Mažeikiškiui advokatui už nusikaltimą skirta bauda

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje mažeikiškis advokatas Adomas Jonauskas kaltinamas bandymu papirkti teisėją.


Teks sumokėti 13 tūkstančių litų

Vytautas Jončas, Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas, informavo, kad byla išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka.
Teismas konstatavo, kad A. Jonausko padarytas nusikaltimas yra įrodytas ne tik kaltinamojo nuoširdžiu prisipažinimu, liudytojų parodymais, bet ir kita byloje esančia medžiaga.
Už padarytą nusikaltimą teismas advokatą pripažino kaltu ir skyrė jam 100 MGL (13 tūkstančių litų) baudą. Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.
Tas, kas tiesiogiai davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.


Siekė papirkti teisėją

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Šiaulių valdybos pareigūnai gavo Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjo pareiškimą dėl bandymo jį papirkti vienoje administracinėje byloje už palankų sprendimą. Buvo norima, kad teisėjas priimtų palankų sprendimą ir nekonfiskuotų kelių eismo taisykles ne kartą pažeidusio Vytauto Venskaus transporto priemonės, kurią jis pakartotinai vairavo neblaivus.
STT pareigūnai advokatą su įkalčiais sulaikė balandžio 29 dieną. Bylos duomenimis, teisėjui buvo perduotas 3 tūkstančių litų kyšis.

7 Atsakymai į “Mažeikiškiui advokatui už nusikaltimą skirta bauda”

 1. Eglė parašė:

  Plačiai šis įvykis nušviečiamas, – ar tik nebuvo surežisuotas.
  Gal geruoliai ruošiasi į Seimą.

 2. Nelabai parašė:

  Naudos tai nebus.Gal koki vakara pagers konjaka 5zvaigzduciu vietoj 7 ir tiek.

 3. pasirodo kirto parašė:

  kazin is to ikirtimo i aki kokia ir kam bus nauda?

 4. To b parašė:

  Kad cia ne kirtimas:-).Su ju ikainiais,tai prarado koki savaitgalio poilsi ir viskas…

 5. b parašė:

  Vienas kirto :)

 6. a parašė:

  Varnas varnui-akies nekerta!Senai aisku visiems…

 7. patarimas parašė:

  Galėtumėt rašybos klaidas išsitaisyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto