Mažeikių aeroklube baigėsi šuolių parašiutu sezonas

Nuotrauka iš klubo archyvo

Mažeikių aeroklubo atstovai taip vertina šių metų sezoną: „Gyvenimas aerodrome virte virė – buvo rengiami šuoliai parašiutu, apmokomi šauliai, leidosi lengvieji lėktuvai.“ Nors sezonas prasidėjo vėliau, mūsų krašto padangę pirmą kartą „tyrinėjo“ pustrečio šimto žmonių.

Sutrukdė apribojimai

Šis sezonas Mažeikių aeroklubui prasidėjo vėliau nei įprastai – ne balandį, o gegužę. Jo metu pirmuosius šuolius parašiutu iki lapkričio atliko pustrečio šimto žmonių.
„Jų galėjo būti ir daugiau, tačiau koją pakišo koronavirusas: ir šuoliai prasidėjo vėliau, ir iš Latvijos užsiregistravusieji kai kuriais laikotarpiais negalėjo atvykti. Planavome atlikti daugiau šuolių. Oro sąlygos šiemet buvo geros, tačiau dėl šių objektyvių priežasčių atlikome mažiau negu praėjusį sezoną“, – sakė Mažeikių aeroklubo instruktorius Rimantas Morkūnas.
Iš šio skaičiaus pirmąjį šuolį parašiutu atlikusiųjų kiek mažiau nei pusė buvo iš mūsų rajono. Norintieji išbandyti šuolį padangėse atvykdavo iš visos Lietuvos – buvo tokių, kurie atskubėjo iš Zarasų, Alytaus, Vilniaus, iš Latvijos – Daugpilio miesto.

Nuotrauka iš klubo archyvo

Pasak instruktoriaus, žmones traukė tai, kad tik Mažeikiuose ir Marijampolėje šokama apvaliu, klasikiniu parašiutu – atliekant šuolį, parašiutininkui nieko nereikia daryti, parašiutas išsiskleidžia automatiškai, reikia tik pasiryžti 800 metrų aukštyje žengti žingsnį iš lėktuvo „AN 2“.

Susipažino su aviacija

Ne pirmus metus aeroklubas dalyvavo programoje „Jaunimo iniciatyvų ir aktyvumo skatinimas, pilietiškumo ugdymas“, kurią finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė.
Ilgamečio projekto metu jau apie trys šimtai dalyvių atliko nuo vieno iki penkių šuolių parašiutu, buvo supažindinti su aviacija.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*