Mažeikiškis galiūnas – ant prizininkų pakylos

Pirmasis Antano Abručio startas šį sezoną buvo vainikuotas bronzos medaliu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žinomas mažeikiškis galiūnas šalies galiūnų čempionato pirmajame etape užėmė trečiąją vietą, tačiau apie kitus startus šiose pirmenybėse kalba atsargiai.

Po nesėkmingos pradžios – trečioji vieta

Rumšiškėse vyko Lietuvos galiūnų čempionato pirmasis etapas, kuriame varžėsi dešimt atletų. Tarp jų ir 42-ejų metų mažeikiškis galiūnas Antanas Abrutis, kuris iškovojo trečiąją vietą.
„Jau pirmojoje rungtyje viskas susiklostė nesėkmingai: neiškėliau 140 kg sveriančio rąsto ir gavau nulį taškų. Pagrindiniai varžovai dėl nugalėtojo titulo gavo po dvylika, po dešimt taškų, iššoko į priekį, tapo labai sunku kitose rungtyse juos prisivyti. Buvau jau pavijęs, bet padangos rungtyje vėl paleidau ir, galima sakyti, šįkart pralaimėjau ne dėl jėgos trūkumo, o dėl taktikos“, – apie savo pasirodymą etape kalbėjo mažeikiškis.

Vienoje rungtyje – net pirmas

Atkeliant 300 kg sveriančius burbulus, Antanas buvo pirmasis. Pirmąja antrąja vietomis pasidalijo kilnodamas ant peties 105 kg svarmenį, trečiąją vietą užėmė nešdamas 360 kg naščius bei penktas liko dešimt kartų versdamas padangą.
„Visi buvo atsivežę specialią avalynę, kuri padėjo ant šlapios žolės verčiant padangą, tuo tarpu man vis slysdavo kojos. Paskutinėje rungtyje, kuri turnyrinėje lentelėje jau nieko negalėjo pakeisti, greičiausiai sukėliau statines, tačiau viena iš jų nukrito ir ją reikėjo užkelti iš naujo, todėl šioje rungtyje likau ketvirtas“, – pasakojo Antanas.
Etape dėl traumų nedalyvavo žinomi galiūnai Vidas Blekaitis ir Marius Lalas, nebuvo Žydrūno Savicko ir Vytauto Lalo. Nugalėtojo titulą iškovojo Saulius Brusokas, Antaną dar aplenkė Vilmantas Bliujus.

Prioritetas – startams užsienyje

Šiemet vyks dar trys galiūnų čempionato etapai: Veisiejuose, Zarasuose, Visagine ir finalas Pakruojyje. Mažeikiškis patikino dviejuose etapuose tikrai nedalyvausiąs.
„Kai vyks etapas Veisiejuose, kitą dieną aš turiu startuoti pasaulio taurės etape Olandijoje. Kai vyks etapas Zarasuose – tą pačią dieną laukia startas Vengrijoje. Didesnį dėmesį skirsiu Pasaulio taurės varžyboms, kur po keturių etapų dalijuosi pirma antra vietomis“, – informavo pašnekovas.
Galbūt pavyks startuoti tik ketvirtajame etape, tačiau Antanas dar nežino, ar dviejų etapų pasiekimų pakaks, kad patektų tarp aštuonių geriausių sportininkų ir galėtų rungtyniauti finale.
Pasak jo, apie rengiamą etapą, jo tvarkaraštį sužinojo tik prieš tris savaites, tiek truko ir pasirengimas, todėl rezultatu jis liko patenkintas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto