Mažeikiškiai verslininkai palaiko savo partnerius Ukrainoje

Julius Banys. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečią mėnesį tebesitęsiantys neramumai Ukrainoje atsiliepė ir „Santarvės“ kalbintiems mažeikiškiams verslininkams.
Stringant finansiniam atsiskaitymui lietuviai prekes ukrainiečiams tiekia skolon – taip išreikšdami palaikymą europietiškai Ukrainai.

Palaiko ir rizikuoja

Starterių ir generatorių gamyba, žemės ūkio technikos atsarginių dalių gamyba ir tiekimu užsiimančios įmonės vadovas Julius Banys „Santarvei“ sakė, kad vos tik prasidėję neramumai Ukrainoje atsiliepė jų bendradarbiavimui su ukrainiečiais.
„Kada dega kaimyno ar verslo partnerio namas, vadinasi, ir mums yra blogai. Svarbu dabar palaikyti ukrainiečius ir nuo jų nenusisukti. Mūsų įmonė tai ir daro. Bendradarbiavimo su Ukrainoje įsikūrusiomis įmonėmis nenutraukėme. Suprantame, kad rizikuojame prekes duodami skolon, apmokėjimą atidėdami mėnesiui, bet kitaip pasielgti negalime. Būtų negarbinga“, – kalbėjo J. Banys.

Nusiteikę kovoti

J. Banio teigimu, jo vadovaujama įmonė palaiko ryšius su penkiomis stambiausiomis Ukrainos įmonėmis, kurios yra išsidėsčiusios įvairiose vietose, taip pat ir ten, kur jau yra įvesta Rusijos kariuomenė.
„Teko kalbėtis su partneriais, kurie pasakojo, kad jų įmonėse dirbantys vadybininkai dienomis būdavo darbe, o naktimis budėdavo Maidane. Iš tiesų žmonės yra nusiteikę patriotiškai. Ukrainiečiai pasisako už europietiškas permainas, todėl jei reikės, stos ginti savo įsitikinimų. Tokios pat nuomonės yra ir  Kryme dirbantys mūsų atstovybių prekybos agentai. Čia taip pat dalis gyventojų pasisako už Europą“, – turimomis žiniomis dalijosi mažeikiškis verslininkas.

Palaiko ryšius

Apie nusiteikimą kovoti už europietišką Ukrainą „Santarvei“ kalbėjo ir Mažeikiuose įsikūrusios įmonės, užsiimančios santechninės įrangos prekyba, šildymo katilų gamyba, vadovas, Remigijus Jurkus.
Pasak jo, Ukrainos įvykiai jau atsiliepė verslui Lietuvoje.
„Su partneriais Ukrainoje mūsų darbas baigėsi pernai, todėl bendravimas dabar yra labiau asmeninio pobūdžio. Kiek žinau, ukrainiečiams verslininkams sunkumų kyla dėl sutrikusio  finansinio atsiskaitymo. Be to, stipriai pakilo euro kursas, o tai taip pat neigiamai atsiliepia verslui“, – kalbėjo mažeikiškis verslininkas.
Jis taip pat pridūrė, kad daugiausiai bendrauti tenka  su Lvove įsikūrusiais verslininkais.
„Nors karinių veiksmų ten nėra, tačiau vyrai yra kviečiamas į karinį komisariatą, sudaromi sąrašai. Reikalui esant pagal šiuos sąrašus jie bus pašaukti ginti savo šalies. Be to, paaštrėjus  situacijai Maidane, Lvovo  aktyvistai apsisakantys už laisvą Europą, pasiskirstę būriais, patys patruliavo gatvėse, norėdami apsisaugoti nuo galimų provokacijų“, – sakė vyriškis.

7 Atsakymai į “Mažeikiškiai verslininkai palaiko savo partnerius Ukrainoje”

 1. Tomui Antanas parašė:

  Eik,Tomai,išsiplauk smegenis, prasiblaivyk ir nesapaliok nesąmonių. Jeigu mes, lietuviai, lendame ten kur nereikia, tai mes niekuomet nebūsim normaliai vertinami. Ukrainiečiai patys nežino, ko jie nori. Išsirenka provakarietišką prezidentą – blogai, išsirenka prorusišką – vėl blogai.

 2. Tomas parašė:

  Putinas – fašistas. Visas pasaulis mato, kad rusų kariai ir samdyti banditai bando išprovokuoti šaudynes Kryme, Putinas apsimeta durneliu ir aiškina, kad uniformos pirktos parduotuvėje.
  Niekas Kryme fašistinės rusijos kareivių nelaukė ir neprašė gelbėjami. Rusijos kanalai rodo visiškiems debilams skirtas laidas, apie tai kaip Lietuvoje rengiami Ukrainos banditai.
  Kur rosija, ten bordakas ir kraujas.
  Maskvoje pastoviai žmonės nepritariantys karui bando protestuot, tačiau vos išsižiojus yra kišami į autobusus ir išvežami.

 3. B parašė:

  Šaunuoliai :)

 4. Jonis parašė:

  Va tai darbininkai diena dirba,nakti banditauja

 5. Yr tas kas yr parašė:

  Esi meslavabalis ir is po meslo kruvos daugiau nieko nematai tik turgu

 6. kas tas yr parašė:

  kas per verslininkas ,pirma kart matau ,ar turguj stovi sestadieniais ???:))

 7. Pavelas parašė:

  Putinas myli ir gerbia savo tėvynainius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto