Mažeikiškiams šokėjams visus metus veiklų – su kaupu

Akimirka iš koncerto „Gimtosios žemės atsirėmęs“. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prasidėjęs pavasaris Mažeikių choreografijos mokyklos bendruomenei pilnas įvairių veiklų.
Šokėjai bei jų vadovai sėkmingai suderina ir mokymosi procesą, ir intensyvią koncertinę veiklą. Be to, mokykloje dirbantys pedagogai savo žiniomis bei sukaupta patirtimi suspėja dalytis ir su kolegomis iš kitų Lietuvos miestų.

Surengė tradicinį koncertą

Intensyvus renginių bei projektų maratonas Mažeikių choreografijos mokyklos bendruomenei prasidėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Tądien vyko vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ koncertas „Gimtosios žemės atsirėmęs“.
Lietuvos nepriklausomybės dienos proga tokį koncertą „kauškutiečiai“ organizuoja kasmet.
Jame dalyvauja ne tik esami „Kauškučio“ šokėjai, bet ir jau suaugę, kituose Lietuvos miestuose gyvenantys buvę šokėjai.
Šiemet šokti koncerte sugrįžo 18 veteranų porų.

Šokius pamatė pirmieji

Kitąmet vyks Lietuvos moksleivių dainų šventė. Šios šventės Šokių dienos pagrindinė tema ir ašis – „Metų laikai“. Mažeikių choreografijos mokyklos pedagogai yra atsakingi už „Žiemos“ šokių dalį.
„Lietuva tą programos dalį pamatys tik kitąmet. O mažeikiškiai, atėję į Kovo 11-osios koncertą, turėjo galimybę pirmieji pamatyti dalį šokių, kurie bus moksleivių dainų šventės repertuare“, – sakė Mažeikių choreografijos mokyklos direktorės pavaduotojas Augustas Petkus.
Su „Santarve“ bendravę choreografai pripažįsta, kad, galvojant apie tai, jog jų sukurtų šokių mokysis ir juos šventėje šoks kiti šalies kolektyvai, apima dvejopi jausmai. Viena vertus, džiugu, kad tai, kas sukurta Mažeikiuose, išplis po Lietuvą. Iš kitos pusės, atiduoti savo kūrinius kitiems nėra paprasta.

Laidos „Duokim garo“ filmavime – gausus mažeikiškių šokėjų būrys. Nuotr. iš „Kauškučio“ archyvo

Dalyvavo laidos filmavime

Praėjusį sekmadienį laidos „Duokim garo“ žiūrovai turėjo galimybę pasidžiaugti kuriančiais – šokančiais, dainuojančiais, muzikuojančiais jaunais žmonėmis.
Žinios apie tai, kad yra kviečiami filmuotis Lietuvos nacionalinės televizijos laidoje „Duokim garo“, „Kauškučio“ šokėjai sulaukė ruošdamiesi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertui.
Laidos režisieriai mažeikiškių paprašė „atvežti“ į Vilnių penkis šokius. Tiek jų ir buvo nufilmuota. Į filmavimą vyko jaunių ir jaunučių šokėjų grupės.
„Lietuvos nacionalinės televizijos nuostata yra tokia, kad jie iš regionų renka ir filmuotis laidoje kviečia etninės kultūros „perliukus“ – muzikantus, šokėjus. Tai šį kartą „Kauškutis“ atstovavo Žemaitijai“ – sakė A. Petkus.
Mažeikiškiams viskas pavyko kuo puikiausiai, jų šokiais džiaugėsi ir laidos režisieriai, ir vedėjai.

Bendrystė su šokio teatru

Praėjusi savaitė Choreografijos mokyklos bendruomenei buvo intensyvi dėl dalijimosi žiniomis ir patirtimis.
Mažeikių choreografijos mokykla jau trečius metus bendradarbiauja su Kauno šokio teatru „Aura“. Šis šokio teatras ruošia ir įgyvendina projektą „Šiuolaikinio šokio sklaida regionuose“. Pagal šį projektą praėjusią savaitę Choreografijos mokykloje darbavosi penki Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai – lietuvė, rusas, filipinietis, du amerikiečiai.
Jie modernaus šokio studijos „Niuansas“ mokiniams vedė kūrybinės laboratorijos užsiėmimus, surengė Mažeikių rajono choreografams skirtą seminarą.
„Esame laimingi, mums šis projektas – didžiulė nauda ir atrakcija. Vaikai labai gerai priima „Auros“ šokėjus, laukia jų atvykstant“, – sakė „Niuanso“ vadovė Jelena Legenzovienė.

Nuotraukoje – Mažeikių choreografijos mokyklos pedagogai drauge su „Auros“ šokėjais. Autorės nuotr.

Neilgai, bet intensyviai

Dalis „Auros“ šokėjų Mažeikiuose lankėsi nebe pirmą kartą. Jie dirbo su tais pačiais vaikais, su kuriais teko bendrauti ir ankstesniais metais.
Rusas Jevgenijus Kalachovas „Santarvei“ sakė, jog per tas kelias dienas, kai „Auros“ šokėjai dirba viename ar kitame Lietuvos mieste, stengiamasi perduoti jauniesiems šokėjams kuo daugiau žinių, patirčių, patarimų, pastebėjimų.
„Kai esame čia, vyksta labai intensyvus darbas. Daug kuriame, daug šokame, tačiau natūralu, kad per tas keturias dienas suspėjame nedaug. Todėl didelė našta tenka tikrosioms kolektyvų vadovėms. Jos viską turi sudėlioti į savas vietas, tuos šokius išgryninti, pakoreguoti“, – kalbėjo choreografas.
Pasak J. Kalachovo, praėjus šiek tiek laiko po kūrybinių laboratorijų, surengiamas bendras baigiamasis, apibendrinamasis koncertas. Jame būna įdomu pamatyti galutinį rezultatą – tai, kokie šokiai „užauginami“.
Dviejų dalių koncertas balandžio 14 d. 16 val. vyks Mažeikių kultūros centre.

Dalijasi, nes turi kuo dalytis

Praėjusią savaitę Mažeikių choreografijos mokyklos mokytojai turėjo galimybę pasidalyti savo sukaupta patirtimi, kuriant ir puoselėjant „Kauškutį“ bei „Niuansą“. Mokykloje lankėsi Telšių choreografų metodinio būrelio nariai.
Svečiai stebėjo mokytojos ekspertės J. Tendienės vedamą lietuvių liaudies šokių pamoką, dalyvavo „Auros“ šokėjų surengtame seminare, žiūrėjo koncerto „Gimtosios žemės atsirėmęs“ vaizdo įrašą.
„Kuo daugiau gėrio ir grožio skleisi, tuo pasaulis bus gražesnis. Ir kai turi kuo pasidalyti, tai kodėl to nedaryti? Viskam ateina laikas. Esame stiprūs, turime žinių ir patirties, todėl dalijamės. Esame iš Lietuvos pakraščio, bet esame tie, pas kuriuos žmonės nori atvažiuoti mokytis“, – „Santarvei“ sakė J. Tendienė.

Nuo Kinijos iki Ispanijos

Pavasaris ir vasara abiejų Choreografijos mokyklos šokių studijų šokėjams bus ne ką mažiau darbingas. Kolektyvai turi daug kvietimų į įvairius šokių festivalius, konkursus ir kitokius renginius. Sudalyvauti visur tikrai nesuspės, todėl mažeikiškiai yra pasirinkę ir suplanavę 4 keliones į užsienį.
Jauniai šokėjai netrukus vyks šokti į Serbijoje, Belgrade, organizuojamą renginį, vėliau jie važiuos į tarptautinį festivalį Ispanijoje. Gegužės pradžioje šokėjai veteranai keliaus į Kinijoje vyksiantį tarptautinį šokių festivalį. Birželį jaunučiai šokėja Lietuvai atstovaus Lenkijoje, Tatruose vyksiančiuose Vaikų gynimo dienai skirtuose renginiuose.
„Tokios yra mūsų kelionių kryptys už šalies ribų. Neminint respublikinių renginių, kuriuose mes taip pat dalyvaujame“, – sakė J. Tendienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto