Mažeikių dailės mokykla skelbia kūrybinio įkvėpimo savaitę

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

„ARTstart“ – taip vadinasi lapkričio 13–21 dienomis vyksianti Mažeikių dailės mokyklos bendruomenės inicijuojama kūrybinio įkvėpimo savaitė.

Dalyvauti šiame renginių cikle, susipažinti su mūsų mieste ir rajone gyvenančiais, kuriančiais profesionaliais menininkais ir svečiais iš kitų šalies miestų, daugiau sužinoti apie jų „kūrybinę virtuvę“ kviečiami visi mažeikiškiai, nepaisant jų amžiaus, profesijos, kasdienės veiklos.

Pažintis su vietiniais menininkais ir svečiais

Kūrybinio įkvėpimo savaitės metu miesto ir rajono bendruomenės narių, kuriems profesionalusis menas – įdomi ir aktuali tema, laukia pažintis su šešiais Lietuvoje ir kitose šalyse žinomais menininkais.

Į Mažeikių dailės mokyklą atvyks tekstilininkė Saverija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, tapytoja Eglė Ridikaitė, dailininkė, knygų iliustratorė Lina Itagaki. „ARTstart“ dalyvių laukia ir pažintis su vietiniais – Mažeikiuose ar rajone gyvenančiais ir kuriančiais menininkais: tapytojais Virginijumi Tamošiūnu ir Simona Merijauskaite, metalo menininke, juvelyre Deimante Kiesute.

Visi „ARTstart“ dalyvausiantys meno žmonės ves paskaitas, kuriose papasakos apie savo kūrybinį kelią ir veiklą, jos užkulisius, o Mažeikių dailės mokyklos auklėtiniams organizuos kūrybines dirbtuves.

Kviečiami visi, kam įdomu ir aktualu

Mažeikių dailės mokyklos direktorė Laima Mikalauskienė ir mokytoja, projekto „ARTstart“ iniciatorė bei kuratorė Giedrė Bernotavičienė „Santarvei“ pasakojo: iš pradžių buvo planuota, kad renginių ciklas išsitęs į ilgesnį laikotarpį. Tačiau paskui viskas susidėliojo kiek kitaip: kūrybinio įkvėpimo savaitės susitikimai, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės vyks koncentruotai, penkis lapkričio vakarus.

„Įvairiuose pasaulio miestuose būna meno, dizaino, poezijos, kino savaitės. O pas mus, Mažeikiuose, bus kūrybinio įkvėpimo savaitė. Norime įtraukti, pakviesti savo mokyklos mokinius, bet labai džiaugtumės, jei ateitų ir Mažeikių miesto, rajono bendruomenės atstovai – visi, kam įdomus ir aktualus menas, nes tokių renginių mūsų rajone nėra daug“, – kalbėjo L. Mikalauskienė.

Daugiau apie profesionalųjį meną

Kaip vieną iš mūsų miesto problemų pašnekovės įvardijo tai, jog mažeikiškiai mažai nutuokia apie profesionalųjį meną ir ne itin pažįsta mieste ir rajone gyvenančių bei kuriančių profesionalių, pasaulinio lygio menininkų.

Tad vienas iš kūrybinio įkvėpimo savaitės organizatorių tikslų ir yra „pajudinti“ šią temą, sukurti galimybę mažeikiškiams kasmet vėlyvą, tamsų rudenį pasinerti į profesionaliojo meno pasaulį, sužinoti, pamatyti, patirti, koks tas pasaulis yra.

Įkvėpimo savaitę dauguma renginių vyks Mažeikių dailės mokykloje, tačiau suplanuota ir viena išvyka į Užlieknės kaime esančią tapytojos S. Merijauskaitės studiją. Kadangi įkvėpimo savaitėje dalyvausiantys menininkai Dailės mokyklą lankantiems vaikams ir jaunimui ves kūrybines dirbtuves, vėliau, gruodžio mėnesį, Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje planuojama surengti dirbtuvių metu sukurtų darbų parodą.

Mokykla atvira bendruomenei

Organizatoriai, galvodami apie renginius, stengėsi parinkti ir mokiniams, ir dirbantiems žmonėms patogų laiką – paskaitos ir užsiėmimai vyks vakarais.

Pasak G. Bernotavičienės, kūrybinio įkvėpimo savaitėje dalyvausiantys menininkai optimistiškai ir atvirai žvelgia į kvietimą atvykti ir pabendrauti su mažeikiškiais, papasakoti jiems apie savo kūrybą, pravesti kūrybines dirbtuves. Be to, projektą „ARTstart“ remia Lietuvos kultūros taryba, tad menininkai gaus honorarus.

„Mažeikių dailės mokykla yra ir bus atvira miesto, rajono bendruomenei ir pasauliui“, – apibendrino įstaigos vadovė L. Mikalauskienė.

One Reply to “Mažeikių dailės mokykla skelbia kūrybinio įkvėpimo savaitę”

  1. Stanislava parašė:

    Dėkingi. Pagaliau menas ėmė kilti į paviršių. Seniai norėjosi matyti šio žanro virtuvę,jjos veikliuosius,kurie mato ,supranta ir kuria grožį. Mūsų akys ir ausys pajutę kūrybos naujoves veikia mus teigiamai. Sparčiau ženkite pirmyn ir puoselėti te meną. Menas atgaivina sielą ir kūną.Aš juo džiaugiuosi. Ir pati norėčiau kurti. Tik viskam reikalingi pagrindai . Ne vieną kartą svajojau patekti į meno kūrėjų pamokas ar paskaitas. Mano dukra lankė šią mokyklą,mokėsi tapybos ir baigė. Ačiū,kad esate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto