Mažeikių autobusų parkui vadovaus kitas direktorius

Arvydas Šemeta viliasi, kad jam pavyks rasti bendrą kalbą su kolektyvu. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Konkursą „Mažeikių autobusų parko“ direktoriaus pareigoms užimti laimėjo Arvydas Šemeta. Į pareigas kandidatas bus paskirtas tik gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją dėl nepriekaištingos laimėtojo reputacijos.

Atrankoje – aštuoni pretendentai

UAB „Mažeikių autobusų parkas“ valdyba konkursą paskelbė po to, kai po pustrečių metų darbo iš įmonės direktoriaus pareigų atsistatydino Leonas Kvietkauskas. Savo atsistatydinimą jis motyvavo sveikatos sutrikimu.
Bendrovės valdybos pirmininkė  Savivaldybės Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė „Santarvę“ informavo, kad dokumentus dalyvauti konkurse buvo pateikę dešimt pretendentų. Į atranką buvo pakviesti aštuoni – kurie atitiko keliamus reikalavimus, kiti du  neturėjo reikalingo darbo stažo ir išsilavinimo.

Lauks STT informacijos

S. Ramanauskienė paaiškino, kad valdyba buvo nusistačiusi keletą kriterijų, kurie buvo surašyti į vertinimo lentelę.
„Kiekvienas valdybos narys pretendentus vertino pagal atitikimą reikalavimams, pagal jo privalumus, pagal  veiklos programos pristatymą, pagal teisinius bei kitus papildomus klausimus, kurie buvo susiję su bendrovės veikla. Geriausiai buvo įvertintas  Arvydas Šemeta“, – konkurso rezultatus apibendrino S. Ramanauskienė.
Vadovaujantis Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis, jeigu valstybei ar savivaldybei priklauso daugiau kaip 50 proc. įmonės akcijų, į vadovo ar pavaduotojo pareigas kandidatas gali būti paskirtas tik gavus ir įvertinus informaciją iš Specialiųjų tyrimų tarnybos. Spėjama, kad tokios pažymos teks laukti  porą trejetą savaičių.

Didelė vadovavimo patirtis

Penkiasdešimt vienerių metų A. Šemeta šiuo metu vadovauja AB „Lesto“ Šiaulių regiono tinklo valdymo departamento Mažeikių tinklo eksploatavimo grupei. Vadovaujamo darbo patirtis – 21 metai: iš jų 18 jis dirbo vadovu, trejus – pavaduotoju.
A. Šemeta yra Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys, į savivaldą atėjęs su „tvarkiečių“ sąrašu.
„Vyksta energetikos sistemos restruktūrizacija ir Mažeikių skyriaus padalinys išskaidomas į tris dalis. Todėl sumąsčiau pakeisti darbą“, –  savo sprendimą „Santarvei“ argumentavo pašnekovas.

Svarbiausia – santykiai su kolektyvu

Būsimasis Mažeikių autobusų parko  vadovas apie permainas įmonėje neskuba kalbėti – esą pirmiausia reikia susipažinti su situacija, išanalizuoti rezultatus ir pan.
A. Šemeta neslėpė žinąs apie įtampą kolektyve, darbuotojų nesutarimus su įmonės direktoriumi (kol kas L. Kvietkauskas neatleistas, nes turi nedarbingumo pažymėjimą – B.R.).
„Jei mąstyčiau, kad nepavyks pakeisti situacijos, neičiau. Vadovaujuosi tokiu principu: jeigu yra pasitikėjimas, tau patiki pareigas, reikia sutarti su kolektyvu. Bendrą susikalbėjimą reikia rasti. Tai ne astronominių dalykų kūrimas. Tai žmogiškieji dalykai ir sąlyčio taškai turi būti. Kai toks „išbanguotas“ kolektyvas, turi būti kompromisų. Jei nėra komandos, nėra sutarimo, ir rezultatų nebus“, –  samprotavo konkursą laimėjęs A. Šemeta.

13 Atsakymų į “Mažeikių autobusų parkui vadovaus kitas direktorius”

 1. jo parašė:

  Arvydas Šemeta puikus ir nuosirdus žmogus.Sėkmės Jums darbe ir asmeniniame gyvenime.

 2. Visiems pavyduoliams parašė:

  Puse komentatorių kurie čia rašo pavyduoliu ir nieko neturinčių veltėdžių tesugebantys skaudinti ir mesti visą purvą ant žmogaus. Jei patys nieko nesugebate pasiekti gyvenime tai mažiau kritikuokite dorus piliecius.

 3. Nuomonė parašė:

  Puikus žmogus. Daugiau tokių vadovų.

 4. >Bendradarbis >mažeikietis parašė:

  „A. Šemeta yra Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys, į savivaldą atėjęs su „tvarkiečių“ sąrašu.“ Panašu, „bendradarbi“, pačio rekomendacijos „nesusidėti“ su politikieriais, nebuvo paisyta. Jis – politikas.

  Niekas čia nieko ir nesako bloga apie A.Šemetą. Čia tik svarstoma, kodėl direktoriumi tapo „tas, o ne kitas“. Tik jaučiu, kad direktorių parinko ne valdyba. Valdybos funkcija konkurse buvo tik formaliai suvaidinti demokratiją, nes, mano nuojauta, sprendimas dėl autobusų parko direktoriaus iš anksto buvo priimtas vienoks, bet pačiu paskutiniu metu pasikeitė TT naudai. Kad Kelmelis, tiek išdirbęs direktoriumi, nenušluotų savo žiniomis ir patirtimi likusių kandidatų? Net man akys iššoko, kai pamačiau, kad naujas direktorius – ne jis.

  Apskritai, kam tie konkursai reikalingi, jei pagal įstatymus jie neprivalomi. Politiniu susitarimu parinktų tinkamą personą, ir tiek žinių.

 5. mažeikietis parašė:

  Arvydas Šemeta tikrai puikus,tolerantiškas,išsilavinęs žmogus.Reikia tik džiaugtis,kad tokie žmonės kaip jis ryžtasi dirbti suskaldytame,supriešintame,pavargusiame kolektyve.Prireiks ne vienos darbo savaitės,kad žingsnelis po žingsnelio autobusų parke darbuotojams būtų atstatytas pasitikėjimas savo jėgomis,ateitimi.Intrigantai visada lieka nepatenkinti jiems nepalankiu sprendimu.Kad nebus lengva manau žino ir naujai išrinktas vadovas,bet būkim optimistai ir viskas bus gerai.
  Tiems nelaimingiems komentatoriams siūlyčiau ta tema padiskutuoti po pusmečio ir tik tada žerti priekaištus,jei bus už ką.Dabar gi nepatenkintųjų brukama nuostata:atstūmė,įmetė,atidavė ar dar pridėkim privertė.Linkiu Arvydui nepalūžti,nes bambeklių-pavyduolių Lietuvoje apstu ir jų nemažės.

 6. Va parašė:

  Socdemai labai dosnūs, direktoriaus postą atidavė svetimiems :)

 7. Bendradarbis parašė:

  tai puikus žmogus, geras, tolerantiškas, bet reiklus vadovas, niekada nieko neįžeis, neaprėks, visada gerbė savo darbuotojus, tad nesuprantu, kodėl čia kišama politika. Visada sakiau: jei susidėsi su politikieriais, tai nori nenori tapsi nešvarus. Linkiu Arvydui surasti savo kolektyvą, su juo – bendrą kalbą. Nepavydžiu jam, nes ta vieta tikrai nėra nesutepta: teks valyti kažkieno padarytas dėmes.

 8. Aloyzas parašė:

  Kandidatą išrinko ne Autobusų parko valdyba, o politinė koalicija ir tai yra vieša paslaptis. Šemeta – žmogus neblogas, bet kam tada žaisti „konkursus“?

 9. truksta žodžių parašė:

  gal tvarka bus ,kokį autobusą paleidžia maršrutu kauns per rietavą ,siaubas siūst mikruškę tokiu reisu .4 val.susirietus dardėt …o kai suliopa emigrantai su kroviniais Kaune …tai lagaminais ir saloną užkrauna …ir važiuojam …kaip toj pasakoj apie pirštinę .. vairuotojai ruškani

 10. Komentatorius parašė:

  Partijos visada būna „ne prie ko“, tik kažkodėl, jei nepriklausai pagal sąrašą kokiam susibūrimui, partija vadinamam, gauti darbą praktiškai yra neįmanoma

 11. Jurga parašė:

  Kodėl iš karto, nepažinus žmogaus, tokie komentarai? Tai tikrai gabus, darbštus žmogus ir partijos čia visai ne prie ko.

 12. Valdžia parašė:

  Į gerus postus braunasi Mero pilkojo kardinolo (mero pavaduotojo) bendražygiai iš partijos „Tvarka ir teisingumas“. Bus „tvarka ir teisingumas“ .

 13. Kaip čia taip? parašė:

  Kaip čia taip, kad ne Kelmelis? LSDP prarado įtaką, ar – būsimasis LSDP narys?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto