Mažeikių gimnazijoje – respublikinė konferencija

Konferencijos atidaryme kalba švietimo ir mokslo viceministras Vaidas BACYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=110 template=caption]Penktadienį Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko respublikinė teorinė-praktinė konferencija „Verslios asmenybės ugdymas mokyklose“. Joje dalyvauja pedagogai iš Klaipėdos, Kaišiadorių, Kuršėnų, Plungės, Šiaulių, Tauragės ir Mažeikių.

Verslumas mokyklose – įvairiais aspektais

Apie kūrybiškumo ugdymą mokyklose kalbėjo švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, apie tai, kaip mokykla gali paveikti verslumą, pasakojo Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Lietuvos Junior Achievement direktorius Eugenijus Savičius supažindino su verslumo ugdymo problematika.
Pirmąją konferencijos dalį užbaigė SEB banko Mažeikių skyriaus vadovas Linas Memys ir verslininkų asociacijos atstovė Rasa Kazlauskienė, kurie papasakojo apie banko bendradarbiavimą su mokyklomis bei verslininkų asociacijos indėlį į verslios asmenybės ugdymą.

Dirbo sekcijose

Plenarinio posėdžio metu apie profesinio veiklinimo mokyklose patirtį kalbėjo ir ugdymo tobulinimo įžvalgas išdėstė Ugdymo plėtotės centro mokslinė vadovė Loreta Statauskienė, o Vilniaus universiteto docentė ir Jėzuitų gimnazijos ekonomikos mokytoja Aušra Maldeikienė samprotavo, ką reikia pabrėžti, kai mokyklose kalbama apie verslumą.
Sekcijose buvo diskutuojama apie verslumo ugdymą kalbų, matematikos ir biologijos, dailės ir technologijų, geografijos ir ekonomikos, istorijos, kūno kultūros bei kitų mokomųjų dalykų pamokose. Šias diskusijas moderavo Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojai.

3 Atsakymai į “Mažeikių gimnazijoje – respublikinė konferencija”

  1. verslinykas parašė:

    Kas yra verslas? Kažką gaminti, sukurti darbo vietų , parduoti produkciją ir turėti pelno už darbą. Taip turėtų būti. Tačiau realybėje verslininkais laikomi perpardavinėtojai, įvairūs tarpininkai, išnaudotojai, besipelnantys darbuotojų sąskaita ir panašūs parazitai, kurie nieko nedarydami nori pelno.Prikalbėti galima visko, tačiau realybėje dominuoja godumas ir nepagarba tam,kas darbdaviui atneša pelną. Aišku,ne visiems. Bet tokių vienetai,o parazitų dauguma.

  2. touche parašė:

    Gaila, kad nezinojau is anksto. p. Maldeikienes paskaitu labai noretusi pasiklausyti!

  3. mokytoja parašė:

    konferencija gera: įdomūs pranešėjai, puiki organizacija, bet kodėl jos pavadinime verslas, taip ir nesupratau: kaip kalbėjo paskutinis pranešėjas, ji galėjo vadintis kūrybiškumas ar dar kažkaip mokykloje. Tas verslas labai jau pritemptas buvo. Račkausko gimnazija juk ne verslininkus, o humanitarus ugdo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto