Mažeikiškiams šilumininkams pakvipo tūkstantinėmis baudomis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „Mažeikių šilumos tinklai“ ir dar dvi šalies bendrovės laiku nepateikė šilumos bazinės kainos dedamųjų skaičiavimo. Dėl šio nusižengimo joms gresia tūkstantinės baudos.


Konstatavo pažeidimus

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja šilumos tiekėjus ne vėliau kaip likus penkiems mėnesiams iki šilumos bazinės kainos dedamųjų galiojimo pabaigos pateikti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai bei savivaldybės institucijai šilumos bazinės kainos dedamųjų projektą. O perskaičiuotų šilumos kainos dedamųjų ir karšto vandens kainų dedamųjų projektai privalo būti pateikti ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki jų galiojimo pabaigos. 
Atsižvelgdama į šiuos reikalavimus kainų komisija savo posėdyje konstatavo, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ numatytu laiku, tai yra ne vėliau kaip prieš penkis mėnesius iki šilumos bazinės kainos dedamųjų galiojimo pabaigos, nepateikė komisijai naujo šilumos bazinės kainos dedamųjų paskaičiavimo ir taip pažeidė Šilumos kainų nustatymo metodikos nuostatus.


Gresia piniginės baudos 

Komisija „Mažeikių šilumos tinklams“ ir dar dviem bendrovėms: UAB „Utenos šilumos tinklai“ ir UAB „Varėnos šiluma“ nurodė nustatytus pažeidimus ištaisyti per 30 kalendorinių dienų. 
Loreta Kimutytė, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos bendrųjų reikalų vedėja, atsakinga už ryšius su žiniasklaida, „Santarvę“ informavo, kad jei per minėtą laikotarpį įvardinti pažeidimai nebus pašalinti, bendrovėms gresia piniginės baudos.
„Energetikos įstatyme už šiuos pažeidimus numatytos baudos nuo vieno tūkstančio litų iki  pusės procento metinių pajamų. Iki šiol už tokius pažeidimus nėra tekę taikyti piniginių nuobaudų“, – teigė L. Kimutytė.
UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ vadovas Jonas Jurkus penktadienį buvo išvykęs į komandiruotę, todėl nepavyko sužinoti, kaip jis vertina susidariusią situaciją.

7 Atsakymai į “Mažeikiškiams šilumininkams pakvipo tūkstantinėmis baudomis”

 1. mazeikietis parašė:

  Beraščiai,gėda klausytis,aš ,kad ir nesusijęs su energetika, bet pakankamai daug gilinausi ir tikrai žinau kad Mažeikiuose visuose namuose yra automatinis šilumos kiekio valdymas,taip kad prieš komentuodami gal biškį pasidomėkite.

 2. naiviems parašė:

  Nebukite juokingi …. Jus manote, kad nubaudus pazeidejus jie ims mazinti silumos kainas? Zinoma kad ne, as manau bauda kompensuos gyventojai – mokedami dar didesnes sumas uz sildyma. Nesijaudinkite, tokios bendroves sau minuso tikrai nedarys.

 3. .,,, parašė:

  kada kas pasidomės kai šilumininkai susitarę su butų ūkiu didina namuose šilumą,o gyventojai priversti atsidaryti langus ir išleisti šilumą,o sąskaitos už šilumą ateina milžiniškos,gal jie nusipirę miesto valdžią ir yra nebaudžiami

 4. O parašė:

  Zuvis puva nuo galvos! Kodel renovacija taip sklandziai ir greitai suoliuoja? Silumininka ir jos vadovas? reikia STT cia gerai pasidarbuoti! Nera tvarkos!

 5. irena parašė:

  O kada zasranco firmele baudas moketi prades? negi musu valstybei nereikia pinigu?

 6. To Vince parašė:

  Nebijok, jei ir paskirs bauda – susimokesim mes.

 7. vicė parašė:

  santarvei viskas blogai, tai mieste su suolais blogai, tai kažkas kažkur pakvipo, nei bus tų baudų nei ką, svarbu šilumininkus išdergti, baikit patys bezdalus leisti tai ir nekvepės,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto