Mažeikiškiui – Šv. Kazimiero ordino apdovanojimas

Nuotraukoje drauge su Jonu Vozbutu – jo mokytoja Marytė Markevičienė (pirma iš dešinės), smuikininkė Ugnė Kriščiūnaitė (trečia iš kairės), apdovanojimų steigėjai.

Šių metų Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) diena mažeikiškiui moksleiviui, akordeonininkui Jonui Vozbutui ir jo artimiesiems buvo ypatinga. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Povilo katedroje vykusio renginio metu jaunajam muzikui įteiktas garbingas apdovanojimas.

Pripažintas Šiaulių miesto šviesuoliu

Mūsų šalyje gyvuoja Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero ordinas.
Šio ordino Šiaulių krašto komtūrija kasmet renka ir paskelbia metų kultūros ir jaunojo šviesuolio titulų laureatus.
Už kūrybinius pasiekimus ir siekį plačiai skleisti tauriąją muziką jaunasis akordeonininkas, daugelio tarptautinių konkursų bei „Lietuvos garbės“ laureatas Jonas Vozbutas pripažintas jaunuoju Šiaulių miesto šviesuoliu, jam įteiktas Lietuvos ir jaunimo globėjo Šv. Kazimiero ordino „Angelo globėjo“ ženklas.
Šešiolikmetis J. Vozbutas mokosi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje, nuo rugsėjo lankys dešimtą šios gimnazijos klasę.

Išskirtinis apdovanojimas

Mažeikiškiui įteikta bronzinė autorinė Henriko Orakausko skulptūra
„Angelas globėjas“.

J. Vozbutui jaunojo šviesuolio apdovanojimas buvo skirtas dar praėjusiais metais. Jį atsiimti mažeikiškis turėjo pernai liepos 6 dieną planuotame renginyje. Tačiau organizatorių planus sugadino pandemija – renginys buvo atšauktas ir įvyko tik šiemet.
Tokį pat apdovanojimą drauge su Jonu gavo ir toje pačioje gimnazijoje besimokanti šiaulietė smuikininkė Ugnė Kriščiūnaitė.
Daugybę laimėjimų įvairiuose muzikiniuose konkursuose, projektuose pasiekęs J. Vozbutas sakė, kad iki šiol dar nėra gavęs jokio panašaus įvertinimo.
Vaikinas sako, kad jaunojo šviesuolio apdovanojimas jį džiugina, o kartu ir įpareigoja toliau žengti pasirinktu keliu – kantriai mokytis, muzikuoti, ruoštis ir dalyvauti įvairaus lygmens renginiuose.
„Šiaip šį apdovanojimą dažniausiai gauna šiauliečiai. O aš esu mažeikiškis. Tai man labai didelė garbė ir džiaugsmas. Šis pagerbimas tam tikra prasme turbūt reiškia, kad mane šiauliečiai priima kaip savą, vertina mano pasiekimus kaip Šiaulių vardo garsinimą“, – „Santarvei“ kalbėjo jaunuolis.

Džiugina ir įpareigoja

Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje antradienį surengta iškilminga apdovanojimų šventė truko apie dvi valandas.
Joje muzikinius kūrinius atliko ir laureatai – J. Vozbutas bei U. Kriščiūnaitė. Mažeikiškis J. Vozbutas grojo solo, smuikininkė U. Kriščiūnaitė – drauge su Šiaulių kameriniu orkestru.
„Šventojo Kazimiero ordino Šiaulių krašto komtūras Kazimieras Celestinas Alminas linkėjo ir toliau skleisti muziką, ją garsinti Šiaulių krašte, visoje Lietuvoje ir pasaulyje. Tai labai gražus palinkėjimas ir toks mano įsipareigojimas priimant šį apdovanojimą – išlikti toks, koks esu, ir toliau siekti savo tikslų bei niekada nepamiršti Šiaulių krašto“, – kalbėjo laureatas.
Socialiniame tinkle „Facebook“ žinią apie gautą apdovanojimą paskelbęs J. Vozbutas iš mažeikiškių ir savo bičiulių, gyvenančių įvairiuose pasaulio kampeliuose, sulaukė gausybės sveikinimų ir palinkėjimų.
Nuotr. iš asmeninio archyvo

One Reply to “Mažeikiškiui – Šv. Kazimiero ordino apdovanojimas”

  1. Eliza parašė:

    Mažeikiškis garsina Lietuvą ir Mažeikius, o apdovanojimą įteikė Šiauliai. Kaip visuomet Mažeikiai miega. O tuose rūmuose Laisvės ir kitose gatvėse tie įvairių specialistų ir valstybės tarnautojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*