Mažeikiškių taupyklėje – 25 apdovanojimai

Mažeikiškiai rankų lenkikai jaunimo pirmenybėse iš viso iškovojo 25 įvairių spalvų medalius. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Daugiau kaip šimtas jaunųjų sportininkų varžėsi mūsų mieste vykusiose šalies jaunimo rankų lenkimo pirmenybėse. Tarp jų rungėsi ir apie keturiasdešimt mažeikiškių.

Į priekį praleido tik šilutiškius

Į Mažeikiuose vykusias  šešioliktąsias Lietuvos jaunimo (iki aštuoniolikos metų) rankų lenkimo pirmenybes susirinko 116 dalyvių iš aštuonių šalies miestų. Merginos varžėsi šešiose, vaikinai – septyniose svorio kategorijose.
Mažeikiams atstovavo 39 jaunieji rankų lenkikai, iškovoti 25 medaliai. Šalies jaunimo čempionu, lenkiant tiek kaire, tiek dešine ranka, svorio kategorijoje iki 55 kilogramų, tapo Karolis Adomavičius, kuris abu kartus finale įveikė kitą mažeikiškį Mindaugą Jaselskį. Nugalėtojais savo svorio kategorijose taip pat tapo mūsiškiai Gražvydas Grinius bei Mindaugas Zubavičius.
„Karolį ir Mindaugą jau dabar galima vežtis į vyresniųjų atletų pirmenybes – tiek jie turi noro, azarto ir jau yra pakankamai subrendę kovoti su vyrais kaip lygūs su lygiais. Gražvydas tapo netikėtu ir maloniu atradimu mums, tuo tarpu tirkšliškis Mindaugas pakartojo praėjusiųjų metų pasiekimą. Tai perspektyvus sportininkas, kuriam reikia tik daugiau treniruočių, ir jis pasieks dar ne vieną pergalę“, – čempionus pristatė varžybų organizatorius jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
Komandinėje įskaitoje mūsų ekipa, surinkusi 180 taškų, užėmė antrąją vietą. Tradiciškai pirma buvo Šilutės ekipa, kurios sąskaitoje 254 taškai.

Rengiasi suaugusiųjų čempionatui

B. Milis pažymėjo, kad konkuruoti su šilutiškiais yra labai sunku: šiame mieste veikia du specializuoti rankų lenkimo klubai. Tačiau šios pirmenybės parodė, kad mažeikiškiai tai stengiasi daryti – mūsų rajonui leista atstovauti visiems norintiems, todėl sportininkų ir buvo tiek daug. Ir jų pasirodymas nenuvylė – keturios pirmosios vietos, vienuolika sidabro ir dešimt bronzos apdovanojimų, net devynis medalius iškovojo merginos.
„Net keturiose kategorijose mūsų sportininkai abiejose rungtyse užėmė antrąsias ir trečiąsias vietas, gaila, kad nepavyko iškovoti nugalėtojo vardo. Užtat svorio kategorijoje iki 55 kilogramų visa garbės pakyla priklausė mūsiškiams sportininkams“, – džiaugėsi B. Milis.
Balandžio keturioliktąją Skuode vyks Lietuvos suaugusiųjų rankų lenkimo čempionatas. Pasak trenerio, sudarytas preliminarus trisdešimties kandidatų jame dalyvauti sąrašas – čia ir jau patyrę rankų lenkikai, ne kartą tokiose pirmenybėse gynę rajono vardą, ir pirmą kartą į kovas stosiantis jaunimas.