Mažeikių bendrovė apdovanota už vaizdingą pavadinimą

Specialistai įmonių pavadinimus vertino kalbos požiūriu – kad būtų taisyklingas, vaizdingas, susijęs su įmonės veikla. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šia proga Kultūros ministerijoje apdovanojamos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės. Tarp dvylikos laureatų – ir Purvėnuose įsikūrusi bendrovė „Džiuga“.

Vertino daugiau kaip 10 tūkst. pavadinimų

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą Valstybinė kalbos inspekcija rengia jau ketvirtą kartą.
Specialistai vertino praėjusiais metais įregistruotų juridinių asmenų pavadinimus – tokių buvo daugiau nei 10 tūkst. O atrinkta dvylika kalbos požiūriu taisyklingų, vaizdingų ir susijusių su įmonės veikla bendrovių.
Tarp šių metų laureatų – ir Mažeikių rajone registruota uždaroji akcinė bendrovė „Džiuga“.
Parduotuvę Purvėnuose turintis bendrovės vadovas Olgerts Bulauskis „Santarvei“ sakė, kad apie laimėjimą pranešė Valstybinės kalbos inspekcijos atstovai – apie tokį konkursą jie net nežinojo, tad jokių pastangų patiems dėti nereikėjo.
„Vienintelė mūsų pastanga buvo sukurti įmonės pavadinimą, – nusišypsojo verslininkas ir pridūrė, kad toks kalbininkų sprendimas jį truputį nustebino: – Kai pagalvoji, Lietuvoje trys milijonai gyventojų, įmonių daug, o čia mes tarp laureatų…“

Rinko visa šeima

Praėjusių metų sausio mėnesį įsteigtai bendrovei pavadinimą galvojo visa šeima – variantų buvo gal dešimt. Tad išrinkti gražiausią buvo nelengva užduotis.
O. Bulauskis pasakojo, kad didžiausias indėlis – žmonos.
Purvėnuose parduotuvę turintis vyriškis apgailestavo, kad Vilnius – per toli nuo Mažeikių. Jeigu būtų arčiau, būtų mielai dalyvavęs antradienį vykstančiuose apdovanojimuose.
Iš kalbos inspektorių išrinktų gražiausių įmonių pavadinimų savo mėgstamiausią rinko ir nacionalinio portalo lankytojai.
Mažeikių verslininkas apgailestavo, kad nepavyko aplenkti didžiųjų miestų bendrovių.
„Iš vieno kompiuterio buvo galima balsuoti ribotą kiekį kartų. O žinote, „grandai“ daugiau pažįstamų turi,“ – nusijuokė pašnekovas.
Nors savaitgalį portalo balsavimo lentelėje bendrovės pavadinimas „Džiuga“ užėmė antrąją vietą, tačiau pasibaigus balsavimui nuslinko į vidurį.

Apdovanota 12 įmonių

Be mažeikiškės bendrovės „Džiuga“, specialiais raštais apdovanotos bendrovės iš Vilniaus – „Burbulai“, „Dangiški migdolai“, „Laimės pasaga“, „Tikslus taškas“, „Skanulis“, „Vaikystės sodas“, Druskininkuose registruota bendrovė „Magiškos rankos“, klaipėdiškė „Puošeiva“, kaišiadoriškė „Pabalnotas vėjas“.
Apdovanotos ir dvi individualios įmonės: „Lakštingalė“ (Panevėžys) ir „Saulės dukros“ (Šiauliai).

5 Atsakymai į “Mažeikių bendrovė apdovanota už vaizdingą pavadinimą”

 1. Egidijus parašė:

  Tikriausiai Džiugelio nauja
  įmonė,:) tai sugalvoti nesunkiai buvo

 2. Vidas parašė:

  Prisijungiu prie sveikinimų! :) Sėkmės verslė!!

 3. Vidas parašė:

  Prisijungiu prie sveikinimų! :)

 4. AS parašė:

  Sirdingi sveikinimai. TIKRAI VERTAS DEMESIO PAVADINIMAS. Gal seimas turetu taip pasivadinti, bent anonimiskai

 5. Tep yr parašė:

  ka dirbi naftuo operatyvininku Vilnius nier tuolei,daba jau nutuolaaa,nutuolaaa……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto