Mažeikiškis minimas tarp kandidatų į ministrus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kokias kandidatūras į vidaus reikalų ministrus „tvarkiečiai“ pateiks Premjerui, turėtų paaiškėti trečiadienio vakarą. Tačiau tarp viešojoje erdvėje įvardijamų kandidatų – ir mažeikiškis Seimo narys Kęstutis Bartkevičius.

Spręs partijos Prezidiumas

Pats parlamentaras K. Bartkevičius „Santarvei“ teigė nieko konkretaus šia tema negalįs pasakyti.
„Rytoj įvyks partijos prezidiumo posėdis. Kai visi susirinks, tada viską ir apspręsime. Aš pats negavau jokio pasiūlymo“, – antradienį kalbėjo mažeikiškis.
Pagal koalicinę sutartį „tvarkiečiams“ priklauso deleguoti Vidaus reikalų ministerijos vadovą. Viešojoje erdvėje, be K. Bartkevičiaus, minimos ir parlamentarų Jolitos Vaickienės bei Remigijaus Žemaitaičio kandidatūros.
K. Bartkevičiaus teigimu, vidaus reikalų ministro postą gali būti siūloma užimti ir profesionalui, nepriklausančiam jokiai partijai.

Atsižvelgs į patirtį savivaldoje

Beje, minėtus kandidatus į vidaus reikalų ministrus vienoje radijo laidoje įvardijo partijos Tvarka ir teisingumas atstovas, vicepirmininkas Kęstas Komskis. Jo teigimu, prioritetas teikiamas tiems politikams, kuriems tekę dirbti savivaldybėse.
K. Bartkevičius, prieš išrenkant į Seimą, dirbo Mažeikių rajono savivaldybėje vicemeru. Į rajono savivaldą jis buvo renkamas ne vieną kadenciją.
Parlamentaras K. Bartkevičius į Seimą išrinktas Mažeikių vienmandatėje apygardoje. Seime jis dirba Biudžeto ir finansų komiteto nariu, yra „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno pavaduotojas.
K. Bartkevičius Vilniaus valstybiniame universitete yra įgijęs ekonomisto išsilavinimą. Jo biografijoje – ne vienos vadovaujamos pareigos. 1999–2002 metais mažeikiškis vadovavo Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui, 2002 metais tapo UAB „Mažeikių Varduva“ generaliniu direktoriumi.

Darbams laiko per mažai 

Mažeikiškis parlamentaras buvo minimas ir tarp kandidatų į aplinkos ministrus. Šitų dalykų jis teigė nesureikšminąs ir sau jokių nuopelnų nepriskiriąs.
K. Bartkevičius patikino atsakomybės nebijantis, jeigu reikėtų, su gera komanda ministro pareigas galėtų eiti.
„Bet jei atvirai, geriau, kai tokias pareigas gali eiti visą kadenciją. Tada su partija, koalicijos partneriais užsibrėži veiklos programą ir sieki jos įgyvendinimo. O kai likę tik pusė kadencijos, gali neįgyvendinti lūkesčių, nesuspėti atlikti visų uždavinių. Rinkėjai gali ir nusivilti, kad tu nieko nepadarei“, – kalbėdamas su „Santarve“ apie galimas naujas pareigas samprotavo politikas.

Ministras atsistatydino

Kandidatų paieška į vidaus reikalų ministrus prasidėjo po to, kai praėjusią savaitę atsistatydino dvejus metus ministerijai vadovavęs partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Dailis Alfonsas Barakauskas. Jis pats pranešė, kad tai daro „dėl pablogėjusios sveikatos būklės“.
Ministras pasitraukė praėjus savaitei po to, kai teisėsauga pradėjo tirti įtarimus dėl galimos korupcijos ministerijos vykdytuose viešuosiuose pirkimuose. Tiriant šią bylą atliktos kratos ir dokumentų poėmiai partijos centrinėje būstinėje.
Kitą dieną po atsistatydinimo D. Barakauskas buvo apklaustas teisėsaugos institucijų kaip specialusis liudininkas, tačiau įtarimai jam nėra pareikšti.
Šiuo metu vidaus reikalų ministro pareigas laikinai eina krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas. Beje, pasigirsta kalbų, kad socialdemokratai dairosi ir į Vidaus reikalų ministeriją – gali siekti jos vadovo posto.

7 Atsakymai į “Mažeikiškis minimas tarp kandidatų į ministrus”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Galejo pasirupinti ir siuksliu isvezimo apskaitos sistema. Labai skriaudziami vienisi zmones,kurie turi moketi uz siuksliu isvezima tiek pat ,kiek ir butose gyvenantys po 4 ir daugiau nariu? Kur teisybe? O gal cia ir yra „kraunamasi turtai“ is siuksliu isvezimo biznio? Kas galetu pagaliau tuo pasidometi ir imti isspresti si klausima? Visi tyli tie,kuriems tai naudinga! Gal STT galetu !?Ka mano Seimo narys,mazeikietis apie si pastebejima?

 2. Zasrancas parašė:

  Kol „nesutvarkys“ Sauridos, tol ministro kėdę, kaip savo ausis matys.
  Skvernelis – daugiau „nusipelnęs“ :)

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Atliekų išvežimo rinkliava, savivaldos reikalas. Dujų abonentinis mokestis buvo sumažintas būtent po Seimo nario K. Bartkevičiaus daugkartinių kreipimosi į įvairias valstybines institucijas, bei pateiktas ir patvirtintas įstatymo pataisas Seime. Apie šiuos ir kitus seimūno nuveiktus darbus galima pasiskaityti jo internetiniame puslapyje, tik nereikia patingėti.

 4. tik parašė:

  tik vieno dalyko nesuprantu – atrodo, protingas zmogus, bet priklauso Pakso partijai…

 5. Puikus parašė:

  butu ministras

 6. ekstrasensas parašė:

  paminės ir nustos, nesubrendęs rimtai politikai, kaip ir partija TT

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Ka jis gero padare Mazeikiams ,kaip Seimo narys? Kodel tokios dideles saskaitos uz siuksliu isvezima,lupikautojams? O duju abonentinis mokesti mazeikieciams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto