtinkit savo. O tolygus šildymas privalo būti.

 7. to toNijole parašė:

  Atsiprasau, neatsispaude procentai. tai yra, Fondas dengia 85 procentus lesu.

 8. TO NIJOLE parašė:

  Ponia, jeigu skaitote spauda, skaitykite iki galo. Ignalinoje namai renovuojami UZ ATOMINES ELEKTRINES FONDO LESAS, TAS FONDAS DENGIA *% PROCENTUS LESU, REIKALINGU RENOVACIJAI. Mes irgi butume nieko pries, jeigu mums tiek dengtu.

 9. Nijole parašė:

  Dabar Ignalina – vienintelė savivaldybė, kuri savo teritorijoje jau baigia renovuoti pačius šalčiausius, vėjų perkošiamus ir daug energijos prarydavusius daugiabučius namus.(Lietuvos rytas) Išvadas darykite patys.

 10. Renovuotas parašė:

  Jeigu žmogus užsuka savo radiatorius iki 0, tai į jo radiatorius ir patenka 0% šilumos ( jo buto šilumos skaitiklis rodo sunaudotas 0 kWh), kokie dar „priverstiniai“ 30%??? Jis moka tik už proporcingai buto plotui išdalintą bendrų patalpų apšildymą. Keista, kai komentuoja nenusimanantys ir nekompetentingi asmenys.

  Vileišio 3 galiu pasakyti, kad nesirūpintumėte, jog radiatoriai šalti – bute tai šilta. Kai lauke +10 – + 15 laipsnių, namo lauko šilumos daviklis į tai reaguoja ir „prisuka“ šilumos tiekimą.

 11. Piktiems ir abejojantiems parašė:

  Pasidomėkit, kas per paskitinius penkis metus Jūsų name remontavo savo butus. Jei remontavo, vadinasi savavališkai keitė ir radiatorius. O tai savavališkai atlikti kategoriškai draudžiama. Tokie veikėjai vietoje senų pasistato neleidžiamo dydžio apšildymo įrengimus ir šildosi kitų namo gyventojų sąskaita. Butų ūkio specialistai kartu su šiluminių tinklų kontrolieriais turi apeiti visus nerenovuotus daugiabučius ir atlikti butų apžiūrą tikslu atrasti ir nubausti neteisėtai įsirengusius apšildymo įtaisus ir savavališkai pastatytus radiatorius. Jų šeimininkai turi būti priversti demontuoti juos, sumokėti žalą kitiems namo gyventojams, o kiti radiatoriai turi būti įrengami butų ūkio specialistų už prasižengusiojo lėšas. Garantuoju – apšildymo kaina Jūsų namesumažės akivaizdžiai.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Vileisio 3-me,niekada radijatoriai nebuvo karsti jau daug metu,tik mokejome daug! Kai nama apsilde tapo silciau,bet radijatoriai vistiek tik vos silti,bet mokesime uz siluma kaip ir visi.Ka daryti? Dziaugiames,nors karstas vanduo yra kaip reikiant , nei anksciau , Tik keista,kad uz karsto vandens pasildyma kas menesi,mokame vis brangyngiau. Kodel kazin? Kas cia skaiciuoja musu bendrijai?

  .

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Per tv.kalba,kad silumos kainos mazes Lietuvoje,o Mazeikiuse dides? Kaip suprasti? Kaip suzinoti ?Kodel taip?

 14. vita parašė:

  radiatoriai galima sakyt buvo šalti visą mėn ,nors bute jautėsi šilumos gyvastis, sąskaita už2-jų kamarių 70Lt, aš irgi įsitikinusi, kad mūsų name dauguma gyventojų šildosi grindis…..teko ne vieną pašnibždomis kalbant, o kas patikrins …..

 15. Renovuotam parašė:

  Na, kam jūs meluojate žmonėms? Renovuotuose namuos neglima prisukti šilumos iki 0. Jūs galite sąlyginai užsukti šilumą iki 0. Ir nebus taip, kad nemokėsite už šildymą. Renovuotuose namuose palaikoma priverstinė šiluma, kuri lygi 30 proc. visos įjungtos šilumos, jei patalpos savininkas sąlyginai užsuka iki 0 radiatoriaus daviklį. Ir nereikia čia žmonėms kabinti makaronų ant ausų.

 16. Susirūpinęs parašė:

  Lauke vos ne plius 10, o radiatoriai karščiausi. Name iš 45 butų nuolat atidaryti bent 10 langų. Reiškia, mums per šilta, jei šildom jau ir atmosferą. Namuose +22 – +23. Po namus vaikštom apsirengę vasariškai. Šilumos punktas užrakintas. Kas turi mums sumažinti šilumą? Ventos 83.

 17. Jonas parašė:

  Na, ir koks kliunkis padejo man minusa? Is savivaldybes ar silumos tinklu?Tiesa akis bado?

 18. Renovuotas parašė:

  kadangi mano kaimynai nesisildo, tai iseitu, kad as juos ir pasildau, o bendru patalpu sildymas isdalinamas visiems proporcingai pagal butu kvadratura

 19. to ir ta parašė:

  Už trijų kambarių butą šildymas už spalį daugiau nei 100 lt, o plonutės pėdkelnės padžiautos ant radiatoriaus per naktį neišdžiūsta. Tai už ką tokią sumą mokėti?
  Beje, kas Mažeikiuose pigiau nei kitur? už benziną mokame daugiausiai, už šildymą vėlgi, elektra skaičiuojama 3 skaičiai už kablelio ir pan.

 20. renovuotam parašė:

  o kaip tolygus šildymas? Šildotės kaimynų sąskaita? O kas moka už bendrojo naudojimo patalpų šildymą?

 21. Abonentas parašė:

  Laba diena.
  Kadangi Mažeikių mieste bus renovuota daug namų, tai sumažės šilumos poreikis. Be abejo, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ savo išlaidų nemažins, nes tai savivaldybės įmonė. Kad kompensuotų pajamų sumažėjimą yra didelė tikimybė, jog šilumos tiekėjas įves „abonentinį“ mokestį.

 22. Renovuotas parašė:

  Renovuoto namo gyventojas turi galimybe prisukti radiatorius iki 0 – dauguma taip ir padare, nes ir be sildymo butuose buvo 17-18 laipsniu, ir ju saskaitos yra 0 litu. As netaupiau, bute palaikiau 20-21C, pernai mokejau po 70 ct uz kv.m, siemet – po 50 ct. mano kaimynai taupe, mokes po 0 ct, ir namo vidurkis gaunasi 25 ct. Sodu 10 vidurkis yra 30 ct/kv.m – argi tai daug apie 20 lt uz 3-ju kambariu buta O Laisves 40 namas moka 0 litu

 23. vartotojas parašė:

  Tikrinkite kas įsirengęs šildomas grindis. Čia jau ne juokas, kai už lango tokia siluma, o kainos siaubingos. Kodel turime mokėti už tuos, kurie vaiksto siltomis grindimis. Ar turite tokių namų ir butų sąrasą? Užsiimkite, šilumos tinklų tinginiai, nes darbais tikrai neapkrauti.

 24. tomas parašė:

  Įdomu ir štai kas. Du pirmieji renovaciją pasidarę namai Sodų 10 ir Laisvės 40 šilumos suvartojo tik nedaug mažiau nei kai kurie nerenovuoti „blokinukai“. Negi renovacija tik 3 metams šilumos požiūriu efektyvi? :)

 25. Vardas parašė:

  Jei kam idomu, silumos kainos Vilniuje -26,63 ct., Skuode-29,92 ct.ir pan.

 26. Kits parašė:

  Gyvename renovuotame name, tai spalio menesi silumos isvis nejungeme-buvo buvo pakankamai silta.

 27. Jonas parašė:

  Spauda skelbia, kad visoj Lietuvoj sildymas atsiejo pigiau, nei pernai TRECDALIU. Tam itakos turejo siltas spalis. O pas mus kaip ne Lietuvoj…

 28. irena parašė:

  Palyginau kainas pernai spalio men, ir siemet. Pernai 80 litu, siemet- 128. UZ KA? UZ KELIAS DIENAS, KAI LAUKE BUVO VOS NE 10 LAIPSNIU SILUMOS? Musu namas niekada nevirsydavo silumos mieste vidurkio kainos, Siemet virsijo. KLAUSIMELIS: Arpo to, kai mes nepareiskeme noro renovuotis, SILUMOS SUVARTOJIMAS PADIDINTAS SPECIALIAI?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto