Mažeikiškių kraitis – dvi nugalėtojų taurės

Irena ir Arūnas Čipliai šalies čempionais tapo su skirtingais partneriais. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Šeši mažeikiškiai smiginio meistrai dalyvavo viename didžiausių šių metų renginių – Lietuvos atvirajame smiginio čempionate „Lithuania Open 2012“. Iš šių varžybų parvežti du čempionų medaliai.

Iškovoti du titulai

Kadangi tai pasaulio reitingo varžybos, į jas šiemet suvažiavo pajėgūs žaidėjai iš Olandijos, Suomijos, Norvegijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos.
Individualiose varžybose mažeikiškiams, kaip ir kitiems lietuviams, sekėsi nekaip – tarp šimto dalyvių vyrų tik Algimantas Ruzgus ir Arūnas Čiplys liko septyniolikti, Irena Čiplienė į stipriausių moterų šešioliktuką nepateko.
Finale dėl šalies čempionų vardų kovojo du olandai, iš lietuvių į stipriausiųjų aštuntuką pateko tik vienas, moterų finale varžėsi dvi suomės. Tik paguodos turnyre, kur varžėsi 68 žaidėjai, nepatekę tarp 32-iejų stipriausių sportininkų, visus varžovus įveikė ir turnyrą laimėjo mažeikiškis Jurijus Stekolnikovas.
Medaliai pabiro antrąją dieną vykusiose porinėse varžybose. Moterų grupėje Irena Čiplienė su suome Maret Liiri pasiekė finalą, kur įveikė Lietuvos rinktinės porą ir tapo šalies čempionėmis. Vyrų grupėje tarp trisdešimties porų nugalėtojais tapo mažeikiškis Arūnas Čiplys ir kaunietis Darius Labanauskas. Mažeikiškiai Jurijus Stekolnikovas ir Darius Repšys užėmė penktąją vietą.

Laukia tarptautinis startas

„Jeigu vertinčiau pagal pirmąją dieną, tai pasirodėme blogai, jei pagal antrąją – super, iškovoti du aukso medaliai. Pats nusileidau Lenkijos buvusiai smiginio žvaigždei, nesužaidžiau savo žaidimo dvikovos pradžioje, paleidau iniciatyvą ir jau sunku buvo prisivyti varžovą. Dar galiu pažymėti ir sėkmingą Jurijaus žaidimą paguodos turnyre – už nugaros paliko daugiau kaip šešiasdešimt varžovų“, – trumpai rezultatus apibendrino geriausias šalies smiginio žaidėjas Arūnas Čiplys.
Mažeikiškis kartu su dar trimis vyrais ir dviem moterimis su šalies rinktine mėnesio pabaigoje vyks į Turkiją, kur mūsų šaliai atstovaus Europos taurės varžybose.
„Tai bus trečiasis mūsų rinktinės tarptautinis startas. Pirmą kartą Turkijoje nieko nenustebinome, antrajame europiniame starte Airijoje jau įveikėme kelias rinktines, tad tikimės, kad trečias kartas nemeluos, stengsimės kilti dar aukščiau“, – viliasi rinktinės žaidėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto