Mažeikiškiams koją kiša vairavimo egzaminas

Praktinis vairavimo egzaminas Mažeikiuose laikytas 6000 kartų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais praktinio vairavimo egzaminą iš pirmo karto išlaikė tik apie keturiasdešimt procentų vairuotojo pažymėjimo siekusių mažeikiškių. Kiek geriau sekėsi teorijos egzaminas.

Mažeikiškiai atsilieka

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, pernai Mažeikių grupėje teorijos egzaminas laikytas keturis tūkstančius kartų. Iš pirmo karto jį išlaikė šiek tiek daugiau kaip pusė laikiusiųjų, tuo tarpu bendras šalies rodiklis – beveik 74 procentai.
Praktinis vairavimo egzaminas mūsų mieste laikytas šešis tūkstančius kartų. Iš pirmo karto pasisekė tik 39 procentams laikiusiųjų. Šalies vidurkis – panašus.
Iš viso per praėjusius metus vairuotojo pažymėjimai išduoti daugiau kaip 43 tūkstančiams Lietuvos gyventojų. Iš jų – 22 tūkstančiams moterų.

Vien kursų nepakanka

Valstybės įmonės „Regitra“ generalinis direktorius Saulius Šuminas pažymėjo, kad egzaminų rezultatas tiesiogiai priklauso nuo asmens pastangų mokantis teorijos bei jo praktinių vairavimo įgūdžių.
„Vien vairavimo mokymo įstaigos kursų savarankiškam saugiam vairavimui neužtenka, mokydamasis su šeimos nariais, jaunas vairuotojas įgyja daugiau patirties bei sutaupo lėšų“, – akcentavo įmonės vadovas.
Šiais metais visoje Lietuvoje vairuoti kelių transporto priemones kursantus moko per 1 700 vairavimo instruktorių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto