Mažeikiškių laukia aštuntasis Nacionalinis diktantas

Praėjusiais metais Nacionalinį diktantą Mažeikiuose drauge rašė trisdešimt keturios moterys ir aštuoni vyrai. Redakcijos archyvo nuotr.

Vasario 21-ąją visi, kam brangi lietuvių kalba, kviečiami dalyvauti 8-ajame Nacionalinio diktanto konkurse. Diktanto transliacija per LRT radiją ir internetu prasidės 11 valandą. Norintys rašyti Nacionalinį diktantą mažeikiškiai kviečiami ateiti į Savivaldybės posėdžių salę Stoties g. 18.

Varžomasi keliose kategorijose

Kaip ir anksčiau, rašyti diktantą galės visi norintieji, išskyrus lituanistus. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi trijose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.
Įmonės, įstaigos ir organizacijos varžysis atskiroje grupėje – „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“.
Kaip ir pernai, diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 23 dienos imtinai. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.
Išsiųsti diktantą paštu reikia adresu: Nacionalinio diktanto konkursui/ AB Lietuvos paštas/ J. Jasinskio g. 16/ 03500 Vilnius.
Rajono Savivaldybės kalbos tvarkytoja Alma Tupikienė sakė, kad diktantu jau domėjosi apie dvidešimt žmonių.
„Iš anksto registruotis diktantui nereikia: daugelis, diktantą rašančių ne pirmą kartą, jau žino – žmonės tiesiog ateina ir rašo. Pageidaujantys diktantą rašyti mokiniai tai daro mokyklose, bet jei ateis pas mus – mielai priimsim“, – kalbėjo A. Tupikienė.

Tikisi mažeikiškių aktyvumo

Nacionalinis diktantas bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus – dalyviams liks jų rašto kopija.
Taip rašiusieji galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas diktanto tekstas.
Šiemet ypač aktyviai dalyvauti diktante ruošiasi lituanistinės mokyklos ir lietuvių bendruomenės užsienyje. Diktantas bus rašomas ir Ukrainoje, Kryme – pasitikrinti savo žinias susirinks Simferopolio lietuvių bendruomenė.
Nacionalinio diktanto finalas bus rengiamas Vilniuje balandžio mėnesį. Jo tiksli data bus paskelbta vėliau. Finalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija.
Praėjusiais metais Mažeikiuose Nacionalinio diktanto pirmajame etape dalyvavo 42 kalbos mylėtojai: buvo diktuojamas rašytojos Giedros Radvilavičiūtės sukurtas tekstas „Skrydis“.
Rekordinis mažeikiškiams buvo penktasis diktantas, kurį rašė per 60 žmonių. Diktanto rašymo organizatoriai Mažeikiuose tikisi, kad ir šiemet susirinks nemažai rašančiųjų.

One Reply to “Mažeikiškių laukia aštuntasis Nacionalinis diktantas”

  1. a parašė:

    Valdelis istikimas dalyvis.sekmes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*