Mažeikiškiams meno kolektyvams – geras įvertinimas

Tarp aukščiausią įvertinimą turinčių meno kolektyvų – ir „Rėmolee“. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių mieste ir rajone yra 14 saviveiklos kolektyvų, kuriuos lanko 280 dalyvių.  Lietuvos Liaudies kultūros centras net pusei jų už meninį lygį yra skyręs aukščiausią – pirmąją kategoriją.

Siekiama padėti tobulėti

Mėgėjų meno kolektyvai yra skirstomi į kategorijas. Įvertinamas kolektyvo meninis lygis, veikla ir pasiekti rezultatai. Lietuvos Liaudies kultūros centras (LLKC) kas ketverius metus skelbia mėgėjų kolektyvų kategorijų sąrašą, o kasmet jį papildo, koreguoja. Sąraše – informacija ir apie Mažeikių rajono kolektyvus.
Mėgėjų meno kolektyvams kategorijos yra skiriamos nuo 2009-ųjų metų. Šiuo skirstymu siekiama skatinti saviveiklininkus tobulėti, mažinti jų atotrūkį nuo profesionalių kolektyvų. Kategorizavimas siejamas ir su Dainų švenčių tęstinumu, mat nemažą dalį balų, reikalingų kategorijai gauti, kolektyvai susirenka Dainų švenčių apžiūrų metu.
Šiemet kategorijos priskirtos bemaž 1000 Lietuvos kolektyvų. Informacijos sklaida, žinomumo didinimas nurodomas kaip vienas iš šio sumanymo privalumų.

Pusei – aukščiausias įvertinimas

Paskelbto sąrašo duomenimis, Mažeikių mieste ir rajone yra 14 saviveiklos kolektyvų, kuriuos lanko 280 dalyvių. Du iš šių kolektyvų – vaikų.
Aukščiausia I kategorija suteikta vaikų folkloro ansambliui „Alksnioka“ ir 7 suaugusiųjų saviveiklos kolektyvams: ansambliams „Alksna“,  „Rėmolee“, „Rėmoliokaa“, Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai  „Subatvakaris“, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus skrajojančiam teatrui, mėgėjų teatro trupei „Visavi“ ir Viekšnių kultūros centro mėgėjų teatrui.
II kategorija suteikta dviem kolektyvams, III kategorija – trims, o  IV kategorija – 1 kolektyvui.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto