Mažeikiškis teisėjas įsitikinęs: nusikaltęs asmuo turi prisiimti atsakomybę

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Jei įkliuvai neblaivus, prisiimk atsakomybę, o ne ieškok draugų pagalbos“, – taip savo požiūrį į bandymus kyšiais išpirkti kaltę paaiškino Mažeikių apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Klemenis, Generalinei prokuratūrai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo jį papirkti.
Tai jau antras atvejis, kai mažeikiškis teisėjas apie tokius bandymus informuoja specialiąsias tarnybas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Žilvinas Gžimaila įtariamas davęs tūkstančio eurų kyšį Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui Mindaugui Klemeniui už tai, kad nagrinėdamas administracinę bylą teisėjas priimtų prokuroro pažįstamam privačiam asmeniui palankų sprendimą.
Pirminiais duomenimis, mažeikiškiui verslininkui, kuris šių metų gegužės 3-iąją vairavo neblaivus (policijos pareigūnai jam nustatė 1,16 promilės girtumą), teismas buvo skyręs 300 eurų baudą ir metams atėmęs teisę vairuoti. Rajono gyventojas teismo nuosprendį apskundė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mažeikiškis teisėjas įsitikinęs: nusikaltęs asmuo turi prisiimti atsakomybę”

 1. as parašė:

  pasidomekite teisejo reputacija,kiek pats nusizengimu yra padares!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  o kai problemu turit patys ir siulot $ ,kad palankiau issisprestu,tai apie ka cia snekam,pradekime nuo saves paciu!!!

 3. Komentatorius parašė:

  Šaunuolis teisėjas. Didžiulė pagarba jam už tai

 4. Mastytojams parašė:

  vietoj pamastymo,reikia prokurora pasodintii ir tures laiko pamastyti.

 5. žinoma parašė:

  minėtas prokuroras labai mėgsta pinigėlius, juk ir jam turėjo likti nuo verslininko.Visi tai rajone žino, kad jo pramogoms reikia daug lėšų.

 6. Minde parašė:

  Verslininkas Vitalijus Vaičius… Translandijos transportas…

 7. Pamąstymas parašė:

  Keistoka situacija: prokuroras Gžimaila ir buvęs Mažeikių raj. apylinkės teismo teisėjas Antanavičius žinojo, kad teisėjas Klemenis jau buvo kartą atsisakęs kyšio ir dėl to jau buvo STT įdavęs advokatą. Tai žinodami, jie elgiasi taip pat. Rezultatas- ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo. Man atrodo, kad kyšio davėjai buvo įsitikinę, kad Klemenis jų neįduos. Kodėl? Galimi keli variantai: jie buvo komanda ir ne kartą jau buvo prasukę biznį su kyšio davimu/paėmimu, todėl jautėsi ramūs, arba jie tikrai žinojo, kad Klemenis ima kyšius ir ne tik per juos, ir šį kartą neatsisakys. Kodėl teisėjas Klemenis juos įdavė? Nežinau, bet kažkodėl nemanau, kad iš moralinių paskatų. Aišku, gali būti, kad žmogus praregėjo, suprato, kad būnant teisėju reikia elgtis teisingai ir sąžiningai ( o gal ir visada toks buvo- aš nežinau), bet vis tik aš manau, kad čia buvo arba kažkieno užsakymas „sunaikinti“ kurį nors iš įkliuvusių veikėjų, arba- asmeninis kerštas. Anksčiau teisėjas Klemenis ir prokuroras Gžimaila buvo bendradarbiai, nemanau, kad Gžimaila nebūtų žinojęs apie bendradarbio prokuroro Klemenio įpročius imti/neimti kyšių. Beje, kiek pamenu, prieš keletą metų Klemenis berods pats kažkaip buvo įkliuvęs į STT pinkles, kažką spaudoje rašė. Kaip ten bebūtų – kerštas, užsakymas ar tiesiog teisingumas- ačiū teisėjui Klemeniui, kad viešai, į dienos šviesą išvilko ir parodė kyšininkus – Gžimailą ir Antanavičių ( prie jų pavardžių net nesinori rašyti, kad prokurorą ir teisėją). Tai, kas daugumai ir taip buvo žinoma, tapo visuotinai pripažintu faktu: įtariama, kad Gžimaila ir Antanavičius yra kyšininkai. Ir pabaigai, kodėl visi tyli apie tą verslininką, kurio prašymu tiedu du tapo įtariamuoju ir spec.liudytoju? Įdomu, kieno jis pusėje-teisėjo Klemenio, ar tų dviejų? O gal tas verslininkas ir teisėjas Klemenis veikė išvien ir tik todėl niekur neminimas? Nes kitaip ir jam turėtų būti pareikšti įtarimai, nes, manau, tik jo paprašyti Gžimaila ir Antanavičius ėmėsi papirkinėti teisėją Klemenį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto