Mažeikiškio gyvenimo aistra – šachmatai

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Ilgametis šachmatų turnyrų organizatorius ir vedėjas Gintaras Paulauskas, jau 25-erius metus vadovaujantis šachmatų klubui „Matas“, – tarp keturiolikos laureatų, apdovanotų už socialinės ir ekonominės plėtros spartinimą rajone.

G. Paulauskas yra vienas iš nedaugelio diplomuotų šachmatų trenerių Lietuvoje. Su šachmatų sporto subtilybėmis mažeikiškis supažindino ne tik didelį būrį jaunimo – G. Paulausko dukra Gintarė šachmatų olimpiadoje jau atstovavo mūsų šaliai.
Praėjusiais metais buvo parengtas enciklopedinis leidinys „Mažeikių šachmatų raida Lietuvos ir pasaulio fone“, vienas iš jo rengėjų buvo G. Paulauskas.
„Prireikė beveik dvejų metų tvarkant dokumentus, kad šachmatų užsiėmimams būtų skirtos lėšos iš mokinio krepšelio. Tai paspartino šios sporto šakos plėtrą mūsų mieste – susipažinti su šachmatų pradmenimis panoro beveik šimtas jaunųjų mažeikiškių. Dabar juos mokome Kultūros centre bei trijose miesto švietimo įstaigose. Padėjo ir tai, kad tokia pat veikla mano dukra užsiima sostinėje“, –  pasakojo Gintaras.
Kalbėdamas apie leidinį, G. Paulauskas pažymėjo, kad šiam darbui skyrė kelerių metų laisvalaikį, pasak mažeikiškio, šio dešimtmečio šachmatų sporto įvykius dar galima rasti internete, bet kiekvieną dieną lieka vis mažiau žmonių, kurie prisimena apie šachmatų ištakas mūsų mieste, geriausius šachmatininkus, vis dažniau prapuola tų laikų dokumentai ir kita istorinė medžiaga. Gintarui labai norėjosi ją susisteminti, sudėti į vieną knygą.
Tikimasi šią enciklopediją ir kitą medžiagą pristatyti Viešojoje bibliotekoje liepos mėnesį veiksiančioje parodoje.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto