Mažeikiškis liko be mašinos ir be pinigų

Dėl sukčiavimo Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, už tai gresianti griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Internetu automobilį nusipirkti bandęs vyriškis prarado daugiau kaip dvidešimt tūkstančių litų.


Mašina Lietuvos nepasiekė 

Policijos pareigūnai įspėja, kad sukčiai aptiko naują aukso gyslą – internetu „pardavinėti“ automobilius. Toks būdas įsigyti pageidaujamą mašiną 46-erių metų Žemaitijos gatvės gyventojui atnešė tūkstantinių nuostolių. 
Rugpjūčio devynioliktąją vyriškis viename internetiniame tinklalapyje aptiko skelbimą, kad už prieinamą kainą parduodamas krovininis automobilis „DAF 105XF“. Mažeikiškio užsidegimui įsigyti šią transporto priemonę nesutrukdė ir tai, kad prekė buvo Anglijoje, ją reikėjo pargabenti į Lietuvą.
Susisiekęs su pardavėju vyriškis buvo patikintas, kad mašina bus jam rezervuota, ir į nurodytą sąskaitą pervedė 4 900 svarų sterlingų, mūsų pinigais tai būtų – 20 041 litas.
Automobilį žadėta keltu atgabenti į Klaipėdą. Tačiau įvykiai klostėsi kaip įprasta sukčių schemose – automobilio niekas neatsiuntė, pinigų negrąžino, nurodytu telefonu niekas nebeatsako.
Dėl sukčiavimo Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, už tai gresianti griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų.


Sukčiai ieško lengvatikių 

Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai teigia, kad sukčiai tokiu būdu bando apgauti lengvatikius: panašių skelbimų, kai neva automobiliai Anglijoje parduodami pigiau, internete gausu. „Vienas mažeikiškis neužkibo ant sukčių meškerės, jis paskambino ir paklausė, kokiame Anglijos regione yra minėtas automobilis, mat norėtų atvažiuoti jį apžiūrėti. Tuo bendravimas su sukčiais ir baigėsi – po šio prašymo telefonu niekas daugiau nebeatsiliepė. 
Sukčiai yra gerai įvaldę įtikinėjimo meną, suokia maloniai ir paslaugiai. Būtina užduoti kuo išsamesnius klausimus, paprašyti nuodyti ką nors konkretaus – ir viskas tuo baigiasi“, – pabrėžė kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Jeigu jau susigundėte pirkti internetu, pareigūnai ragina pasinaudoti banko teikiama paslauga – pinigai pervedami, bet jie rezervuojami – kita pusė galės jais pasinaudoti tik tada, kai savo sutikimą  duos siuntėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto