Mažeikių fotografijos istorijos kalendoriuje – trys jubiliejai

Nuotrauka iš muziejaus archyvo

Penktadienį Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centre pristatoma paroda „Mažeikių fotografijos ištakos“.
Daugiausia vietos šioje parodoje skirta pirmajam Mažeikių fotografui, knygnešiui, Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo teatro“ aktoriui ir dekoratoriui, Mažeikių burmistrui ir visuomenininkui, liaudies menininkui, gyvenimo pabaigoje Mažeikių patriarchu vadintam Jonui Motuzui.
Parodos „Mažeikių fotografijos ištakos“ idėja gimė neatsitiktinai: šie metai mūsų fotografijos istorijai – ypatingi. Šiemet pirmajam Mažeikių fotografui J. Motuzui būtų sukakę 150 metų, šimtmečio jubiliejus būtų minėję ir dar du mūsų miesto fotografai – Kostas Bužokas ir Vasilijus Tomanovas.
Pasak muziejininko Vytauto Ramanausko, visi šie žmonės verti atskirų paminėjimų ir parodų, nes
kiekvienas iš jų suvaidino savitą vaidmenį, įnešė indėlį į Mažeikių istoriją ir ikonografiją.
„Kai taip į vieną krūvą supuola kelios sukaktys, belieka tik jas sujungti, o tuos žmones lyginti –  kuo jie skiriasi ir kuo panašūs. Šių dviem kartoms atstovaujančių fotografų darbuose atsispindi laikotarpis, apimantis  keturis dvidešimtojo amžiaus dešimtmečius“, – kalbėjo V. Ramanauskas.
Daugiausiai Mažeikių fotografijos istorijai nusipelnė J. Motuzas, bet šalia jo, pasak muziejininko, negalima nepaminėti ir K. Bužoko bei V. Tomanovo.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Mažeikių fotografijos istorijos kalendoriuje – trys jubiliejai”

  1. Iš tiesų parašė:

    labai skysta ta paroda, mažai nuotraukų, kam tolią ir rengti? Ir tie giminaičiai nelabai turėjo ką pasakyti. Tikėjausi kažko įdomesnio. Bet gerai ir tai – jei nėra tai nėra.

  2. Pritariu parašė:

    puikus Irmanto pasiūlymas. Iš tiesų, kodėl nesurengus virtualios ekskursijos po senuosius Mažeikius? Juk ne visi turim galimybę apžiūrėti tas parodas.

  3. Irmantas parašė:

    ar nebūtų galima suorganizuoti tų senų nuotraukų galerijos čia, „Santarvės“ galerijoje? Tie senų Mažeikių vaizdai tokie žavūs, tikrai yra į ką pažiūrėti. Ponai, abu Vytautai, palaikykit mano siūlymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto