Mažeikių „Bočių“ ansambliui – 25-eri

Mažeikiškiai „Bočių“ ansamblio nariai Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjime, vykusiame Mažeikių kultūros centre.

Jau ketvirtį amžiaus Mažeikiuose sėkmingai gyvuoja mišrus ansamblis „Bočiai“. Savo jubiliejų, o kartu ir spalio pradžioje minimą Pagyvenusių žmonių dieną ansambliečiai švęs rugsėjo 26-ąją Mažeikių kultūros centre vyksiančiame šventiniame koncerte „Juk mes, bočiai, dar jauni“.
Koncerte dalyvaus kolektyvai ne tik iš Mažeikių, bet ir iš Klaipėdos, Telšių, Akmenės, Skuodo rajonų.

Ansamblis – iš bendrijos

Mišraus senjorų ansamblio „Bočiai“ veiklos pradžia – 1998 metai, kai Mažeikių kultūros namai buvo įsikūrę tuometinės Kompresorių gamyklos administraciniame pastate.

Mintis, kad Mažeikiuose reikia suburti senjorų ansamblį, kilo pagyvenusių žmonių bendrijos „Bočiai“ pirmininkei Monikai Sprindienei. Pirmininkė kreipėsi į su liaudiškos muzikos kapela „Gunda“ dirbusią Genovaitą Jomantienę klausdama, ar ji nesutiktų vadovauti saviveikloje norintiems dalyvauti senjorams.
Genovaita sutiko tapti ansamblio vadove. Norinčiųjų dainuoti buvo nemažai, todėl iš pagyvenusių žmonių bendrijos „Bočiai“ buvo sukurtas mišrus ansamblis tokiu pat pavadinimu.

Repetuoja kiekvieną savaitę

Veiklos jubiliejų pasitinkančiame ansamblyje „Bočiai“ šiuo metu – 19 atlikėjų.
Prieš porą metų prie ansamblio narių prisijungusiam Juozui Ruikai iš Ukrinų – 96 metai. Jis – vyriausias kolektyvo narys. Ansamblio vadovė dainininką apibūdino kaip labai žvalų, žvitrų, visur su visais suspėjantį žmogų.

„Ansamblis gyvuoja gerai. Visi lanko repeticijas, laukia nesulaukia trečiadienį Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje vyksiančios šventės“, – aktyviais, geranoriškais ansamblio nariais džiaugėsi G. Jomantienė.
Artėjančiam jubiliejiniam koncertui mažeikiškiai repetuoja, kartojasi ir šiek tiek senesnes, kadaise jiems patikusias dainas, bet yra paruošę ir naujų kūrinių.

Kai nesiruošia jubiliejams ar didesniems pasirodymams, „Bočių“ ansamblio nariai į repeticijas susirenka kartą per savaitę ir drauge dirba po porą valandų.

Mėgstami renginiai

„Bočių“ repertuare – ansamblio vadovės sukurtos ar šiam kolektyvui pritaikytos pačių atlikėjų jaunystės dainos. Kolektyvas aktyviai koncertuoja miesto renginiuose ir šventėse, važinėja po Lietuvą, palaiko glaudžius ryšius su Liepojos ir Saldaus miestų (Latvija) pagyvenusiais žmonėmis – įvairiomis progomis drauge koncertuoja, dalyvauja bendrose vakaronėse, mini valstybines ir kalendorines šventes.

Ansamblio nariai savo dainas dovanojo ir Senjorų pikniko dalyviams.

„Bočiai“ atlieka ir sakralinę muziką, yra giedoję Šiluvos, Tytuvėnų, Laižuvos, Mažeikių bažnyčiose.
„Gyvuoja Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Žemaitijos regiono sąskrydis-šventė. Jis kasmet organizuojamas vis kitame rajone. Esame buvę šventėse Kelmėje, Skuode, Klaipėdoje, Kretingoje, Telšiuose, Šilutėje. Šią vasarą buvome „suskridę“ ant Apuolės piliakalnio, kiekvienas bendrijos skyrius atliko savo pasirodymus. Mes ir patys esame tokį sąskrydį organizavę Tirkšlių pušyne“, – apie renginį, kurio mažeikiškiai „Bočiai“ niekada nepraleidžia, pasakojo G. Jomantienė.

Mažeikiškiai ansambliečiai kasmet laukia ir mielai dalyvauja Klaipėdos jūros šventėje.

Vienija noras dainuoti ir bendrauti

Aktyvūs ir matomi „Bočiai“ yra įvairiuose Mažeikių rajone vykstančiuose renginiuose. Pasak G. Jomantienės, šie jubiliejiniai metai buvo ypač kupini veiksmo.

Neseniai „Bočiai“ dainavo senjorų piknike prie Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios, Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjime. O šį sekmadienį penkiais ekipažais „Bočiai“ važiuos į renginį Kapėnuose.
„Žmonės nori susitikti su bendraminčiais, išpasakoti naujienas, kartais pasiguosti, o kartu ir padainuoti“, – paskatas, dėl kurių garbingo amžiaus žmonės dalyvauja „Bočių“ veikloje, lanko repeticijas, įvardijo pašnekovė.

Už aktyvų dalyvavimą meninėje veikloje mažeikiškių ansambliui įteiktas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkos raštas.
Ansamblis kviečia dalyvauti rugsėjo 26 d. 12 val. Mažeikių kultūros centre vyksiančiame šventiniame koncerte „Juk mes, bočiai, dar jauni“.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto