Mažeikiškis pasipuošė Europos sidabru

Lietuvos rinktinė Europos taurės pirmenybėse Turkijoje pasirodė garbingai – iškovota aštuntoji vieta. Arūnas Čiplys – pirmas iš kairės. Nuotrauka iš rinktinės archyvo

Lietuvos smiginio rinktinė, kurios gretose žaidė ir mažeikiškis, nustebino šios sporto šakos žemyno grandus – susumavus Europos taurės rezultatus, antrą kartą tokiose varžybose žaidusi vyrų rinktinė tarp trisdešimties komandų užėmė aštuntąją vietą, o porinėje rungtyje mažeikiškio ir kauniečio duetas iškovojo sidabrą.

Iškovotas sidabras

Europos smiginio taurės varžybos šiais metais vyko Turkijoje, kur dalyvavo trisdešimties šalių rinktinės: po keturis vyrus ir dvi moteris.
Sėkmingiausiai lietuvaičiai rungėsi porinėje rungtyje, kur mažeikiškis Arūnas Čiplys ir kaunietis Darius Labanauskas iki finalo vieną po kito nuo kelio šlavė varžovus. Lietuviai pirmojoje dvikovoje rezultatu 4:1 įveikė slovėnus, po to trijose itin atkakliose kovose 4:3 nugalėjo dar tris poras, tarp jų – ir anglų, kurioje žaidė penkiskart pasaulio čempionas Martinas Adamsas.
Pusfinalyje lietuviai 5:3 nugalėjo pajėgius belgus ir tik finale turėjo pripažinti olandų poros pranašumą – 0:6. A. Čiplys ir D. Labanauskas iškovojo antrąją vietą ir buvo apdovanoti Europos taurės turnyro sidabro medaliais.
„Prisipažinsiu – finale drebėjo rankos, partneris sužaidė daug geriau, bet ką dabar jau padarysi. Jeigu būtume žaidę savo žaidimą, gal būtume įveikę ir šitą porą, kurios vienas iš dalyvių šią žiemą tapo pasaulio čempionu. Pasirodymu nustebinome patys save, pasisekė, nes išnaudojome mažiausią varžovų klaidelę ir sunkiai, tačiau užtikrintai kilome į viršų“, – pasakojo Arūnas Čiplys.

Trukdė jaudulys

Asmeninėse varžybose mažeikiškis jau pirmajame rate pralaimėjo slovėnui. Komandinėse varžybose lietuviai vyrai įveikė Liuksemburgą, rezultatu 7:9 pralaimėjo vienai stipriausių pasaulyje – Velso – rinktinei  ir rezultatu 8:9 nusileido prancūzams.
Pogrupyje užėmusi antrąją vietą, Lietuvos rinktinė pateko tarp šešiolikos stipriausių Europos komandų, tačiau dvikovoje dėl patekimo į aštuntuką rezultatu 3:8 pralaimėjo lenkams.
„Šis rezultatas neatspindi kovos eigos – žaidėme pakankamai gerai, tačiau dvikovų pabaigoje nedidelį savo pranašumą įrodydavo lenkai. Asmeninėse varžybose nesusitvarkiau su jauduliu ir iškart teko pasitraukti. Nieko nepadarysi, juk tokio lygio pirmenybėse žaidžiau tik antrą kartą“, – teigė mažeikiškis.

Europa jau įsidėmėjo lietuvius

Susumavus bendrus vyrų rezultatus – komandinę, individualią ir porinę rungtis – lietuvaičiai tarp trisdešimties komandų užėmė aštuntąją vietą.
„Sukūrėme mažą stebuklą, apie kurį net nesvajojome. Jau pernai, kai Airijoje dalyvavome pasaulio čempionate ir likome devyniolikti, džiaugėmės, o ką kalbėti apie dabartinį laimėjimą, kai aplenkėme tokias valstybes kaip Rusija, Norvegija, Švedija, kurios jau daug metų rungtyniauja tokiu lygiu“, – džiaugėsi A. Čiplys.
Dabar mažeikiškis ilsisi ir ruošiasi po dviejų savaičių vyksiančiam Latvijos atvirajam smiginio čempionatui, į kurį suvažiuos visas būrys pajėgių sportininkų. Kaip prisipažino A. Čiplys, bus sunku – Europa jau žino lietuvius, po truputį keičiasi požiūris į juos ir žaisti bus gerokai sunkiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto