„Mažeikių elektrotechnikos“ byla grąžinta prokurorams

Šį kartą Šiaulių apygardos teismas atsakingiau įvertino mažeikiškių skundus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teismas panaikino Mažeikių rajono apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo buvo išteisintas AB „Mažeikių elektrotechnika“ vadovas. Byla dėl nustatytų pažeidimų bus perduota prokurorams.


Išteisinamasis nuosprendis panaikintas 

Buvęs AB „Mažeikių elektrotechnika“ vadovas Sergejus Kovaliovas buvo kaltinamas sukčiavimu ir nusikalstamu bankrotu. Tačiau Mažeikių apylinkės teismas 2011 metų birželio 1 dienos nuosprendžiu vadovą išteisino, o baudžiamąją bylą nutraukė suėjus senaties terminui.
Nukentėjusieji ir trys civiliniai ieškovai Mažeikių apylinkės teismo sprendimą apskundė Šiaulių apygardos teismui, tačiau Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2012 metų liepos mėnesio nutartimi apeliaciniai skundai buvo atmesti.
Tada ieškovai kasacinius skundus parašė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Nutartis buvo paskelbta šių metų sausio mėnesį ir  byla perduota iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.
Šį kartą Šiaulių apygardos teismas atsakingiau įvertino mažeikiškių skundus. Ieškovams pavyko pasiekti, kad būtų panaikintas „Mažeikių elektrotechnikos“ direktorių išteisinantis Mažeikių rajono apylinkės teismo nuosprendis.


Įžvelgė pažeidimų

Šiaulių apygardos teismo teisėjų kolegija pažymi, kad jau pats rajono apylinkės teismo nuosprendis  neatitinka nuosprendžiui keliamų reikalavimų.
„Nuosprendis yra labai svarbus baudžiamosios bylos dokumentas ir, atsižvelgiant į jo reikšmę, nuosprendžio surašymui būtina skirti ypatingą dėmesį“, – abrėžia teisėjų kolegija.
Kolegija nagrinėjo, ar S. Kovaliovui surašytas kaltinamasis aktas atitinka Baudžiamjojo proceso kodekso reikalavimus. Konstatuota, kad iš suformuluoto kaltinimo dėl sukčiavimo veikos neaišku nei kaip, nei ką buvęs „Mažeikių elektrotechnikos“ vadovas kaltinamas apgavęs.
„Kaltinamajame akte turi būti tiksliai nurodyta, kokias Baudžiamojo įstatymo nuostatas kaltinamasis pažeidė, kokie padariniai kilo ir visos kaltinimo formulavimui reikšmingos aplinkybės“, – konstatuojama Šiaulių apygardos teismo nutartyje.
Pabrėžiama, kad netinkamai surašytas kaltinamasis aktas trukdė nagrinėti bylą. Todėl Mažeikių rajono apylinkės teismo nutartis panaikinta, o prokurorai turės surašyti naują, reikalavimus atitinkantį kaltinamąjį raštą ir deklaruoti aiškią poziciją, kokią ar kokias Baudžiamojo įstatymo nuostatas kaltinamasis pažeidė.


Liko milijoninės skolos

2006 metais Šiaulių apygardos teismas bendrovės „Mažeikių elektrotechnika“ bankrotą pripažino tyčiniu. Tokį sprendimą paliko galioti ir Lietuvos Apeliacinis Teismas.
Baudžiamojoje byloje tarp įtariamųjų dėl įmonės turto iššvaistymo – ir bendrovės buvęs direktorius S. Kovaliovas.  Jį kreditoriai įvardija pagrindiniu tyčinio bankroto kaltininku.
„Mažeikių elektrotechnikos“ skolos įvairiems kreditoriams siekia per 25 milijonus litų. Bendrovė apie 9 milijonus litų skolinga Mokesčių inspekcijai, 8 mln. – „Sodrai“, 3,5 milijono litų – darbuotojams.

2 Atsakymai į “„Mažeikių elektrotechnikos“ byla grąžinta prokurorams”

  1. vija parašė:

    Todėl, kad Oruviečiai patikėjo kažkokiai negramotnai bobelei spręsti reikalus…elektrotechnikos atstovai nepagailėjo advokatams…

  2. Tadas parašė:

    O su „Oruva“ ar ne tas pats? Buvę vadovai mėgaujasi laisve, o darbuotojai taip ir neatgavo savo uždirbtų algų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto