Mažeikiškio skulptūra puošia Kelmę

P. Daujotas jau antrą kartą dalyvavo Kelmėje vykusiame simpoziume. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį Kelmėje baigėsi beveik mėnesį trukęs akmentašių simpoziumas, kuriame, be Šiaulių  ir Kelmės atstovų, dalyvavo ir mažeikiškis Paulius Daujotas. Simpoziumo metu jo dalyviai nutašė bei miestui padovanojo keturias skulptūras.

Stovi skverelyje

Skulptūros autorius, žinomas Mažeikių akmentašys Paulius Daujotas „Santarvei“ teigė, kad jo ištašyta skulptūra buvo pastatyta Kelmėje, Šnekučių skverelyje tarp daugiabučių namų, todėl ji neturinti pavadinimo ar idėjos, tačiau skirta pagražinti ir pagyvinti aplinkai.
Skulptūra, stovinti ant dviejų iš aliuminio išlietų kojų, vaizduoja tašytą akmenį, papuoštą baltojo meno ornamentika.

Dovanoja darbus

Daugiau nei 10 metų su akmeniu dirbantis skulptorius minėjo, kad simpoziume Kelmėje dalyvauja jau antrus metus.
P. Daujoto nuomone, Kelmėje yra žymiai stipresnis kultūros centras, kuris pranoksta ne tik Mažeikius, bet ir pačius Šiaulius, nes ten žymiai linksmesnės vakaronės, vyksta daugiau įvairių renginių.
Kasmet skulptorių darbai yra dovanojami. Kaip prisiminė skulptorius, pernai vienai bažnyčiai buvo padovanotas iš akmens tašytas kryžius ir panašūs darbai.

Rytis SAVICKIS

3 Atsakymai į “Mažeikiškio skulptūra puošia Kelmę”

 1. Morta parašė:

  Įdomu, kodėl Mažeikiams nereikia tokių darbų? Sėkmės Pauliui!

 2. Simpoziumo stebėtoja parašė:

  Komentaras skirtas straipsnio autoriui. Kai rašai straipsnį, nepatingėk susitikti su žmogumi apie kurį rašai , jei jau neturėjai galimybės pats pamatyti tą skulptūrą ar sudalyvauti simpoziumo aptarime. Jeigu nesupranti apie ką rašai, tai nerašyk visai (tai buvo ne baltojo meno ornamentika, o baltų meno). Žodžiu, parašei visai ne į temą. Skulptūra buvo visai su aiškia idėja, tik pavadinimo jai nereikėjo, nes pati skulptūra ir vieta, kurioje ji pastatyta, labai aiškiai pasakė apie save viską.
  O Paulius tikrai puikus, drąsus skulptorius.
  P.S. autoriaus nuotrauka irgi čia netiko.

 3. Mindaugas parašė:

  Malacius Pauliau – respekt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto