Mažeikiškiams už šildymą paruoštos rekordinės sąskaitos

Vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 4,65 Lt. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vasario mėnesį karaliavęs šaltis ir speigas gerokai atsilieps gyventojų biudžetui.
Praėjusį mėnesį, lyginant su sausiu, šilumos energijos kaina vienam kvadratiniam metrui pašildyti šoktelėjo daugiau nei litu.

Padidėjo kaina

Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad sausio mėnesį vidutinė lauko temperatūra buvo minus 1,9 laipsnio, o vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 4,65 Lt.
Vasario mėnesio vidutinė lauko temperatūra nukrito daugiau nei tris kartus – iki minus 6,4 laipsnio, todėl ir šilumos energijos sunaudojimo vienam kvadratiniam metrui pašildyti vidutinė kaina šoktelėjo daugiau nei litu – iki 5, 67 Lt.
Galima spėti, kad šį mėnesį gautos sąskaitos už šildymą nemaloniai nustebins ne vieną mažeikiškį.

Atsilieps mažiausiai

Didelės sąskaitos už sunaudotą šilumos energiją aplenks tik renovuotų namų gyventojus. Jie, kaip ir visą šį šildymo sezoną, mokės mažiausiai ne tik mieste, bet ir rajone.
Šilumininkai skelbia, kad žmonės, gyvenantys Sodų g. 10-ajame name, už vieno kvadratinio metro šildymą mokės vidutiniškai po 1,71 Lt – tik 0,47 Lt daugiau nei praėjusį mėnesį.
Šiek tiek daugiau mokėti turės P. Vileišio g. 4-ojo namo gyventojai – po 2,75 Lt už vieną kvadratinį metrą, arba 0,64 Lt daugiau nei praėjusi mėnesį.
Treti tarp taupiųjų – Gamyklos g. 3-iojo namo gyventojai. Jiems vasarį šildytas buto kvadratinis metras kainuos 3,29 Lt.
Į mažiausiai mokančių namų trejetuką nepateko Laisvės g. 40-ojo namo gyventojai. Jie šešti. Čia vasarį šildytas buto kvadratinis metras vidutiniškai kainuos 3,89 Lt.
Mažiau už juos mokės Gamyklos g. 15-ojo ir Skuodo g. 15 B namų gyventojai: atitinkamai 3,64 Lt ir 3,79 Lt už vieną kvadratinį metrą.

Kelia nuostabą

Skuodo g. 15 B namas nerenovuotas, tačiau lyginant su kitais, sunaudoja mažai šilumos energijos ir žmonės pigiau moka.
Namą administruojančios įmonės vadovas Antanas Barvydis „Santarvei“ sakė, kad jo gyventojai sąžiningai deklaruoja karšto vandens sunaudojimą – todėl nesusidaro skolų, kaimynams nereikia avansu sumokėti vieniems už kitus – ir visiems šildymas atsieina pigiau.
„Mes jokių priemonių nesiėmėme. Šilumos energija tiekiama vienodai, kaip ir į kitus daugiabučius. Šilumos mazgas yra automatizuotas. Šilumos tiekimas reguliuojasi pagal lauko temperatūrą. Iš gyventojų taip pat nesulaukėme nusiskundimų dėl per žemos temperatūros.
Telieka pasidžiaugti, kad žmonėms teks mažiau mokėti už sunaudotą šilumos energiją“, – tvirtino A. Barvydis.

Mokės daugiausiai

Daugiausiai už vasario mėnesį sunaudotą šilumos energiją ir vėl mokės viekšniškiai, gyvenantys Mažeikių g. 3-iajame name. Čia vieno kvadrato šildymo kaina siekia net 8,93 Lt – beveik dviem litais brangiau nei praėjusį mėnesį.
Ne ką mažiau vasario šiluma atsieis ir mažeikiškiams, kurių butai yra Vasario 16-osios g. 2-ajame ir Laisvės g. 32-ajame name. Už vieną kvadratinį metrą jiems teks pakloti atitinkamai po 8,51 ir 8,56 Lt.
Iš daugiausiai mokančiųjų trejetuko pasitraukė P. Vileišio g. 6-asis namas. Čia šildymo kaina – 7,69 Lt už kvadratinį metrą.

15 Atsakymų į “Mažeikiškiams už šildymą paruoštos rekordinės sąskaitos”

 1. kur dingo tikrintojai parašė:

  kodė niekas nebetikrina skaitliukų, seniau po tokių patikrų mūsų name ne vienas baudą sumokėdavo….

 2. TAM...jeigu zmogus parašė:

  Pas tėvus maudosi todėl,kad tiem valsybė užmokės kompensacijos pavidalu?

 3. jeigu zmogus parašė:

  gyvena vienas ir dar namuose niekuo nesinaudoja- valgo, maudosi pas tevus tik eina miegoti i namus, tai tikrai jis mazai to vandens isnaudoja, bet jeigu gyvena keliese ir nedeklaruoja tai reikia tikrinti.

 4. ačiū labai už nuorodą parašė:

  esu maloniai nustebintas. Pasirodo mano name deklaruoja karštą vandenį absoliuti dauguma. O kas dėl karšto vandens. Gyvenu vienas. Kas mėnesį išeina po 1 kubą. Nelabai suprantu kaip šeimos kelių asmenų „suekonomija“ 0. Taip. Aš už, kad pas tuos „ekonomistus“ pirmoj eilėj apsilankytų tie, kam priklauso su skaitiklių patikra.

 5. Tadui parašė:

  Visiškai Jums pritariu,kad reikia tikrinti karšto vandens skaičiukus.Mes mokame už patikrą, bet niekas netikrina tų skaičiukų,vadinasi kažkas nedirba savo darbo.Absurdas mūsų name, kad 19 butų trečias mėnuo karšto vandens suvartojimas 0.Už tokius vagis moka sąžiningi namo gyventojai.

 6. to ne visi vagys parašė:

  Tai jeigu gyvena 3-4 žmonės ir deklaruoja per mėnesį tik 1 kubą, tai negi jie nesimaudo, neplauna rūbų, geindų?

 7. ne visi vagys parašė:

  tie ,kurie neverda ir nekepa ir taip toliau jie per kelis menesius sunaudoja po kuba- juk tokie tai ne vagys ,jie tai ir ta viena kuba deklaruoja

 8. Tadas parašė:

  Su karšto vandens deklaravimu reikia kartą įvesti tvarką. Jei butas nedeklaruoja karšto vandens parodymų, reiškia jame gyvena patys tikriausi vagys. Kai antrą mėnesį iš eilės bute karšto vandens parodymų stovi skičius „0“, reikia apsilankyti tame bute su karšto vandens skaitiklio patikra, o aptikus nedeklaravimo faktą, priversti buto šeimininkus užsimokėti nedelsiant plius uždėti baudą už įstatymo pažeidimą. Peržiūrėjau savo namo karšto vandens deklaravimo duomenis ir apstulbau – bute gyvena po 2-3 žmones, o karšto vandens nenaudoja. Absurdas…

 9. violeta parašė:

  kiekvieno menesio pradzioje tiek internete, tiek laikrastyje skelbiama, kaip keiciasi vienos kilovatvalandes kainos. siais metais silumos kaina perskaiciuojama kiekviena menesi. jei silumos kilovatvalande brangsta, vadinasi brangsta ne tik siluma, ar vandens pasildymas, bet dideja ir gyvatuoko mokestis, nes jam pasildyti yra skiriama visada vienodai – 160 kilovatvalandziu. Manau, kad zmonems aktualiau yra kiek reiks moketi uz viso buto pasildyma, nei litu ar dviem pabranges gyvatukas.

 10. TO pamąstymas parašė:

  Laukia vasaros?O kas kaimynams grąžins iš jų pavogtus pinigus, juk nedeklaravus kAršto vandens pabrangsta šildymas.Juk galima deklaruoti, bet nemokėti,tada kaimynams neišaugs šildymo kaina.

 11. Kamilė parašė:

  Jei visi sąžiningai mokėtumėme, tai nedejuotumėme. Kaip tik vasario pirmosiomis dienomis mūsų name buvo tikrinami vandens skaitiklių parodymai. Pažiūrėjau į mbu, tai butai, kurie pastoviai deklaruodavo O, dabar sunaudojo po 5,6 ir net 10 kubų karšto vandens. Nei juoktis, nei verkti…kokie dideli vandens šuoliai.
  Pernai metais, būtent iš būtų ūkio ataskaitos, atspausdinome lapą su nedeklaruojančiais karšto vandens butais. ir pakabinome laiptinėje skelbimų lentoje. .. Galvojome, kad sugėdinsime…bet jei jau neturi sąžinės, tai jos ir su žiburiu nerasi.
  Pritariu tam, kad reikėtų dažno vandens skaitiklių tikrinimo.

 12. Pamąstymas parašė:

  Gaila, kad straipsnyje žiurnalistai neskelbia, jog sausio mėn šilumos energijos kilovatvalandė kainavo 0,2256 lt., o vasarį 0,2353lt. Kodel gyvatukas 01 men. kainavo 36,10 lt. ,o 02 men. jau kainuoja 37,65 lt.Kokiais šuoliais keliamos kainos, nejaugi biokuras per 2,3 savaites tiek pabrango. Visos bedos tik kraunamos ant gyventijų pečių. Vertėtų suprasti gyventoją, gal jis šiandien neturi ko valgyti, kaip jam susimokėti už tą vandenį, laukia vasaros…. Manau reikia žiūrėti ką daro šilumos tiekėjas – monopolininkas. Savivaldybei mes nerūpime, be to jie šilumos tinklų akcininkai. Vertėtų , kad ekspertai – kontrolieriai tikrintų kainų šuolius, o įdomiausia kokiomis sutarties sąlygomis atkeliauja dujos į Mažeikius…..Girdime įvairių dalykų…

 13. pritariu gyventojai parašė:

  daugiau viesumos tuos butus kurie maziausiai deklaruoja skaitliuku parodymus,net su nuotraukom dar paskelbt reiketu…va tuomet butu labai nemalonus pavyzdys kitiems sukciautojams

 14. karsta parašė:

  O ko tiek sildo nesuprantu 24 25 lapsniai namuose o dabar visi verk kiek reiks moket.

 15. Gyventoja parašė:

  Tai ar nėra būdų, kaip nesąžiningus butų savininkus, o ypač nuomininkus, priversti deklaruoti karšto vandens sunaudojimą?! Tereikia reguliariai tikrinti skaitiklius, kontroliuoti, ir bent kiek bus tvarkos. O dabar yra taip – gyvena su mažais vaikais ir net keliais, o deklaruoja, kad sunaudoja 0. Kur tai matyta?..
  Trūksta dar ir viešumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto