Mažeikiškiams – paskaita apie sveiką mitybą

Autoriaus nuotr.

Ketvirtadienio vakare Visuomenės sveikatos biure, pasitinkant Europos sveikos mitybos dieną, surengtas susitikimas su sveikos mitybos specialiste Jolanta Škutovaite.

Maistas ir organizmas

Pusantros valandos su mažeikiškiais viešnia kalbėjosi apie sveikos mitybos pagrindus. J. Škutovaitė pažymėjo, kad žmogaus savijautai didelę reikšmę turi ne tik poilsis, sportas, streso nebuvimas, bet ir sveika mityba.
„Maistas nėra vien tik kažkoks produktas, padėtas ant stalo, jis turi labai daug dalių, iš kurių jis yra sudarytas ir perduodamas jums“, – pasakojimą apie mitybą pradėjo specialistė.
Ji supažindino klausytojus, iš kokių medžiagų maistas susidaro, kaip jį mūsų organizmas gauna ir pasisavina, kokios gali būti pasekmės, jei maitinamės netaisyklingai.

Apie vitaminus ir mineralus

Daug dėmesio J. Škutovaitė skyrė vitaminams ir jų grupėms, pasakojo, kokiuose produktuose kokių vitaminų yra, kaip jie veikia mūsų organizmą ir kas  atsitinka, jei kokių nors vitaminų mums trūksta.
Kita paskaitos dalis – apie mineralus ir jų poveikį. Specialistė išsamiai apibūdino makroelementus: kalcį, fosforą, kalį, natrį ir magnį bei mikroelementus: geležį, cinką, manganą, varį, jodą, seleną ir chromą, – jie, vieni daugiau, kiti mažiau, bet visi būtini, kad mūsų organizmas gerai funkcionuotų.
Paskaita baigėsi sveiko maisto piramidžių pristatymu ir atsakymais į klausytojų klausimus.

One Reply to “Mažeikiškiams – paskaita apie sveiką mitybą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    O kur dar galima rasti sveiku maisto produktu? GMO! Siaubas-baubas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto