Mažeikiškiui neprailgsta nei studijos, nei buvimas namie

Nuotr. iš asmeninio archyvo

„Santarvė“ tęsia rubriką „Iš arčiau“. Joje pasakojame apie mažeikiškius, šiuo metu gyvenančius užsienyje, ir apie tuos, kurie, pagyvenę svetur, nusprendžia pasirinkti kitą kryptį – į Lietuvą.
Šiandieninis mūsų rubrikos pašnekovas – Mažeikių Gabijos gimnaziją baigęs Elvinas Ribinskas. Vaikinas Kembridžo universitete studijuoja gamtos mokslus.

Pasiekimai moksluose

Apie E. Ribinską „Santarvė“ pirmąkart išgirdo prieš šešerius metus. Tuomet „Ventos“ progimnazijoje mokęsis berniukas buvo išrinktas gudriausiu aštuntoku.
Tapęs gimnazistu jis ėmė rodyti puikias žinias ir pelnyti pergales respublikinėse fizikos, chemijos olimpiadose, matematikų konkurse.
Vėliau E. Ribinskas sėkmingai skynėsi kelius į tarptautines olimpiadas. 2013 metais mažeikiškis buvo lietuvių moksleivių komandos, dalyvavusios tarptautinėje jaunimo gamtos mokslų olimpiadoje Indijoje, narys, 2015-aisiais vyko į Austrijoje vykusią Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadą. Abiejose mažeikiškis pelnė sidabro medalius. O iš 2016-aisiais Šveicarijoje vykusios Tarptautinės fizikos olimpiados E. Ribinskas parsivežė aukso medalį.

Pasidalijo įspūdžiais

Gabaus mažeikiškio kelionės į įvairias tarptautinio lygmens olimpiadas ir pergalės jose lėmė, kad apie jo pergales laikraštyje rašyta ne kartą.
Po paskutinio „Santarvės“ straipsnio apie E. Ribinską praėjo beveik dveji metai, tad dabar norėjosi sužinoti, kaip gyvena buvęs mažeikiškis gimnazistas, kuriam daugelis prognozavo mokslininko kelią.
„Laba diena!“ – penktadienio popietę per programą „Skype“ šypsojosi vieno geriausiai vertinamų pasaulio universitetų antrakursis.
Mažesniame už Panevėžį universitetiniame Kembridžo mieste, kuriame penktadalį gyventojų sudaro studentai, įsikūręs vaikinas mielai papasakojo apie savo studentišką kasdienybę, pasidalijo įspūdžiais bei potyriais.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiškiui neprailgsta nei studijos, nei buvimas namie”

  1. Lina parašė:

    hey mūsų šaunuolis!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto